ČLAF DIVIZE II 2015

SAP, Ostrava

Bucks dorazili do Ostravy s odhodláním odčinit vysokou porážku od městského rivala z minulého týdne (na hřišti Stallions prohráli 49:0). Oslabeni o trest odpykávajícího hráče, trenéra a majitele v jedné osobě – Libora Coufala, avšak s oběma zahraničními importy a jednou překvapivou posilou chtěli zaskočit Steelers. Za zraněného middle linebackera Michala Renga si pardubičtí Bucks pořídili velezkušeného exSteelera Waltera Harazima. Ten tak nastoupil v této sezóně k prvnímu ostrému zápasu a to hned proti týmu, kterému minulý rok pomohl k vítězství v Divizi II.

Steelers se museli obejít bez největší útočné hvězdy Michala Kielora, který místo klubových povinností musel plnit ty pracovní. Vítaný tak byl návrat druhého RB Michala Wesselého, který se uzdravil ze zranění, které si přivodil v prvním zápase s Bucks.

Vedle skoro přímého souboje o účast letošním Silver Bowlu, tak bylo na hřišti o motivace obou týmů řádně postaráno.

Celý první poločas uplynul velmi rychle a útok Steelers se na hřiště podíval pouze třikrát – nejprve našel Michal Dudek Lukáše Sokola, který otevřel účet tohoto zápasu. Poté minul středně dlouhý field goal Dan Merta, aby v závěru druhé čtvrtiny zakončil dlouhý drive Michal Dudek – jedno-yardovým sneakem.

Ocelová obrana držela útok soupeře - kde balón nosila, házela či chytala převážně dvojice importů Henry-Edwards - daleko od endzony Steelers. Na poločasovou přestávku se tak šlo za stavu 14:0 pro ostravský tým, který už na svém hřišti prohrál naposledy proti Trnavě Bulldogs před více než dvěma lety (v těchto dvou letech ve čtyřech ze sedmi zápasů udržela ostravská obrana nulu).

Na konci třetí čtvrtiny navýšil Dan Merta úspěšným 24 yardovým FG skóre na 17:0. V následném útoku si však vybrala obrana Steelers slabší chvilku a dovolila pláchnout RB Bucks Henrymu – skóre po třetí čtvrtině tak bylo 17:8.

Ve čtvrté čtvrtině opět jako první skórovali hráči Steelers a opět pouze za tři body – Dan Merta se tentokrát trefil z 31 yardů. A stejně jako ve třetí čtvrtině – i na tento kop ze hry Bucks rychle odpověděli – Edwards našel jednoho ze svých receiverů hluboko v obraném poli Steelers a poté už pro něj samotného nebylo těžké doběhnout pro 3-yardový touchdown – 20:16.

Do konce zápasu zbývalo něco málo přes 3 minuty a hráči Bucks se pokusili o onside kick, který však vylétl ze hřiště a útok Steelers měl příjemnou pozici na hřišti.

S jedním timeoutem k dispozici tak byli Bucks ve velmi svízelné situaci, kterou už nezvládli otočit ve svůj prospěch. Michal Wessely doběhl pro dva první downy, což stačilo, aby Michal Dudek mohl zakleknout ve vítězné formaci a poslat tak Steelers o velký kus dopředu na cestě do Silver Bowlu.

Steelers tak stále živí naději na obhajobu vítězství v Divizi II a postupu do nejvyšší české ligy.

Ostrava Steelers TD - 7:0 - Lukáš Sokol, 7y pass od Michal Dudek (Daniel Merta kick); 5:48
Ostrava Steelers TD - 14:0 - Michal Dudek, 1y run (Daniel Merta kick); 4:41
Ostrava Steelers FG - 17:0 - Daniel Merta, 14y; 2:08
Pardubice Bucks TD - 17:8 - Joshua Henry, 45y run (Justene Edwards 2pt run); 0:50
Ostrava Steelers FG - 20:8 - Daniel Merta, 31y; 4:55
Pardubice Bucks TD - 20:16 - Justene Edwards, 3y run (Joshua Henry 2pt pass od Justene Edwards); 3:36