Flagová liga U18

ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats | 12:49

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators | 19:33

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs | 0:36

26.5.2024 | V neděli vyrazil náš dorostenecký tým do Brna, kde se konal další turnaj flagové soutěže hráčů do 18 let. Brnem se prohnaly bouřky a tak byl turnaj přesunut na umělou trávu do Řečkovic.

V prvním zápase nás čekal nejlepší tým ligy - Příbram Bobcats. Našim hráčům se podařilo skórovat v obou poločasech, ale bylo to vždy jen po jednom touchdownu Jakuba Ermise. Soupeř byl v útoku produktivnější a už v poločase vedl 28:6. Ani v druhém poločase se útok Bobcats nezastavil a náš tým utrpěl vysokou prohru 49:12.

I ve druhém zápase nás čekal tým v vrchu tabulky. Brno Alligators nás zaskočilo hlavně v prvním poločase, kdy odskočilo na rozdíl dvou touchdownů. A tento náskok již hráči z Brna udrželi až do konce zápasu. Za náš tým se prosadil Jan Dluhoš, Jakub Ermis a Marek Bača.

V posledním zápase nás čekal druhý brněnský tým a shodou okolností i druhý tým naší soutěže. Opět se nám nepodařil první poločas a v útoku již docházely síly. Skórovat se nepodařilo ani jednou a nakonec tedy přišla i třetí prohra ve výši 36:0.

Náš dorostenecký tým tak stále čeká naprvní výhru a neustále bojuje s úzkým kádrem, který hlavně v druhé půlce turnaje nedovolí hrát naplno. Nyní mají mladí oceláři volno a za 14 dní vyrazí do Prahy.