ČLAF DIVIZE II 2015

Plzeň

V neděli 14. června vyrazil tým Steelers do Plzně k souboji s místním týmem Patriots. Skoro 6 hodin dlouhá cesta se podepsala na „hororovém začátku“, kdy tři první drivy útoku Steelers skončili turnoverem. Ocelová obrana však přijela dobře naladěna a převážně passujícímu týmu domácích nepovolila po těchto minelách skórovat.

Pak už se probudil i útok Steelers a do konce první čtvrtiny zapsal na své konto 14 bodů. Svůj druhý touchdown v sezóně zachytil Jiří Šimečka a 19-yardovým runem navýšil skóre navrátilec po zranění Patrik Skupin.

Ve druhé čtvrtině přidali Steelers další tři touchdowny, nejprve pro body doběhl Michal Wessely, potom opět Patrik Skupin a nakonec našel Michal Dudek v endzóně Patriots Ondřeje Chmelu, který už navýšil skóre zápasu na 35:0.

Tím bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Zraněními sužovaný plzeňský tým, který během této sezóny přišel o více než 15 hráčů svého kádru, již v druhém poločase za tropických teplot nebyl schopen držet krok. Pro touchdown ještě dvakrát doběhl Michal Kielor a pro svůj třetí „zářez“ i Patrik Skupin, kterého svým passem našel Michal Dudek.

Velmi dobrý zápas odehrála celá ostravská obrana – zachytila několik interceptionů a většina drivů útoku Patriots končila „3 a ven“. Dokonce si vysloužila pochvalu od hlavního trenéra Šimkoviče, který po zápase hráčům sdělil, že už byl s výkonem skoro spokojen a to ještě letos neměli tu čest slyšet.

Příští týden odehrají týmy Steelers víkendové dvojkolo – nejprve v sobotu zamíří A-tým do Prahy, kde se utká s místními Hippos a poté v neděli odehraje B-tým svůj poslední zápas letošní sezóny, doma od 15h na SAP proti Vysočině Gladiators. A my pevně věříme, že oba týmy předvedou takový výkon, aby hlavní trenér mohl už konečně vypustit „skoro“ ze svého pozápasového hodnocení.

Ostrava Steelers TD - 0:7 - Jiří Šimečka, 30y pass od Michal Dudek (Daniel Merta kick); 3:35
Ostrava Steelers TD - 0:14 - Patrik Skupin, 19y run (Daniel Merta kick); 1:35
Ostrava Steelers TD - 0:21 - Michal Wessely, 7y run (Daniel Merta kick); 10:21
Ostrava Steelers TD - 0:28 - Patrik Skupin, 20y run (Daniel Merta kick); 5:12
Ostrava Steelers TD - 0:35 - Ondřej Chmela, 25y pass od Michal Dudek (Daniel Merta kick); 5:00
Ostrava Steelers TD - 0:42 - Michal Kielor, 23y run (Daniel Merta kick); 5:52
Ostrava Steelers TD - 0:48 - Patrik Skupin, 10y pass od Michal Dudek (kick neúspěšný); 0:35
.čtvrtina Ostrava Steelers TD - 0:55 - Michal Kielor, 1y run (Daniel Merta kick); 2:21