Přátelský Zápas 2012

SAP, Ostrava

V rámci "Dne s Americkým fotbalem", který se uskutečnil ve Sportovním Areálu Poruba 8.9.2012 se uskutečnil přátelský zápas mezi týmy Zvolen Patriots a Ostrava Steelers.

Zvolen Patriots je třetí tým 1. Slovenské Ligy v 7-čkovém americkém fotbale z tohoto jara. A v Ostravě se chtěl připravit na blížící se start slovenské ligy v 11-kovém fotbale. Na sever Moravy však přijel mírně oslaben, protože ve stejném termínu se konal kemp národního mužstva Slovenska a tak několik hvězd Patriots zamířilo do Bratislavy.

Samotný zápas probíhal v přátelské atmosféře - Steelers už od svého založení s Patriots udržují velmi úzké československé vztahy.

Již v úvodu bylo vidět, že hráči Steelers mají letos za sebou účast v 1. České lize a sehranost byla výrazně na jejich straně. Zvolen se jen těžko dokázal pohybovat v útoku a když si slabší chvilku vybrala i obrana - Steelers vedli v poločase 20:0. Skórovali, po passech Alana Kosniovského, Jiří Lička a Lukáš Sokol. Pro třetí touchdown první půle si doběhl Michal Kielor.

V druhé půli se obraz hry příliš nezměnil a Steelers si tak před zaplněným stadionem (letošní nejvyšší návštěva - cca 600 diváků) dokráčeli k bezproblémovému vítězství. Ve druhém poločase skóroval Petr Foldyna - opět po passu Alana Kosniovského. A druhý touchdown zařídil returnem, po fumblu zvolenského quaterbacka, Jaroslav Foldyna. Z druhého poločasu stojí za zmínku také dva zalehnuté fumbly Michalem Fojtíkem.

Přátelské utkání splnilo svůj účel - byl vidět krásný fotbal - na jedné straně pěkné útoky, přesné přihrávky a dlouhé běhy - na straně druhé tvrdé obrany a dechberoucí srážky.

Zvolen ukázal v Ostravě, že i na Slovensku se hraje kvalitní fotbal a už začínáme plánovat odvetné utkání právě na hřišti našich východních bratrů.