Flag footballový turnaj Steelers 2015

Ostrava

blog

První srpnovou sobotu využili hráči flag fotbalu k návštěvě porubského koupaliště, kde se uskutečnil již 4. ročník turnaje v této bezkontaktní verzi amerického fotbalu, pořádaný Ostravou Steelers.

Letošního turnaje se zůčastnilo pět týmů. Čtyři týmy z Ostravy - Ostrava Stolkers, Czech Patriots, Unstopable Krabs a Svinov Suns a již tradičně jeden tým z Čech - Fighting Hussites.

K samotnému turnaji.

Turnaj začal soubojem obhájců vítězství Ostravou Stolkers proti nováčkovi turnaje Unstoppable Krabs. Stolkers, v jejichž řadách hráli převážně reprezentanti Ostravy Steelers, na které se můžeme těšit i na mistrovství ČR, nedali nově vzniklému týmu šanci a první zápas skončil jednoznačně 35:0.

Ustoppable Krabs si nakonec nepřipsali ani jedno vítězství, ale už účast a neuvěřitelné nasazení v pouhých 6 hráčích (turnaj nakonec dohráli v 5ti) si zaslouží obdiv a příští rok jistě bude tým složený z juniorů Steelers sahat po lepším umístění.

blog

To Stolkers se na konci základní části objevili zcela na druhé straně tabulky – bez jediné porážky prošli až do finále turnaje. Jediným složitějším zápasem byl jejich souboj proti Czech Patriots, který skončil 14:12 pro Stolkers. Tým „patriotů“ vedli dva „pražáci“ Pepa Šajnar, který se vrátil z angažmá v Lions, a Jiří Drozdek, bývalý hráč Hippos, který se v Ostravě stará o flag a juniorský tým. To byl však nejsvětlejší moment týmu, který byl před turnajem považován za největší hrozbu pro Stolkers. Patriots totiž nezvládli už svůj první zápas proti Svinov Suns. Prohráli 24:6. Suns je tým vedený oběma svinovskými zakladateli Steelers – Honzo Klimešem a Jiřím Dluhošem. Letos posílili sestavu o Jirku Chvalinu, QB pražských Black Panthers. V základní části nestačili pouze na Stolkers a do wild card postoupili z druhého místa.

O třetím místě nakonec rozhodlo skóre a to pouhé 4 body, jelikož tým Patriots remizoval svůj zápas proti Fighting Hussites 21:21. Fighting Hussites, kteří jsou vedeni Filipem Hazou, byli jediným neostravským týmem na turnaji. Nováčkem turnaje však nebyli – již minulý rok přijeli zkusit štěstí, ale skončili na posledním čtvrtém místě (převážně z důvodu zranění dvou klíčových hráčů před soubojem o třetí místo). Letos si však svou bilanci vylepšili a i přes prohru ve wild card zápase se Svinov Suns 24:13 skončili na třetím místě celkově.

blog

Finále tak proti sobě svedlo obhájce vítězství Stolkers a třetí tým minulého ročníku Suns. Žádné velké drama ani překvapení se však nekonalo a Stolkers si zajistili zlaté medaile po výsledku 20:6.

Kvalitně obsazený turnaj Steelers, který za nefotbalových teplot přihlíželo na koupališti několik tisícovek diváků, tak zná svého vítěze. Jak se však těm nejlepším ostravským flagovým hráčům povede na mistrovství ČR můžete zjistit už v sobotu 15.8. od 10:30 na hřišti SAP v Ostravě – Porubě, kde se poprvé v historii bude konat takto velká flagová akce. Na čtyřech hřištích zde bude soupeřit 12 nejlepších flagových týmů ČR o mistrovský titul. Nebude chybět ani tým Ostrava Steelers nebo Fighting Hussites.

Zápasy a výsledky

Ostrava Stolkers - Unstoppable Krabs 35:0
Czech Patriots - Svinov Suns 6:24
Unstoppable Krabs - Czech Patriots 16:32
Fighting Hussites - Svinov Suns 6:15
Czech Patriots - Ostrava Stolkers 12:14
Fighting Hussites - Unstoppable Krabs 26:0
Svinov Suns - Ostrava Stolkers 8:28
Czech Patriots - Fighting Hussites 21:21
Unstoppable Krabs - Svinov Suns 12:19
Ostrava Stolkers - Fighting Hussites 20:0

WILD CARD
Svinov Suns - Fighting Hussites 24:13

FINÁLE
Ostrava Stolkers - Svinov Suns 20:6


Ohlasy po turnaji