ČESKÉ SOUTĚŽE 2024

Jihlava | Ostrava | Praha | Brno

Neděle 9.6. | Ostrava v prvním vzájemném zápase na domácím hřišti porazila Vysočinu Gladiators, ale odveta přiřinesla jednoznačný scénář ve prospěch obhájců titulu. Quarterback Jan Dundáček vedl produktivní passový útok k jednomu touchdownu za druhým. V úvodní čtvrtině si Gladiators vybudovali náskok 14:0 po touchdownech Vojtěcha Mašity a Matěje Majerčáka.

Právě Majerčák byl klíčovým hráčem druhé čtvrtiny, když si připsal hned tři touchdowny po passech Dundáčka. Dominantní výkon v prvním poločase pak korunoval obránce Samuel Casey, který zachytil pass quarterbacka Steelers Amose Ferance a touchdownem navýšil na poločasové skóre 42:7.

Ve druhém poločase si Gladiators v klidu pohlídali vysoký náskok a zvítězili 45:10. Jedno kolo před koncem základní části mají Gladiators jistotu prvního místa ve skupině a zahrají si tak opět semifinále na domácím hřišti.

text: čaaf (Radim Kroulík)

Vysočina Gladiators TD - 7:0 - Vojtěch Mašita, 5y pass od Jan Dundáček (Petr Kodým kick); 10:14
Vysočina Gladiators TD - 14:0 - Matěj Majerčák, 57y pass od Jan Dundáček (Petr Kodým kick); 4:50
ISMM Ostrava Steelers TD - 28:7 - Jakub Řeháček, 72y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 9:06
Vysočina Gladiators TD - 42:7 - Samuel Casey, 37y interception return (Petr Kodým kick); 4:18
Vysočina Gladiators FG - 45:7 - Petr Kodým, 45y; 10:35
ISMM Ostrava Steelers FG - 45:10 - Dominik Římanek, 34y; 3:45