ČLAF A 2011

Ostrava

V sobotu 7.5. jsme odehráli svůj druhý domácí zápas v ČLAF. Počasí nám tentokrát přálo a za krásného slunečného dne jsme přivítali Bratislavu Monarchs.

Monarchs přicestovali k našemu druhému měření sil už i s kanadskými posilami.

Jako i v prvním zápase, nepodařilo se nám "chytit" začátek zápasu - hlavně v útočné fázi - a první čtvrtinu jsme prohráli o 2 touchdowny. Ve druhé čtvrtině pokračovalo tápání útoku, který dokonce vyústil v jedno safety a obrana si stále nevěděla rady s dlouhými pasy soupeře. Bratislava připsala další body a na poločasovou přestávku se šlo za stavu 0:22. blog

Do druhé půlky nastoupila obrana Steelers plně koncentrována a již nepovolila útoku Monarchs ani jednou skórovat. Jediné body Monarchs si připsal jejich special team, který zblokoval punt a následně zalehl volný míč end zóně Steelers. Začal se zlepšovat také útok, který ve čtvrté čtvrtině zásluhou pasů Alana Kosniovského na Jana Klimeše a Ondřeje Chvojku připsal na stranu Steelers 8 bodů. Více už však nezvládl a tak i druhé naše utkání proti bratislavským Monarchs skončilo porážkou.

I přes prohru tým Steelers ukázal, hlavně v druhé půlce, že se stále zlepšuje a je schopen hrát vyrovnané zápasy se silnými týmy.

MON - TD - 0:7 - Rastislav Kadleček, 4y run (Martin Katuninec kick); 6:58
MON - TD - 0:14 - Martin Katuninec, 29y pass od Marka Gálky (Martin Katuninec kick); 2:56
MON - Safety - 0:16; 7:02
MON - TD - 0:22 - Martin Katuninec, 3y pass od Parkera Siemense (kick Martin Katuninec zblokovaný); 1:47
MON - TD - 0:28 - Adam Brada, 0y blocked punt return (kick Martin Katuninec zblokovaný); 6:10
STE - TD - 8:28 - Jan Klimeš, 37y pass od A. Kosniovského (O. Chvojka 2pt pass od A. Kosniovského); 8:47