ČLAF 2016

Praha

Podruhé se spolu tento rok střetly týmy Prague Black Panthers a Ostravy Steelers. Před třemi týdny dopadl zápas v Porubě 21:37 pro Black Panthers. První polovina odvetného zápasu probíhala v jednoznačné režii domácích. Dokladem toho byla první akce zápasu, která skončila fumblem ve prospěch obrany. Při následném prvním downu útočících PBP skóroval po dlouhém passu Jana Dundáčka Jan Beran. Následné potvrzení Nicolase Kárníka bylo neúspěšné, stejně tak jako jeho následný pokus o field goal. Nutno mu však přičíst zásluhy na kickoffech, kde se mu často dařilo překopávat celé hřiště. Následoval další fumble Steelers, což po několika akcích vyústilo v 1 yardový touchdown Jana Dundáčka. Jakoby to nestačilo, doběhl si Dundáček i pro dvoubodovou konverzi. Pár minut poté Leonardo Lovecchio skóroval po téměř 30 yardovém passu. Zhruba v desáté minutě druhé čtvrtiny se Dundáčkovi podařilo najít italského rodáka Lovecchia znovu. Ten po přijetí přihrávky přeběhl téměř celé hřiště, ovšem 4 yardy před endzónou vyběhl do autu. Křeč nohou si vybrala svůj cíl v nesprávný čas. Jeho díla však ostřílený quarterback Black Panthers dokonal a opět si doběhl do endzóny pro body. O pár minut později ještě chytal touchdownový pass nováček z juniorky Tomáš Hlach. Poločas skončil stavem 33:0 pro Black Panthers.

V druhé polovině již útok domácího týmu tolik valný nebyl. Po nástupu backupa Black Panthers Jiřího Chvaliny, který v minulosti účinkoval v ostravském týmu, jakoby obrana Steelers pookřála a skórovat se Pražanům nedařilo. Negativním dokladem jsou dva interceptiony Chvaliny. Tyto špatné hody se však dařilo držet takřka v rovnováze, neboť produktivní den měl i safety Michal Vondráček. Ten ve prospěch svého týmu chytil rovněž dva interceptiony. Jediná změna na scoreboardu tak byla jen u dvou úspěšných field goalů Daniela Merty ze Steelers, každý v jedné čtvrtině. Svým 39 yardovým field goalem ze třetí čtvrtiny vyrovnal nejdelší úspěšný pokus letošní sezóny, který drží Ondřej Šisl z domácího zápasu se Stallions.

Prague Black Panthers TD - 6:0 - Jan Beran, 42y pass od Jan Dundáček (kick neúspěšný); 11:44
Prague Black Panthers TD - 14:0 - Jan Dundáček, 1y run (Jan Dundáček 2pt run); 3:55
Prague Black Panthers TD - 20:0 - Leonardo Lovecchio, 27y pass od Jan Dundáček (kick neúspěšný); 0:29
Prague Black Panthers TD - 26:0 - Jan Dundáček, 6y run (2pt pass neúspěšný); 9:20
Prague Black Panthers TD - 33:0 - Tomáš Hlach, 11y pass od Jan Dundáček (Nicolas Kárník kick); 5:37
Ostrava Steelers FG - 33:3 - Daniel Merta, 39y; 0:58
Ostrava Steelers FG - 33:6 - Daniel Merta, 21y; 2:36