České soutěže 2024

Ostrava | Znojmo

Neděle 5.5. | Do Ostravy přijel tým z Bratislavy. Oba týmy byly v úplně jiném rozpoložení. ISMM Ostrava Steelers se musela oklepat z nepříjemné prohry z minulého kola (prohra s Nitrou Knigths 35:3). To tým ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs přijížděl na hřiště v Porubě po vysoké výhře nad ústeckým i Blades (42:12).

ISMM Steelers se však narozdíl od zápasu v Nitře mohl opřít o několik svých důležitých hráčů, kteří se vrátili do sestavy. V útoku naskočil od prvních minut Amos Feranec, který na Slovensko necestoval vinou nemoci. A do obrany se vrátil po jednozápasové stopce Josef Bogocz.

A byl to právě Amos Feranec, který byl schopen reagovat na úvodní touchdown bratislavského týmu. Jeho běhový touchdown a následný dlouhý pass na Jakuba Řeháčka otočil na konci první čtvrtiny stav zápasu na stranu ISMM Steelers.

Skvěle zahrála i ocelová obrana, která velmi dobře držela jeden z nejproduktivnějších útoků v lize. A i přes to, že jim v prvním poločase dvakrát upláchnul Juraj Sanitra a jednou i velmi rychlý a mobilní quarterback Desmond Prusia, byl stav v poločasové přestávce příznivější pro ISMM Steelers. Amos Feranec totiž stihl během první půlky naházet tři touchdowny a pro dva další doběhnout po zemi.

Ve třetí čtvrtině oba týmy pokračovaly v bodové přestřelce. Nejprve navýšil na rozdíl tří skórování Josef Škerko, aby opět dvojice Prusia-Sanitra vrátila ST. NICOLAUS Monarchs a snížila na rozdíl dvou touchdownů.

Poslední čtvrtina již se nesla v ukrajování času na straně ISMM Steelers, kterým se navíc opět podařilo odskočit na rozdíl tří skórování po field goalu Dominika Římanka. Desmond Prusia ještě zkusil dlouhým passem na Juraje Sanitru vykřesat poslední naději, ale nadějnou pozici na hřišti zastavila ocelová obrana čtyřmi sacky v řadě - třikrát zastavil quarterbacka Monarchs Josef Bogocz a jednou David Machaczek. Zápas pak uzavřel Ondřej Tomáš, který zachytil interception a tým ISMM Ostrava Steelers se mohl začít radovat z páté výhry v letošním ročníku Snapbacks ligy.

ISMM Ostrava Steelers stále drží první příčku ve skupině Sever a na další zápas se můžete těšit již za 14 dní, kdy v neděli 19.5. od 15:00 budeme hostit na našem hřišti v Porubě znojemské Knights.

ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs TD - 0:7 - Juraj Sanitra, 18y pass od Desmond Prusia (Peter Brauner kick); 8:06
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:7 - Amos Feranec, 2y run (Dominik Římanek kick); 4:52
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:7 - Jakub Řeháček, 53y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 0:27
ISMM Ostrava Steelers TD - 21:7 - Jan Vysloužil, 5y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 9:50
ISMM Ostrava Steelers TD - 28:7 - Petr Škvára, 7y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 6:32
ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs TD - 28:14 - Desmond Prusia, 66y run (Peter Brauner kick); 5:05
ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs TD - 35:20 - Juraj Sanitra, 55y pass od Desmond Prusia (kick neúspěšný); 0:03
ISMM Ostrava Steelers TD - 42:20 - Josef Škerko, 6y run (Dominik Římanek kick); 8:20
ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs TD - 42:28 - Juraj Sanitra, 4y pass od Desmond Prusia (Desmond Prusia 2pt run); 3:16
ISMM Ostrava Steelers FG - 45:28 - Dominik Římanek, 31y; 5:54

blog Po zápase jsme se zeptali quarterbacka ISMM Ostrava Steelers Amose Ferance:
Dnes to byla bodová přestřelka. Baví tě to více, než defensivní bitvy, které jsou více typické pro Steelers?
Jako quarterbacka mě samozřejmě více baví ofenzivní přestřelky, než defensivní fotbal. Na druhou stranu fotbal nejde hrát jenom ofenzivně a defenzíva je za mě nejdůležitější částí úspěšného fotbalového týmu. Dnes to bylo vice ofenzivní a já jsem rád, že jsme mohli předvést, že Ostrava nemá jenom silnou obranu, ale také produktivní útok.
Tři passové a dva runnové touchdowny. Jak se hraje za offensivní linovou Steelers?
Za ofenzivní lajnou Steelers se hraje výborně. Dnes mi dávala hromadu času dobře distribuovat míč, což nám dávalo příležitosti skórovat. Každopádně musím pochválit celý tým, který nedělal v tomto zápase žádné velké chyby, doplňoval se jak v defense, tak v offense a to byl za mě hlavní důvod našeho vítězství.
Vybaví se ti nějaký zajímavý moment zápasu?
Moment konkrétně asi ne, možná radost po touchdownech Josefa Škerky a Jana Vysloužila, kteří skórovali v letošní sezóně poprvé.
Druhý zápas, který si odehrál celý a druhá výhra. To je příjemný start do nejvyšší české ligy?
Je to určitě příjemný start do české ligy, ale spokojený budu nejen já, ale i tým až dvě výhry předvedeme v playoff.
Tento víkend má ISMM Steelers "bye week", ale ty cestuješ s českou reprezentací do Belgie. Jak se těšíš na zápas?
Na zápas reprezentace se samozřejmě těším. Je tam skvělá parta kluků se kterýma jedeme do Belgie jenom za jedním cílem. Vyhrát!

Flagová liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators | 26:6

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators | 20:27

ISMM Ostrava Steelers - Znojmo Knights| 19:19

Neděle 5.5. | K dalšímu turnaji vyrazili naši nejmladší oceláři - čekala je cesta do Znojma.

V prvním zápase jsme se utkali s brněnskými Alligators a byli jsme výrazně lepší. Po touchdownech Marka Výskaly, Mikuláše Fojtíka a dvou Elišky Klimešové jsem zvítězili vysoko 26:6.

Ve druhém zápase jsme narazili na první celek naší skupiny a těsnou bitvu jsme prohráli rozdílem jednoho touchdownu. V našem týmu se dvakrát prosadil Marek Výskala a jeden touchdown přidal Mikuláš Fojtík.

Ve třetím zápase jsme dokončili serii všech možných výsledků, kterých jde dosáhnout. Proti domácím Knights jsme těsně před koncem zápasu vyrovnávali touchdownem Elišky Klimešové na konečných 19:19. Byl to druhý touchdown Elišky v zápase. Jeden touchdown přidal i Marek Výskala, který tak zvládl skórovat v každém zápase turnaje.

Náš tým tak dokončil turnaj s bilancí jedna výhra, jedna prohra a jedna remíza. Už tuto sobotu vyrážíme na nejdelší cestu této sezóny - jedeme do Příbrami.