Ostrava Steelers

TÝM AMERICKÉHO FOTBALU, FLAG-FOTBALU A CHEERLEADERS

Historie a Statistiky

Historické Milníky

 • 2019 - Potřetí druzí a tři mládežnické bronzy

  Mužský tým musel vystřídat 4 startující QB, ale vyhrál svou skupinu a po úspěšném semifinále opět postoupil do Czech Bowlu. Czech Bowl se opět hrál v Ostravě a náš tým odešel opět poražen od pražského týmu. Tentokrát těsně podlehl Lions. Dva zápasy odehrála i česká reprezentace v rámci Mistrovství Evropy a hned čtveřice hráčů Steelers oblékla naše národní barvy.
  Juniorský flagový tým U19 se probojoval do finálového turnaje a sezónu skončil na 3.místě.
  Žákovský tým U15 sice nepostoupil do playoff, ale zejména rozšíření členské základny je velkým příslibem do budoucna.
  Juniorský tým zakončil sezónu se 4 výhrami a 2 porážkami - jednu výhru od postupu do Junior Bowlu. Nakonec tak z toho bylo dělené 3. místo.
  Dorostenecký tým také skončil těsně před branami svého finále a z dorosteneské ligy si odnesl celkové 3. místo.

 • 2018 - Czech Bowl v Ostravě

  Mužský tým dokráčel pod vedení hlavního trenéra Garretta Griffetha opět až do Czech Bowlu. Ten se tento rok uskutečnil v Ostravě. Steelers však opět nestačili na pražské Black Panthers a skončili druhý rok po sobě jako druhý nejlepší tým v ČR. Pět hráčů Steelers se probojovalo do sestavy národního týmu, který se zúčastnil mezinárodního turnaje Tree Nations Cup.
  Juniorský flagový tým U19 se probojoval do finálového turnaje a sezónu skončil na 4.místě.
  Žákovský tým U15, který se zapojil do flagové ligy, skončil na konci tabulky nejvyšší soutěže. Cenné zkušenosti se pokusí přetavit v budoucí úspěchy.
  Juniorský tým zakončil sezónu se 3 výhrami a 2 porážkami těsně před branami playoff na děleném 5. místě.
  Dorostenecký tým postoupil bez porážky až do finále své soutěže, kde však prohrál s Black Panthers a skončil opět na druhém místě.

 • 2017 - Stříbrná sezóna a první ostrý start žáků U15

  Do mužského A-týmu přišli dva američtí hráči, kteří se ujali i pozic koučů. Tým se stal překvapením první ligy a probojoval se až do finále. Nakonec po prohře s PBP skončil na druhém místě.
  Na jaře hrál i tým flagu U19, který také postoupil (bez prohry v základní části) do finále, kde nestačil na příbramské Bobcats. Do bojů poprvé v historii Steelers zasáhl i žákovský tým flagu U15.
  Juniorský tým po nevydařeném ročníku 2016 sestoupil do druhé ligy, kde bojoval o postup do finále a nakonec skončil na děleném 3.místě.
  Úspěšnějším z mládežnických tacklových týmů tak byl tým U16, který zvládl postoupit do finále, kde však jako mužský tým a flagový tým U19 prohrál. A i dorostenci tak brali "pouze" stříbrné medaile".
  Mužské flagové týmy skončily na MČR na 4. a 5.místě. Dva hráči Steelers reprezentovali ČR na ME ve flag fotbalu ve Španělsku.

 • 2016 - Zpět v první lize a juniorští flagoví mistři

  Po dvou letech se ostravský mužský tým opět vrátil do první ligy. Tam jako jediný tým bez zahraničních posil pouze nabíral cenné zkušenosti a obsadil poslední místo s jedinou výhrou.
  Podobně se dařilo i juniorskému týmu U19, který po velké generační obměně nestačil na své vrstevníky v nejvyšší české juniorské lize.
  Trochu lépe se prezentovali hráči nejmladšího tacklového týmu - dorostenci U16 - kteří dokonce vyhráli jeden z dílčích turnajů dorostenecké ligy, ale na postup do "Final four" to nakonec nestačilo.
  Nejúspěšnější tak byly týmy flagové. Muži si na Mistrovství ČR dokráčeli pro bronzové medaile. A ještě úspěšnější byl tým juniorský, který ve Flagové lize U19 vybojoval mistrovský titul.

 • 2015 - Mistři ve flag fotbalu, druhé místo v ČLAF D-II a Dorosteneckém Poháru

  A-tým opět dokráčel ve své soutěži do finále, kde však nestačil na pardubický tým Stallions a skočil v ČLAF D-II na druhém místě.
  V tomto roce vznikl B-tým Steelers, který se účastnil nejnižší soutěže ČLAF D-IV, kde sice skončil bez výhry, ale v druhém týmu se k dobrým výkonům rozehrálo velkém množství nováčků a hráčů juniorského výběru.
  Flag fotbalový tým ovládl Mistrovství ČR, které se konalo poprvé v historii v Ostravě. Ve finále porazil výběr Steelers, v historii zatím neporažený tým, Panthers 30+. Několik hráčů ostravského týmu se opět zapojilo do rakouské ligy v dresu výběru ČR a dva reprezentovali ČR na Mistrovství Evropy ve Španělsku.
  Juniorský tým U19 se zastavil v ČJLAF až v semifinále, kde sice ještě v poločase vedl nad pardubickými Stallions, ale nakonec prohrál o jeden jediný bod. Postup do playoff druhý rok v řadě je však úspěchem.
  V tomto roce vznikl také Dorostenecký tým U16, který se zapojil do nejvyšší dorostenecké soutěže DP, kde obsadil druhé místo.

