Soutěže 2024

Příbram | Belgie | Jičín

Flagová liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs | 0:38

ISMM Ostrava Steelers - Pilsen Patriots | 32:13

ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats | 19:32

blog

Sobota 11.5. | Nejmladší ostravský tým vyrazil do Příbrami, kde se odehrálo další kolo žákovské flagové ligy. Na druhou stranu republiky vyrazila jen část našeho týmu, ale i tak jsme sehráli velmi dobré útkání.

Hned první zápas jsme narazili na velmi silný tým Brno Sígrs a po dlouhé cestě jsme se rozkoukávali pomalu - prohráli jsme vysoko 38:0.

Ve druhém zápase už se naši hráči a hráčky rozjeli naplno. Proti plzeňským Patriots jsem odehráli nejlepší zápas a po třech touchdownech Vojtěcha Majtána, který musel při úzkém kádru zaskakovat i v útoku, jednom Elišky Klimešové a jednom Matěje Fojtíka, jsem zvítězili vysoko 32:13.

V posledním zápase proti silným Bobcats jsme již doplatili na to, že jsme dorazili pouze se sedmi hráči a v obou poločasech jsme skórovali o jeden touchdown méně. K Elišce Klimešové a Vojtovi Majtánovi se zachyceným touchdownem přidal i Josef Bogocz.

Sice jsem vyhráli jen jeden zápas, ale odehráli jsme velmi kvalitní zápasy a můžeme se těšit na další kolo, které proběhne už tuto sobotu v Brně.blog

Sobota 11.5. | Český tým do 19 let zahájí nový cyklus Mistrovství Evropy zápasem proti Belgii. V loňské sezoně skončili Češi na 9. místě, když nejprve zvítězili nad Švýcarskem 39:3 a poté také na Španělskem 34:21. Španělský tým loni hrál s Belgii a zvítězil 48:6. Porovnání sil mezi jednotlivými sezonami může být kvůli věkové obměně zavádějící, ale Češi budou v zápase proti Belgii favoritem.

Národní tým se může opřít o hráče, kteří již nabírají zkušenosti ve Snapbacks lize nebo i v rakouské AFL. Na soupisce je quarterback Amos Feranec, který má za sebou velmi vydařený zápas proti Monarchs. Druhým quarterbackem je Matyáš Bílý, který má za sebou také vydařený zápas. Největší zastoupení má Prague Black Panthers, kteří mají na soupisce 13 hráčů. Mezi nimi je i loňský Dorostenec roku Jan Vrňata, který jži stabilně nastupuje v AFL.

blog

Druhým zástupcem týmu ISMM Ostrava Steelers je Přemysl Pekara, který se zařadil po polovině základní části mezi nejlepší nováčky v nejvyšší české lize. Ze známých tváří se v českém dresu objeví i čtveřice hráčů třineckých Sharks, kteří minulou dorosteneckou sezónu oblékali dres ISMM Steelers, Oliver Klimsza, Jiří Kohout, Jakub Kubisz a Jan Slowiaczek.

V samotném zápase splnil tým české reprezentace roli favorita a i přes dlouhou cestu nakonec zvládl zvítězit 21:7. Připisuje si tak cennou výhru na hřišti v Belgii.

Flagová liga žen

ISMM Ostrava Steelers - Brno Amazons | 6:25

ISMM Ostrava Steelers - Prague Black Panthers | 0:58

ISMM Ostrava Steelers - Jičín Hurricanes | 21:20

blog

Neděle 12.5. | Ženský tým vyrazil do Jičína ke svému druhému turnaji letošního ročníku flagové ligy.