České soutěže 2024

Přerov

blog

Neděle 21.4. | Ostravě se vstup do zápasu vůbec nevydařil. Po třech akcích útoku byli Steelers donuceni odkopávat a domácímu Lubomíru Dohnalovi se podařilo zblokovat odkop, kterého se zmocnil Jiří Kolečář a doběhl si pro touchdown.

Také při druhém útočném pokusu hosté chybovali. Quarterback Patrik Puchala nedokázal zpracovat snap a volného míče se zmocnila obrana Mammoths, která dala svému útoku skvělou pozici na hřišti.

Útok Mammoths se ale letos trápí, což potvrdil také nevyužitou příležitostí pro navýšení skóre a Michal Stoklásek svou přihrávkou našel pouze ruce Jakuba Tröstera z Ostravy.
Ostravský útok si vzápětí vybral další smolný moment. Po faulu ve vlastní endzóně získal Přerov 2 body za safety, čímž navýšil skóre na 9:0.

blog

Mammoths se navíc dostali zpět na míč a dokázali se dostat k bezprostřední blízkosti endzóny soupeře. Nadějné snažení útoku domácích skončilo neúspěšným pokusem o field goal.

Na konci první čtvrtiny se obraně Steelers podařilo vyrazit míč Jakubovi Smolíkovi a útok Steelers se dostal na hřiště pouze 10 yardů od endzóny. Tuto příležitost ale Steelers nedokázali využít a Mammoths drželi překvapivé vedení 9:0.

Hned v úvodu druhé čtvrtiny si velkou chybu připsali Mammoths. Při odkopu se míč dostal přes odkopávajícího hráče až do vlastní endzóny a domácí dokázali dostat míč jen tři yardy od ní.
Steelers využili darované příležitosti, když Patrik Puchala hodil krátký pas na Přemysla Pekaru, který si již našel cestu do endzóny.

Také Steelers se nevyvarovali darování skvělé pozice soupeři. Josef Škerko nezpracoval přihrávku dozadu od Puchaly a volný míč zalehl přerovský Martin Tvaróg pouze 11 yardů od endzóny soupeře. Útok Mammoths přetavil výhodnou pozici v touchdown Filipa Novotného.

blog

Mammoths se z vedení 15:7 neradovali dlouho. Puchala totiž dlouhým pasem našel Jakuba Řeháčka, který utekl celé obraně a 76yardovým touchdownem snížil na rozdíl jednoho bodu.

Druhý poločas už v útoku patřil pouze ostravskému týmu. Na post quarterbacka se dostal sedmnáctiletý Amos Feranec, který na začátku závěrečné čtvrtiny otočil vývoj zápasu tříyardovým touchdownem.

Krátce poté navýšil na konečných 28:15 pasem na Jiřího Šimečku, který se dostal s míčem do endzóny. Steelers zůstávají jediným týmem soutěže bez prohry.

text: ČT sport
foto: Petr Tvarog

blog Po zápase jsme se zeptali kapitána obrany ISMM Ostrava Steelers Martina Hlouška:
Dnes to bylo utrápené vítězství - věřili jste v obraně, že se útok probudí?
V obraně jsme věřili, že se útok chytne. Po né úplně vydařeném startu jsme věděli, že je to na nás a musíme útok podržet.
Jak se hraje proti Mammoths?
Přerov je vždy těžký a kvalitní soupeř, o čemž jsme se v minulosti již přesvědčili.
V zápase bylo hodně turnoverů, mohlo za to jen počasí?
Turnoveru bylo opravdu dost, věřím, že části pomohlo počasí, ale část byla i vyloženě dobrými obrannými zákroky.
Sezóna zatím bez prohry - jaká je nálada v týmu?
Sezóna zatím bez prohry je určitě povzbuzující, ale po loňské sezóně víme, že to není to nejdůležitější. Pořád je potřeba udržet dobrou náladu, ale hlavně soustředění a disciplínu, makat na sobě a ladit chyby.
Před námi Nitra Knights, co očekáváš od nedělního zápasu?
Od nedělního zápasu očekávám lepší počasí... Teď vážně: musíme makat jako každý zápas, sezóna je pořád na začátku. Očekávám znovu náročný zapas, v obraně se musíme nachystat nejen na passove hry. Věřím, že máme na obou stranách týmu kvalitu a dáme do výhry vše.

Scoring summary

1st QUARTER
Přerov Mammoths TD - 7:0 - Jiří Kolečář, 10y punt return (Pavel Kleisl kick); 11:02
Přerov Mammoths SAF - 9:0; 9:50
2nd QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 9:7 - Přemysl Pekara, 3y pass od Patrik Puchala (Dominik Římanek kick); 8:27
Přerov Mammoths TD - 15:7 - Filip Novotný, 14y pass od Michal Stoklásek (2pt pass neúspěšný); 3:35
ISMM Ostrava Steelers TD - 15:14 - Jakub Řeháček, 76y pass od Patrik Puchala (Dominik Římanek kick); 2:48
4th QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 15:21 - Amos Feranec, 3y run (Dominik Římanek kick); 10:18
ISMM Ostrava Steelers TD - 15:28 - Jiří Šimečka, 14y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 8:17

Nejlepší výkony

  • 5.5 Tckl, 2.0 Sacks, 1 FF

    David Machaczek | DL

  • 1 INT, 1 FR, 6 BrUp

    Jakub Tröster | DB

  • 132 Passing Yards, 1 TD

    Amos Feranec | QB