Dorostenecký tým 2024

Nitra

Neděle 1.9. | V neděli odpoledne odcestovali dorostenci na svůj první a zároveň nejvzdálenějším turnaj sezóny do Nitry. Na hřišti domácího týmu je čekal duel s Přerovem.

V úvodním zápase proti Přerovu se našim hráčům podařilo rychle získat vedení, když Matěj Dluhoš našel volného Přemysla Pekaru, který se skvěle prosmýkl obranou soupeře a skóroval touchdown. Po několika neúspěšných drivech obou týmů převzal iniciativu Matěj Slíva, který zachytil soupeřovu přihrávku a bez jediného tacklu doběhl až do endzóny soupeře.

V zápase se také dvakrát prosadil Jan Dluhoš dlouhými přihrávkami. Přerov následně odpověděl vlastním touchdownem a zaznamenal své první body na tabuli.

Po poločase znovu zazářil Přemysl Pekara, který svou vynikající obranou hrou zachytil volný míč a returnoval ho pro další touchdown. Sladkou tečkou zápasu byl další brilantní slalom Přemysla Pekary, který upevnil vítězství dorostenců.

1st HALF
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:6 - Přemysl Pekara, 45y pass od Matěj Dluhoš (1pt pass neúspěšný); 9:47
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:12 - Matěj Slíva, 18y interception return (1pt pass neúspěšný); 6:49
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:19 - Jan Dluhoš, 27y pass od Matěj Dluhoš (J.Dluhoš 1pt pass od M.Dluhoš); 4:39
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:25 - Jan Dluhoš, 30y pass od Matěj Dluhoš (1pt pass neúspěšný); 1:34
Přerov Mammoths TD - 7:25 - Matěj Vlček, 45y pass od Petr Holík (Samuel Hájek 1pt pass od Petr Holík); 0:56
2nd HALF
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:31 - Přemysl Pekara, 29y fumble return (1pt pass neúspěšný); 9:30
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:38 - Přemysl Pekara, 45y pass od Matěj Dluhoš (A.Beníček 1pt pass od M.Dluhoš); 3:20

Neděle 1.9. | Ve druhém zápase proti Nitře se od začátku vyznamenaly obrany obou týmů. Přesto se znovu ukázal Přemysl Pekara, který předvedl další perfektní slalom a přinesl nám vedení.

Nitra však brzy vyrovnala, když zachytila naši přihrávku a skórovala touchdown s následným potvrzením, čímž se dostala do vedení.

Pekara však měl jiné plány a během následujících čtyř minut dvakrát skóroval, čímž nám zajistil vedení o dva touchdowny na konci prvního poločasu.

Obrany obou týmů se ve druhém poločase držely skvěle, ale v samotném závěru Pekara zachytil soupeřovu přihrávku a mohl počtvrté slavit touchdown v tomto zápase

1st Half
Nitra Knights TD - 6:7 - Martin Lenčéš, 40y interception return (D.Katulinec 1pt pass od Martin Pavlík); 6:07
ISMM Ostrava Steelers TD - 12:7 - Přemysl Pekara, 23y run (2pt pass neúspěšný); 4:38
2nd Half
ISMM Ostrava Steelers TD - 25:7 - Přemysl Pekara, 27y interception return (V.Nevrla 1pt pass od M.Dluhoš); 1:33

Turnaje se zúčastnilo 12 hráčů, přičemž pro 8 z nich to byl první tacklový zápas v kariéře. Obrana dorostenců se mohla spolehnout na zkušenosti Jana Hanuse, Matěje Slívy a Petra Telnara, kteří minulý rok hráli devítkový fotbal.

Díky jejich zkušenostem dokázali nastavit tvrdou obranu, kde soupeři museli bojovat o každý centimetr na hřišti. Vedle nich se v obraně představili nováčci Jan Čmela a Adam Krajči, kteří se rychle přizpůsobili hře svých spoluhráčů. Útok vedl Matěj Dluhoš, přičemž hlavní útočnou hrozbou byl zkušený Přemysl Pekara, který si přinesl skvělou formu z mužské sezóny i do dorostenecké ligy.

Pro Adama Beníčka, Jana Dluhoše a Ondřeje Šimkoviče byl flag fotbal dobrou přípravou pro rozvoj jejich schopností v tackle fotbale. V útoku se také zapojili Daniel Stefanov a Vojtěch Nevřela, kteří prokázali své atletické kvality už během tréninků.

Po prvním turnaji dorostenecký tým ukázal svou všestrannost v útoku a železnou obranu, která bude trápit soupeře po celou podzimní část sezóny. Další turnaj se odehraje 15. září v Přerově, kde na náš tým čeká vedle domácích Mammoths i Vysočina Gladiators.