ČESKÉ SOUTĚŽE 2024

Ostrava | Brno | Ostrava

Neděle 19.5. | Oba quarterbaci v zápase Steelers proti Knights se představili ve skvělé formě. Ostravský Amos Feranec hned úvodní drive zakončil touchdownem na Přemysla Pekaru. Quarterback Znojma Volodymyr Hrynkiv dokázal rychle odpovědět touchdownem na Františka Novotného.

Ve druhé čtvrtině dokázali hosté využít chyb soupeře. Ferancův interception přetavil v běhový touchdown Hrynkiv. Při dalším puntu Steelers dokázala míč zblokovat nová akvizice obrany Znojma Michael Lufile. Po úspěšném field goalu odskočili Knights do poločasového vedení 24:10.

Ve druhém poločase dokázali potrestat interception Hrynkiva také ostravští. Feranec opět našel Pekaru a snížil na 17:24. Ve skvělé formě hrající Pekara dlouhým punt returnem připravil pozici pro svůj útok a Josef Škerko po zemi vyrovnal na 24:24.

Oba útoky se dokázaly dostat ještě ke dvěma touchdownům. Hrynkiv přidal jeden touchdown po zemi a druhý dal se štěstím po passu na Novotného i přes velkou teč míče na lajně. Feranec především díky běhovým pokusům dokázal pohybovat s míčem a jeho snažení dotáhl dalším touchdownem po zemi Škerko.

Za stavu 38:38 zbývalo Znojmu 37 vteřin na vítězné skórování. Jacob Kerin vrátil kickoff až 34 yardů od endzóny soupeře a Hrynkiv vylepšil pozici passem na Novotného. Útok Znojma se tak dostal na 18 yardů a z této vzdálenosti se s vypršením času trefil na branku Dominik Synek. Knights zvítězi 41:38 a v tabulce mají shodnou bilanci 4-3 jako druzí Monarchs.

text: čaaf (Radim Kroulík)

ISMM Ostrava Steelers TD - 7:0 - Přemysl Pekara, 13y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 3:27
Znojmo Knights TD - 7:7 - František Novotný, 16y pass od Volodymyr Hrynkiv (Dominik Synek kick); 1:02
ISMM Ostrava Steelers FG - 10:7 - Dominik Římanek, 27y; 8:59
Znojmo Knights TD - 10:14 - Vojtěch Vojtěch, 8y pass od Volodymyr Hrynkiv (Dominik Synek kick); 6:20
Znojmo Knights TD - 10:21 - Volodymyr Hrynkiv, 11y run (Dominik Synek kick); 3:44
Znojmo Knights FG - 10:24 - Dominik Synek, 32y; 0:12
ISMM Ostrava Steelers TD - 24:24 - Josef Škerko, 4y run (Dominik Římanek kick); 4:40
Znojmo Knights FG - 38:41 - Dominik Synek, 37y; 0:00

blog Po zápase jsme se zeptali mladého wide receivera ISMM Ostrava Steelers Přemysla Pekary:
Zápas jsme sice prohráli, ale ty jsi odehrál další skvělý zápas a dokonce skóroval 3 touchdowny. Jak budeš na zápas proti Znojmu vzpomínat?
Ano, zápas to pro mě byl sice skvělý a hrálo se mi opravdu dobře, ale americký fotbal je týmový sport, takže výhra nebo prohra stojí na celém týmu. Bohužel nám to párkrát uteklo v důležitých momentech, což na konci rozhodlo. Teď po zápase nám zbývá mít hlavu nahoře, makat a připravovat se na další zápas.
Letos hraješ svou první sezónu mezi muži – jak se cítíš v nevyšší české lize?
Přechod z kategorie U18 do nejvyšší ligy mužů byl náročný. Mužská liga je pochopitelně mnohem tvrdší a fyzicky náročnější, ale v Ostravě je spoustu skvělých hráčů od kterých se učím mnoho nových věcí, za což jsem neskutečně vděčný. Naštěstí jsem ale stále schopen využít své rychlosti, díky které jsem schopen přispívat našemu týmu.
Ulehčilo ti přestup mezi muže i to, že na quarterbackovi hraje Amos Feranec, se kterým si minulý rok hrál v dorostenecké lize?
To, že je Amos Feranec na quarterbackovi mi neskutečně pomáhá, protože jsme už spolu hráli v minulé sezóně kategorii U18 a tím pádem jsme už spolu poměrně sehraní. Ví co ode mě očekávat, ví jak se pohybuju na hřišti a je zvyklý na mojí rychlost.
Pojďme ještě o týden zpět – s českou juniorskou reprezentací jsi cestoval do Belgie na zápas ME. Jaká to byla zkušenost?
Juniorská reprezentace v Belgii byla pro mě opravdu skvělá zkušenost. Viděl jsem jaká je úroveň amerického fotbalu jinde než jen v České Republice, a taky jsem viděl nejlepší hráče z Česka v mé kategorii na jednom místě, což byla opravdu super a skvělá zkušenost do budoucna.

Flagová liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Přerov Mammoths | 32:16

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators | 19:22

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs | 20:12

Sobota 18.5. | Flagový tým U12 vyrazil do Brna, kde se na hřišti Sígrs zúčastnil dalšího turnaje žákovské ligy.

Jako první nás čekal tým Přerova. Ten přijel s lehce prořídlou soupiskou a tak se prosadil skoro celý náš útok. Touchdown skóroval Marek Výskala, Martin Grym, Josef Bogocz a Matěj Fojtík.

Druhý zápas proti Vysočině Gladiators byl velmi vyrovnaný. Ve druhém poločase se nám povedlo přiblížit se na rozdíl tří bodů, ale jen o právě tyto body z neúspěšných potvrzení touchdownů Marka Výskaly a Matěje Fojtíka jsme nakonec prohráli.

Ve třetím zápase turnaje jsme narazili na domácí tým Brno Sígrs. Na minulém turnaji jsme s nimi prohráli vysoko 38:0 a tak jsme měli brněnskému týmu co vracet. Naše zlepšená hra, a navíc návrat Marka Výskaly do sestavy pro tento turnaj, vedla až k našemu vítězství. Vedle Marka Výskaly se prosadila i Eliška Klimešová.

Své první zápasové turnajové krůčky udělal i náš tým U12, který se utkal s týmy Brno Sígrs a Příbram Bobcats. Nabrali jsme cenné zkušenosti a navíc si připsali i jednu výhru. Náš tým U12 ukázal, že se můžeme těšit na další turnaje a výkony nemladších ocelářů.

Flagová liga U18

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators | 13:35

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs | 0:20

ISMM Ostrava Steelers - Prague Mustangs | 7:33

Sobota 18.5. | Dorostenecký tým U18 pořádal svůj domácí turnaj. Do Ostravy se sjely týmy Prague Mustangs, Brno Sígrs a Brno Alligators.

Už tak úzkou soupisku našeho týmu postihla nemoc a tak se šestice statečných postila do boje. V prvním zápase se zvládli prosadit Jan Dluhoš a Marek Bača, ale na vítězství to nestačilo.

Ve druhém zápase jsme bohužel vyšli bodově naprázno a brněnským Sígrs podlehli 20:0.

Ve třetím zápase již bohužel našim mladým ocelářům docházely síly a zvládli pražským Mustangs vzdorovat jen první poločas, který skončil 7:7. Ve druhém poločase již skórovali jen hráči Mustangs a náš tým utrpěl i třetí prohru.