Bitters Liga 2017

Pardubice

blog

Největším lákadlem víkendového programu byl přímý souboj o druhé místo v tabulce Bitters ligy mezi Stallions a Steelers. První zápas v Ostravě skončil vítězstvím domácích 25:14, a tak se i na rozpáleném pardubickém trávníku čekala napínavá bitva. Prognózy se potvrdily na sto procent a fanoušci obou táborů se měli celé čtyři čtvrtiny na co dívat.

Po úvodních oťukávacích drivech na obou stranách otevřeli skóre hostující Oceláři, přestože měli na hřišti svou obranu – fumble na polovině hřiště totiž donesl až do endzóny Gabriel Fröhlich. Za stavu 0:7 z pohledu domácích skončilo také první dějství.

Stallions poprvé zahrozili postupným drivem, kdy se po změně stran dostali až k redzóně, ale jejich snažení nakonec skončilo jen neúspěšným pokusem o field goal. O jednu z nejlepších akcí zápasu se postaraly zahraniční posily domácích. Langford v dalším drivu dlouhým pasem našel Lindseyho, který dva yardy před endzónou k překvapení všech přihrávku chytil. Quarterback Langford pak vzal všechno na sebe a krátkým během srovnal na 7:7. Nedlouho poté dostal domácí fanoušky do varu opět Lindsey, který si u vlastní endzóny převzal míč a během přes celé hřiště zaznamenal 86yardový touchdown, který dostal Hřebce do vedení. Steelers ale dokázali odpovědět velmi rychle, konkrétně srovnával Jiří Šimečka, který chytil 27yardový pass. Poslední slovo v prvním poločasu ale měli opět Stallions. Další akrobatickou parádu předvedl David Holub, který zachytil pass 2 yardy od endzóny soupeře. Odměněn byl o dva downy později, kdy jej v endzóně našel quarterback Langford a připsal si touchdown. Během přestávkové Ligy quarterbacků tak na tabuli svítilo skóre 21:14 pro domácí Stallions.

blog

I v druhém poločase předváděly oba týmy pohledný a napínavý fotbal, diváci sledovali přetahovanou, kdy se hra přesouvala z jedné strany na druhou. A bylo to drama se štastnějším koncem pro hostující Steelers, kteří v druhé půli otočili vývoj zápasu. Nejprve v závěru třetí čtvrtiny srovnal po dalším postupném útoku Teemu Rantanen a vítězný touchdown zápasu si po změně stran připsala další zahraniční posila Ocelářů, Luke Wildung. Do konce ale ještě zbývalo více než 8 minut a domácí neskládali zbraně. Největší šanci na vyrovnání měli v samotném závěru, kdy se dostali až do redzóny soupeře, ale ani na čtyři pokusy nedokázali skórovat. Steelers pak už po zemi pohlídali čas a radovali se nejen z vítězství, ale také z jistoty druhého místa, které pro ně znamená domácí semifinále Bitters ligy.

Steelers v dalším kole přivítají Prague Lions. Stallions mají příští víkend volno, potom je čeká cesta do Prahy a zápas proti Lions.

text: Jakub Hřib

Scoring summary

1st QUARTER
Ostrava Steelers TD - 0:7 - Gabriel Fröhlich, 52y fumble return (Jiří Šimečka kick); 2:28
2nd QUARTER
Pardubice Stallions TD - 7:7 - Reginald Langford, 2y run (František Hanovec kick); 8:38
Pardubice Stallions TD - 14:7 - Michael Lindsey, 86y run (František Hanovec kick); 6:10
Ostrava Steelers TD - 14:14 - Jiří Šimečka, 27y pass od Michal Dudek (Jiří Šimečka kick); 2:56
Pardubice Stallions TD - 21:14 - David Holub, 6y pass od Reginald Langford (František Hanovec kick); 0:32
3rd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 21:21 - Teemu Rantanen, 11y pass od Michal Dudek (Jiří Šimečka kick); 2:03