České soutěže 2024

Nitra

Neděle 30.6. | Domácí Nitrě se podařil vstup do semifinálového zápasu proti Ostravě Steelers a z prvního drivu, který trval polovinu první čtvrtiny, skóroval první touchdown zápasu Tyrone Clark, který si doběhl do endzóny ze vzdálenosti 12 yardů.

Steelers dokázali ještě v první čtvrtině vyrovnat 4yardovým touchdownem Josefa Škerka. Důležitým momentem zápasu bylo vyloučení domácího Tyrona Clarka ve druhé čtvrtině pro nesportovní chování.

Quarterback Nitry Boris Bútora dokázal svůj tým opět přiblížit k endzóně a drive zakončil touchdownovým passem na Ľuboše Paprčku. Steelers se v prvním poločase nedokázali v útoku prosadit a před koncem prvního poločasu se Knights ještě pokoušeli o field goal, ale pokus Gorazda Lazorika byl neúspěšný.

Útok Ostravy se naplno rozjel ve druhém poločase, kdy quarterback Amos Feranec dirigoval drive až k 20yardovému touchdownu na Petra Škváru, kterým snížil skóre na 14:13 pro Nitru. Obraně Ostravy se navíc rychle podařilo zastavit útok domácích a Steelers měli šanci dostat se do vedení. Pass Ferance vystihl na polovině hřiště Filip Fintor a doběhl s míčem až pro touchdown, kterým se Knights dostali do vedení 21:13.

Feranec své zaváhání dokázal napravit hned v úvodu závěrečné čtvrtiny, kdy opět našel v endzóně Petra Škváru, který tak upravil skóre na 21:19. Obrana Steelers dokázala znovu zastavit Nitru, která se po delším drivu pokoušela opět o field goal, ale i druhý pokus byl neúspěšný. Steelers tak necelé 4 minuty před koncem šli na míč a měli možnost otočit skóre. Po 19yardovém passu Ferance na Škváru se už ale útok nedokázal prosadit a Knights ubránili těsné vedení 21:19.

Nitra Knights TD - 7:0 - Tyrone Clark, 12y run (Gorazd Lazorík kick); 5:54
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:6 - Josef Škerko, 4y run (kick neúspěšný); 0:57
Nitra Knights TD - 14:6 - Ľuboš Paprčka, 1y pass od Boris Bútora (Gorazd Lazorík kick); 4:22
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:13 - Petr Škvára, 20y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 9:25
Nitra Knights TD - 21:13 - Filip Fintor, 54y interception return (Gorazd Lazorík kick); 3:45
ISMM Ostrava Steelers TD - 21:19 - Petr Škvára, 6y pass od Amos Feranec (2pt pass neúspěšný); 10:10

text: čaaf (Radim Kroulík)