ČLAF DIVIZE II 2015

Praha

V sobotu 20.června vyrazil tým Steelers do Prahy na souboj proti Hippos. Bez tří hráčů defensivní lajny a starting runningbacka Michala Kielora bylo už předem jisté, že souboj proti pražským "hrochům" bude opět velmi napínavý. I proto, že Hippos opět mohli dát balón do ruky Stanislavovi Tománkovi.

Na konci první čtvrtiny se prosadil Michal Wessely - ze 4 yardů doběhl do endzóny Hippos. To však byla i jeho poslední akce v zápase (zranění nohy) a tak tým zůstal pouze s jedním runningbackem Dominikem Dvorským.

Ve druhé čtvrtině zvládl vyrovnat Petr Křesťan, který chytil jeden z mála passů quaterbacka Hippos, kteří spoléhají převážně na svou runnovou hru. Pak ale začal úřadovat Dominik Dvorský - po povedeném screenu rozkmital nohy a přiblížil těsně před přestávkou balón až do redzóny Hippos. Dan Merta se z 27 yardů nemýlil a do kabin se šlo za stavu 10:7 pro Steelers.

Třětí čtvrtinu ovládali zejména obrany obou týmů a tak se zajímavé věci začali dít až ve čtvrtině poslední. Nejprve snížil na rozdíl 4 bodů Petr Křesťan, tentokrát po zemi. A následně, po čas ukrajujícím drivu útoku Steelers, 19 sekund před koncem zvýšil vedení ostravského týmu svým druhým FG Dan Merta - 20:13.

Závěrečné snažení útoku Hippos již bylo neúspěšné a tak Steelers poprvé vyhráli na hřišti Hippos. Zajistili si již jistý postup do Silver Bowlu, kde opět po roce bude usilovat o vítězství ve své divizi.

Ostrava Steelers TD - 0:7 - Michal Wessely, 4y run (Daniel Merta kick); 3:35
Prague Hippos TD - 7:7 - Petr Křesťan, 11y pass od Stanislav Tománek (Petr Vozka kick); 4:00
Ostrava Steelers FG - 7:10 - Daniel Merta, 27y; 0:01
Ostrava Steelers TD - 7:17 - Jiří Lička, 22y pass od Michal Dudek (Daniel Merta kick); 10:29
Prague Hippos TD - 13:17 - Petr Křesťan, 3y run (2pt run neúspěšný); 3:10
Ostrava Steelers FG - 13:20 - Daniel Merta, 26y; 0:19