Bitters Liga 2017

Trnava

Jako by si Ostrava a Trnava vyměnili úlohy z loňského ročníku Bitters ligy. Vzájemná bilance obou týmů byla ve prospěch Trnavy. Ani jednou Ostrava Trnavu neporazila, ale nikdo nepředpokládal, že by si mohla Trnava tuto bilanci udržet. Nastoupit do zápasu bez quarterbacka (Bútora i backup Daniš, případně Fečko jsou zranění) a chtít vyhrát zápas je víceméně nemožné. Útoku tak velel Ryan Seaberg. Ostrava na druhé straně navázali na svůj poslední zápas, kdy překvapivě porazila Příbram Bobcats. Před tímto zápasem Steelers posílili o dalšího hráče, finského quarterbacka Oskara Drackilu. Coin toss vyhrála Ostrava a zvolila příjem.

První poločas byl ve znamení zlepšeného výkonu Bulldogs oproti předcházejícím zápasům. Smůlu ale Bulldogs ne a ne zastavit. Už tak zdecimovaný kádr dostal v prvním drivu další ránu, když se zranil starting cornerback Trnavy. Ostravě se skórovat nepodařilo, když úvodní driva zakončila trnavská obrana interceptionem Jakuba Fančoviča. Co se nepodařilo útoku Steelers, to zvládla obrana. Bulldogs rozehrávali z vlastních 2 yardů a defenzivní lajna Ostravy zastavila soupeře ve vlastní endzóně, čímž si připsala první dva body zápasu. V dalším drivu se Trnavě opět podařilo zastavit útok Ostravy, ale vlastní chybou darovala při puntu míč opět soupeři, navíc hluboko ve vlastním poli. Tuto výhodu využila Ostrava k úspěšnému field goalu. Z následného drivu Bulldogs museli odkopávat téměř z vlastní goalline a Steelers vrátili punt až na 25 yardů od endzóny. Tentokrát se Steelers podařilo skórovat. Pro touchdown si doběhl Dominik Dvorský.

Druhá čtvrtina přinesla velmi podobný průběh jako ta první. Ofenzíva Bulldogs byla většinou vyhnána po třech akcích. Steelers se podařilo hned ze svého prvního drivu druhé čtvrtiny skórovat touchdown. Opět Dominik Dvorský. Útok Bulldogs nic nepředvedl a po dalším puntu z hloubky vlastního pole daroval Ostravě výhodnou pozici. Tentokrát začínali Steelers 30 yardů od endzóny. Obraně Bulldogs se alespoň podařilo zastavit soupeře na úspěšný field goal. Druhé safety zápasu přišlo při kickoff returnu Bulldogs, kdy returner Bulldogs zaklekl s míčem ve vlastní endzóně a rozhodčí vyhodnotili situaci tak, že se hráč dostal do vlastní endzóny úmyslně. Poločas skončil 24:0 pro Ostravu.

Ve třetí čtvrtině skórovali opět jen hosté. Dva běhové touchdowny Dominika Dvorského, který se postaral o všechny touchdowny zápasu, a field goal Jiřího Šimečky upravily skóre na konečných 0:41. Bulldogs může těšit alespoň fakt, že obrana nepustila jediný touchdown vzduchem od nového quarterbacka Steelers.

Steelers zatím narazili na dva slabší nebo zatím nerozehrané soupeře. Ostrý test je čeká příští týden doma se Stallions. A Bulldogs? Ti musí znovu bojovat o holé přežití, ale z výkonů je znát, že se tým nevzdává a bojuje dál.

Ostrava Steelers SAF - 0:24; 2:22
.čtvrtina Ostrava Steelers TD - 0:31 - Dominik Dvorský, 25y run (Jiří Šimečka kick); 9:23
Ostrava Steelers TD - 0:38 - Dominik Dvorský, 85y run (Jiří Šimečka kick); 5:39
Ostrava Steelers FG - 0:41 - Jiří Šimečka, 27y; 0:09

Game Statistics

Kompletní zápasové statistiky

FLAGOVÁ LIGA U19 - @TRUTNOV

V minulém roce dokráčeli junioři Steelers až na úplný vrchol své flagové soutěže. A tak i letos se od flagového týmu očekává útok na ty nejvyšší mety.

K prvnímu turnaji sezóny zamířil tým Steelers do Trutnova, kde na mladé oceláře čekal tým brněnský Alligators, pražských Lions a domácích Rangers.

Hned na úvod nás čekal těžký zápas proti Lions. Bodově tým Steelers táhli dva hrající trenéři - Jan Vysloužil a Jakub Březina, kteří si dohromady připsali 5 touchownů. Pět touchdownů skórovali i Lions a tak o nejtěsnější výhře rozhodlo lepší potvrzování. V této disciplíně byli lepší hráči Steelers a zvítězili na úvod sezóny 33:32.

Ani druhý zápas nebyl jednoduchý. Ale útok Steelers se opět mohl opřít o dvojici J+J a k nim se přidal ještě Patrik Puchala. Nakonec se podařilo skórovat o jeden TD více než brněnští Alligators a i druhý zápas turnaje skončil lépe pro ostravský tým 27:22.

Opravdovou krásu flag fotbalu ukázal poslední zápas turnaje, kde se v ofensivní přestřelce bodový součet zastavil až na čísle 105. V modrém dresu opět řádil Jan Vysloužil a první touchdown sezóny skóroval i Tyson Steel a Filip Konečný. Steelers porazili v závěrečném zápase turnaje Rangers 59:46.

Se třemi výhrami juniorský flagový tým Steelers nejen vyhrál turnaj v Trutnově, ale po prvním kole je také na prvním místě tabulky soutěže. Mladí oceláři tak zdárně nakročili k obhajobě mistrovského titulu.

FLAGOVÁ LIGA U15 - @OSTRAVA

První turnaj flagové ligy U15 hostila Ostrava. Na domácím hřišti Steelers se měly utkat 4 týmy - Steelers, Stallions, Black Panthers a Bucks. Tým Bucks však nedorazil a turnaj byl odehrán pouze mezi třemi týmy.

Úvodní zápas zvládli nejmladší oceláři s přehledem a po touchdownech bratrů Stiborovců, Davida Hoppa a Denise Javorského, vyhráli nad pardubickými Stallions 35:0.

Druhý zápas byl již byl více napínavý. Pražští Black Panthers vedli po prvním poločase 7:0. Ve druhé části se však hráči Steelers probudili a dvojčata ve službách ostravského týmu - Adam a Vašek Stiborovi - dovedli Steelers k vítězství. Vítězný touchdown přišel v poslední minutě, když interception vrátil Adam Stibor až do endzóny Black Panthers. Pražský tým jsme porazili 19:14.

I žákovský tým U15 tak začal vítězstvím na úvodním turnaji sezóny.