ČLAF B 2014

SAP, Ostrava

blog

V ryze letním počasí a teplotách dosahujících ve stínu téměř ke třiceti stupňům, se v Ostravě proti sobě postavili domácí Steelers a Pilsen Patriots. Plzenští hráči přijeli do Ostravy posíleni první letošní výhrou – nad svými jmenovci ze Zvolena. I domácí Steelers odehráli svůj poslední zápas proti slovenským Patriotům a také vítězně.

Plzeň vyhlásila před sezónou útok na skalp jednoho z dvojice favoritů Steelers-Hippos a do Ostravy přijela výborně připravena a soustředěna. Na ostravském útoku se hodně podepsala absence tří ofensivních linemanů základní sestavy a také virózami sužovaná dvojice Vojnar-Musil, kdy hvězdného runningbacka Steelers nepustili horečky ani na hřiště.

Jediné štěstí pro ostravský tým bylo, že „ocelová“ obrana byla opět na domácím hřišti zcela nepropustná. Útok Steelers totiž po utrápeném výkonu v první půlce, doprovázeném spoustou nepřesností, zařídil pouze hubené vedení 7:0.

blog

Na začátku druhé poloviny to byl zejména boj uprostřed hřiště. Až ve čtvrté čtvrtině se útok Steelers probral, i za přispění dobrých pozic na hřišti, které mu připravila jeho obrana. Podruhé se podařilo skórovat Michalovi Kielorovi a dva své receivery našel v endzóně i Lukáš Vojnar.

Přes 3 slepené touchdowny však Patrioti odehráli velmi vyrovnanou partii s týmem Steelers a všichni fanoušci se jen můžou těšit, jak se plzeňský tým připraví na pražské Hippos.

Ostravský tým si tímto vítězstvím zajistil místo ve finále ČLAF B a za tři týdny se pojede do Prahy utkat s místními Hippos o výhodu domácího hřiště pro tento vrchol sezóny v Divizi B.

blog

Scoring summary

1st QUARTER
2nd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 7:0 - Michal Kielor, 11y run (Daniel Merta kick); 3:21
3rd QUARTER
4th QUARTER
Ostrava Steelers TD - 13:0 - Patrik Skupin, 22y pass od Lukáš Vojnar (kick neúspěšný); 6:55
Ostrava Steelers TD - 21:0 - Michal Kielor, 10y run (Lukáš Vojnar 2pt run); 5:49
Ostrava Steelers TD - 28:0 - Zdeněk Lembart, 11y pass od Lukáš Vojnar (Daniel Merta kick); 4:45

Game Statistics

Kompletní zápasové statistiky

Nejlepší výkony

  • 2 Rushing Touchdowns

    Michal Kielor

  • 1 Receiving Touchdown

    Patrik Skupin

  • 1 Receiving Touchdown

    Zdeněk Lembart


Ohlasy po zápase

Článek v Mladé Frontě - DNES