ČLAF 2016

Ostrava

Vedoucí tým ČLAF Prague Lions přijel na hřiště ostravských Steelers, kteří okupují opačný pól ligové tabulky. Lions sice přijeli bez své největší hvězdy defense Brookse, v útoku však tasili obě svá esa Silvu i Walla. Ti zakončili i první drive zápasu. Obrana Steelers nejprve zastavila dva runy těsně před svou endzónou, na rychlý pass Silvy už byla krátká.

Steelers také vytáhli své eso. Do sestavy se vrátil quarterback Michal Dudek. Ten ještě stále není po zranění zcela fit a útok tak byl nucen puntovat. Poté opět zaúřadovala ostravská obrana, která zalehla fumble. Steelers se tak dostali na polovinu soupeře. Pokus o field goal skončil nedorozuměním při snapu a následným zraněním nového kickera Jiřího Šimečky. Ten zastoupil absentujícího Daniela Mertu pouze na pár minut.

Poté už začalo klasické ostravské trápení a lionská strojová hra. Hlavně Silva bezchybně rozdával passy svým receiverům. Skóre začalo rychle narůstat. Nejprve našel Silva podruhé Walla. Následně se útok posunul až na jeden yard před endzónu Steelers a poprvé se v zápase prosadil Lukáš Růžek. Ten předvedl krásný běh na konci druhé čtvrtiny, kdy upláchl ostravským obráncům přes polovinu hřiště.

O své slovo se přihlásily také obě obrany. Touchdown si po interceptionu připsal Cory Holmes. Pak přišla akce, která přepsala historické tabulky Steelers. Po fumblu ostravského útoku se Lions dostali do redzóny. Silva ale poslední akcí prvního poločasu nasměřoval svůj pass do rukou Dominika Luptáka, který přeběhl 98 yardů a zaznamenal první body pro Steelers.

Do druhého poločasu již na obou stranách nastoupili hráči získávající zkušenosti ve velkém fotbale. Silva se šetřil do dalších bojů a Dudek šetřil svůj kotník. Zápas tak začaly ovládat obrany. Dvě stě diváků, kterých přišlo na fotbal i přes časté přeháňky, už další body nevidělo. Nepatrně více ze hry měli Steelers, kteří těžili z běžeckých dovedností Adama Synáčka, který se opět postavil na místo quarterbacka. Favorit z Prahy tak zvládl povinnou výhru na východě. Stále tak mohou snít o své "perfect season".

Prague Lions TD - 0:7 - Erik Wall, 2y pass od Matthew Silva (Ondřej Šisl kick); 10:12
Prague Lions TD - 0:21 - Lukáš Růžek, 1y run (Ondřej Šisl kick); 11:56
Prague Lions TD - 0:28 - Marek Suchý, 1y pass od Matthew Silva (Ondřej Šisl kick); 7:24
Prague Lions TD - 0:35 - Cory Holmes, 34y interception return (Ondřej Šisl kick); 7:10
Prague Lions TD - 0:43 - Lukáš Růžek, 64y run (Ondřej Šisl 2pt run); 3:43
Ostrava Steelers TD - 7:43 - Dominik Lupták, 98y interception return (Lukáš Sokol kick); 0:00