 • 2014 - Vítězové ČLAF Divize B a juniorští vicemistři

  A-tým po přechodu do Divize B skončil po základní části druhé nejvyšší české soutěže na prvním místě. Ve finále pak přehrál tým Prague Hippos a Ostrava Steelers tak po 17 letech opět vyhrála nějakou českou ligovou soutěž.
  Flag fotbalový tým obhájil druhé místo na mistrovství ČR, kde opět nestačil pouze na české reprezentanty v týmu Panthers 30+. Několik hráčů ostravského týmu se navíc zapojilo do rakouské ligy v dresu výběru ČR.
  Juniorský tým dokráčel do finále Juniorského poháru - nejvyšší soutěže v ČR - a skončil na druhém místě.
  Výběr Steelers pak zakončil rok vítězstvím na halovém turnaji MVK v Nitře.

 • 2013 - Juniorský tým v české lize a flagový tým druhý na MČR

  A-tým Steelers se poprvé od svého znovu zrození nedostal do playoff. Flag-footballový tým dokráčel na turnaji mistrovství ČR až do finále. Juniorský tým se popré zapojil do nejvyšší juniorské soutěže v ČR - Juniorského Poháru (skončil na 3.místě). Pomalu se začíná formovat tým cheerleaders.
  Na podzimních a zimních turnajích se výběrům Steelers příliš nedařilo. Na turnaji MKV v Nitře skončil ostravský tým na 5.místě a na halovém mistrovství ČR ještě o jedno místo níže.

 • 2012 - Obhajoba vítěztví na Rednecks Bowlu a první zápas juniorského týmu

  Rok 2012 zahájili Steelers pod novým head coachem - Jiřím Šimkovičem. Druhý rok v první české lize se tým opět probojoval do playoff, kde skončil ve čtvrtfinále. Na podzim tým Steelers obhájil první místo na tradičním turnaji Rednecks Bowl. Již druhý rok drží na tomto turnaji neporazitelnost. V září 2012 vzniká juniorský tým Steelers, který 4.listopadu odehrál svůj první zápas. Mladí Steelers porazili juniorský tým Pardubice Bucks 61:6. Výběr juniorského týmu doplněný o několik hráčů týmu seniorského se zúčastnil charitativního turnaje na počest tragicky zesnulého hráče Viktora Kincela v Nitrě. Na turnaji si tým Steelers připsal pouze jedno vítězství a skončil na 4.místě. Na konec sezóny Steelers odcestovali do Prahy na Halové mistrovství ČR, kde vylepšili své umístění z roku 2010 a skončili až v semifinále. Rozloučili se tak se sezónou 3.místem na dobře obsazeném turnaji.

 • 2011 - Steelers zpět v české lize a vítězství na Rednecks Bowlu

  Tým Ostrava Steelers našel své útočiště ve Sportovním Areálu Poruba a již jako člen ČAAF vstoupili do první ligy amerického fotbalu. Hned ve své první sezóně došel ostravský tým až do semifinále. Výbornou sezónu zakončil tým Steelers na Rednecks Bowlu, kde nenašel přemožitele a tento turnaj vyhrál.

 • 2010 - Znovu založení Ostrava Steelers

  Dva bývalí členové juniorského týmu Steelers Ostrava - Jiří Dluhoš a Jan Klimeš - znovu založili tým amerického fotbalu v Ostravě. Tým se začal tvořit nejen z hráčů, kteří působili v týmu Havířov Devils, ale i z nových nadšenců z celého okolí Ostravy. Na podzim roku 2010 vycestoval vzkříšený tým Steelers na turnaj Rednecks Bowl, kde dokráčel až ke 3. místu.

 • 1999 - Zánikl Ostrava Steelers

  Americký fotbal v severomoravském kraji v období mezi érami Steelers vyplnil klub Havířov Devils, který byl také velice úspěšný a to především v juniorském fotbale (vítězství v České juniorské lize amerického fotbalu 2008).

 • 1997 - Steelers mistrem České ligy

  Bez jediné porážky došel tým Steelers až k titulu mistra ČR v americkém fotbale. Ve finále na stadionu SSK Vítkovice – Ostrava porazil tým Prague Panthers.

 • 1996 - Steelers ve finále

  Působení amerických trenérů se projevilo pozitivně již ve druhé sezóně, kdy tým postoupil do finále a stal se vicemistrem ligy.

 • 1995 - Vznik Steelers Ostrava

  Došlo ke sloučení týmů Eagles a Knights a vzniku Steelers Ostrava. V tomtéž roce získal tým americké trenéry v čele s Dale Facklerem.

 • 1993 - Začátky amerického fotbalu v Ostravě

  Počátky amerického fotbalu v Ostravě spadají do let 1993-94, kdy byly založeny týmy Cobras resp. Eagles a Knights Ostrava.