ČESKÉ SOUTĚŽE 2024

Ostrava | Přerov | Praha

Neděle 2.6. | Důležitý krok k postupu do semifinále udělali hráči ISMM Ostrava Steelers na domácím hřišti proti Pardubicím Stallions. Steelers neponechali nic náhodě a na svého soupeře vlétli. Útok domácích si rychle dokázal vybudovat náskok 21 bodů, když se o touchdowny postarali Přemysl Pekara, Josef Škerko a Jakub Řeháček.

Dominanci ostravského týmu potvrdil v obraně také zkušený Ondřej Chvojka, který vystihl pass pardubického Petra Plačka a přidal další touchdown. Na poločasových 35:0 navýšil quarterback Amos Feranec touchdownem po zemi. Feranec si v zápase připsal celkem 3 passové touchdowny, když ve čtvrté čtvrtině zvyšoval na 49:8 Jan Vysloužil. Stallions v závěru zápasu už dokázali pouze kosmeticky upravit skóre na konečných 49:14 pro Steelers.

ISMM Steelers by o postup do semifinále připravil pouze nepravděpodobný scénář výsledků v posledních dvou kolech základní části. Naopak Stallions jsou po prohře definitivně ze hry o semifinále.

text: čaaf (Radim Kroulík)

ISMM Ostrava Steelers TD - 7:0 - Přemysl Pekara, 15y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 6:57
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:0 - Josef Škerko, 70y run (Dominik Římanek kick); 5:33
ISMM Ostrava Steelers TD - 21:0 - Jakub Řeháček, 9y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 9:43
ISMM Ostrava Steelers TD - 28:0 - Ondřej Chvojka, 34y interception return (Dominik Římanek kick); 8:42
ISMM Ostrava Steelers TD - 35:0 - Amos Feranec, 2y run (Dominik Římanek kick); 0:30
Pardubice Stallions TD - 42:8 - Petr Plaček, 8y run (Petr Plaček 2pt run); 11:40
ISMM Ostrava Steelers TD - 49:8 - Jan Vysloužil, 9y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 4:10
Pardubice Stallions TD - 49:14 - Jakub Bartušek, 9y pass od Petr Plaček (2pt pass neúspěšný); 0:28

blog Po zápase jsme se zeptali runningbacka ISMM Ostrava Steelers Josefa Škerka:
První 100-yardový zápas za Steelers a další dva touchdowny. Jak se ti v neděli hrálo?
Hrálo se mi skvěle! Dosažení prvního 100-yardového zápasu za Steelers je pro mě velký úspěch a přidání dalších dvou touchdownů je úžasný pocit. Cítil jsem podporu týmu i fanoušků, což mi dodalo energii na hřišti. Hráči vytvářeli výborné bloky, které mi umožnily naběhat tolik yardů.
Po nepříjemné prohře proti Znojmu naštěstí přišlo přesvědčivé vítězství. Měl si před zápasem nějaké pochyby, že by nás mohli zaskočit i Stallions?
Pochyby jsem neměl. Na tenhle zápas jsme si věřili, což se i ukázalo na výsledku. Fungovala jak pasová hra, tak i ta běhová, a obrana hrála jako vždy perfektně a dokázala zastavit jejich dvě největší zbraně, výborně hrajícího QB a RB.
Na začátku sezóny jsi přicházel, aby ses dělil o snapy se dvěma kolegy, nyní skoro celá práce runningbacka spadla na tebe. Co ti vyhovuje více?
Tahle zápasová vytíženost mi nevadí, ale určitě bych byl radši, kdyby kluci byli zpět na hřišti.
Už tuto neděli jedeme na Gladiators a pokusíme se je i podruhé v letošní sezóně porazit. Jaká je atmosféra v týmu, jaký tipuješ výsledek?
Je tady parádní kolektiv a atmosféra je skvělá, i když se zrovna něco nedaří, tak se dokážeme navzájem podpořit. Výsledek si netroufám tipovat, ale věřím, že to bude vyrovnaný souboj a rozhodovat budou maličkosti.

Flagová liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Znojmo Knights | 13:19

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators | 14:20

ISMM Ostrava Steelers - Přerov Mammoths | 0:31

Neděle 2.6. | Flagový tým zamířil do Přerova, kde odehrál další turnaj žákovské ligy.

V prvním zápase jsme narazili na znojemské Knights a v poločase byl výsledek vyrovnaný 6:6, když se prosadil Marek Výskala. Ve druhém poločase však Knights přidali dva touchdowny a náš tým skóroval pouze jednou, když přihrávku Matěje Fojtíka zachytila v endzóně Eliška Klimešová.

Druhý zápas také přinesl napínavou podívanou a opět jsme tahali za kratší konec. Tentokrát nám utekl první poločas, ve které se Gladiators prosadili dvakrát a za nás získal body pouze Vojtěch Majtán. Ve druhém poločase již bylo skóre na obou stranách vyrovnané a tak se nám touchdownem Marka Výskaly nepodařililo vyrovnat.

Ve třetím zápase proti domácím Mammoths jsme si v útoku spravili chuť, když si pro hattrick doběhl Marek Výskala a dva touchdowny přidal i Matěj Fojtík. Navíc se přidala skvělá ocelová obrana a vítězství 31:0 bylo na světě.

Už tuto sobotu 8.6. se můžete těšit na poslední domácí turnaj našich týmu před prázdninovou přestávkou. Ostrava bude hostit turnaj žákovské ligy a přijedou týmy z druhé strany republiky - Příbram Bobcats, Plzeň Patriots a doplní je brněnští Sígrs. Budeme velmi rádi, když si najdete cestu na naše hřiště v SAP Poruba a povzbudíte všechny mladé flag fotbalisty! Věřte nám, že je vždy na co koukat.

Flagová liga žen

ISMM Ostrava Steelers - Brno Amazons | 6:32

ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats | 0:65

ISMM Ostrava Steelers - Prague Harpies | 0:40

Sobota 1.6. | Ženský flagový tým vyrazil do Prahy na turnaj jejich soutěže. Naše ocelářky tentokrát dorazili do hlavního města ve velmi úzké sestavě. Pět statečných dívek se postavilo týmům Brno Amazons, Příbram Bobcats a domácím Harpies.

Ženský tým ISMM Ostrava Steelers tak zvládl zvdorovat vždy jen v začátcích zápasů a odvezl si bohužel tři prohry. V zápase proti brněnským Amazons se prosadila Dominika Havlíková, která k nám na hostování právě z brněnského týmu před sezónou přišla. V ostatních zápasech již náš útok vyšel naprázdno.

Ženský tým tak čeká tuto sobotu poslední turnaj. Vyrážejí do Brna na hřiště Sígrs, kde se vedle domácího výběru utkají také s Příbramí Bobcats a Jičínem Windstorms. A právě proti hráčkám z Jičína ukořistil náš tým jedno vítězství, takže doufáme, že by snad mohlo dopadnou další.