ČLAF DIVIZE II 2015

SAP, Ostrava

V posledním kole základní části Divize II se utkali dva týmy, které již měly jistý postup do Silver Bowlu. Šlo tedy o takové lehké oťukávání před vrcholem sezóny a oba týmy hráli spíše o dobrou náladu před nejdůležitějším zápasem sezóny.

Do Ostravy tak přijel tým Stallions ve spíše „tréninkové“ sestavě, když Scott Doherty hrál pouze poločas, Petr Plaček jen kickoff returny a Jan Wajtr byl v civilu na střídačce. Steelers také dali volno několika hráčům sestavy, ale nebylo to zdaleka tak radikální jako v týmů Stallions.

Začátek zápasu však začal v plné síle na obou stranách a po úvodním 3 a ven stallionského útoku – vyrazil na první steč pardubické endzóny Michal Dudek s útokem Steelers. Pěkný drive až do redzóny Stallions však skončil zablokovaným FG.
Ostravská obrana však držela útok Stallions, i s hvězdným quaterbackem Dohertym, zkrátka a když i obrana Stallions pevně držela svoji endzónu uzavřenou – skončila první čtvrtina 0:0.

Až na konci druhé čtvrtiny se projevil převládající tlak Steelers a Michal Kielor doběhl pro první body. Ty se nepodařilo kopem potvrdit a tak vedení ostravského týmu bylo pouze 6:0.

Do konce poločasu zbývalo něco málo přes minutu a tehdy se poprvé projevila obrovská síla Scotta Dohertyho, který během několika passů přešel se svými receivery celé hřiště a do přestávky stačil, po úspěšném potvrzení, otočit stav na stranu Stallions - 6:7.
Do druhého poločasu nastoupil tým Steelers odhodlán obhájit svou více než dvouletou domácí neporazitelnost.

První útok se však nezdařil a Dan Merta byl nucen odkopnout balón. Pokud ocelová obrana pracovala v prvním poločase na 100%, tak v tom druhém ještě přidala a odnesl to backup quarterback Stallions, kterého ještě v noci museli budit ze sna členové defensivní lajny Steelers. Míč se tak vrátil do rukou útoku Steelers, který přešel téměř celé hřiště, aby nakonec Michal Dudek sneakem skóroval druhý touchdown Steelers. Dvoubodové potvrzení po ose Dudek-Skupin bylo úspěšné. A tak Steelers opět vedli, tentokrát již o „celý touchdown“ – 14:7.

Následný kickoff return neudržel hráč Stallions balón a útok Steelers šel opět na hřiště. O tři akce později pak navýšil skóre zápasu 39-yardovým FG Dan Merta a bylo prakticky rozhodnuto.

Obrana Steelers nedovolila Stallions téměř nic a když už se dostal pardubický útok na polovinu Ostravy – zapnula ocelová mašinérie na plné obrátky a nadějný útok častokrát končil získaným fumblem.

Když v závěru nevyšel další pokus o field goal ostravského týmu – skončilo utkání výhrou Steelers nad Stallions – 17:7.

Ostravská domácí neporazitelnost tak stále trvá a další pokus „nájezdníků“ bude až příští sezónu, jelikož Silver Bowl budou hostit Pardubice Stallions, kteří i přes prohru vyhráli základní část ČLAF D-II.

Děkujeme všem věrným fanouškům, kteří nás v hojném počtu chodili povzbuzovat celou letošní sezónu a s těmi nejvěrnějšími se těšíme za 14 dní na Silver Bowlu v Pardubicích. Se všemi pak na podzim, kdy startuje juniorská a dorostenecká liga.

Ostrava Steelers TD - 6:0 - Michal Kielor, 2y run (kick neúspěšný); 1:16
Pardubice Stallions TD - 6:7 - Jan Horáček, 28y pass od Scott Doherty (Jan Louženský kick); 0:49
Ostrava Steelers TD - 14:7 - Michal Dudek, 1y run (Patrik Skupin 2pt pass od Michal Dudek); 0:02
Ostrava Steelers FG - 17:7 - Daniel Merta, 39y; 9:55