Soutěže mládeže - podzim 2017

Ostrava

Ostrava Steelers U19 - Prague Mustangs U19 26:0


blog

17. září se poprvé v historii Steelers zapojily do svých soutěží hned tři týmy najednou. Domácí zápas měl na pořadu tým U19, do Trutnova cestoval tým U16 a do Prahy zamířil tým U15.

Začněme tedy zápasem ocelových juniorů - týmu U19.
Do Ostravy přijel tým Mustangs, který letos ještě nevyhrál, ale v posledním zápase hodně potrápil Gladiators z Vysočiny, kteří v prvním kole přehráli ostravské mladíky. Steelers měli v hlavách dobrý výkon proti brněnským Sígrům, které porazili před týdnem.

Je už skoro pravidlem letošní sezóny, že na zápasy Steelers prší. A ani tento zápas nebyl výjimkou. Poprvé v sezóně se do základní sestavy vrátil, před sezónou zraněný QB Filip Konečný. Ten naskočil do zápasu místo Jakuba Kročka, který musel odcestovat s týmem U16 do Trutnova.

blog

Počasí však passové hře příliž nakloněno nebylo a tak se činila především obrana a specialní týmy Steelers. Na začátku druhé čtvrtiny se pohnulo skóre na stranu Steelers po zblokovaném puntu Martinem Mušálkem pro safety a dva body. Z následného kickoffu zvýšil na 8:0 svým 72-yardovým returnem Jan Vysloužil, který se po jednozápasové absenci opět vrátil do sestavy Steelers (minulý týden reprezentoval naši zemi na flagovém Mistrovství Evropy ve Španělsku).

Pak se prosadil i v letošní sezóně velmi dobře běhající runningback Steelers - Jakub Březina - a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. V druhém poločase si už ostravští hráči svůj náskok pohlídali a podařilo se jim jej navýšit druhým touchdownem Jakuba Březiny a premierovým touchdownem Torstena Tannenberga.
Nyní mají junioři o víkendu volno a na konci měsíce zamíří k odvetnému utkání proti Mustangs na pražské hřiště.

Game Statistics

Kompletní zápasové statistiky

Foto: Anna Talácková


Ostrava Steelers U16 - Prague Lions U16 26:26


Hned úvodní zápas přinesl souboj našich dorostenců proti jednomu z favoritů letošní sezóny. Oba týmy však byly oslabeny o hráče, kteří si plnili své povinnosti v týmech U19 (i Lions hráli zápas juniorské ligy - v Praze proti Black Panthers).

blog

Lions ukázali, že už mají za sebou jeden turnaj. Do utkání vstoupili lépe a ujali se vedení. Mladí oceláři se však nenechali srazit. Hned následný drive zakončil přesným passem Jakub Kroček na Davida Manieckiho a po úspěšném potvrzení se dostali do vedení borci z Ostravy.

Pak se podařilo pražským hráčům odskočit na rozdíl dvou touchdownů, ale ostravský tým nepoložil zbraně a pilně dotahoval. To se podařilo Václavu Stiborovi, který necelé 2 minuty před koncem vyrovnal 7 yardovým během na 26:26. Následně ocelová obrana, vedená bratrem Václava - Adamem Stiborem a Ondřejem Kolmášem, zastavila útok Lions. A tak se mohl Jakub Kroček pokusit o jeden "hail mary" pass, který však nebyl úspěšný.
Tým Steelers vstoupil, po dobrém výkonu, do sezóny cennou remízou proti Lions.


Ostrava Steelers U16 - Trutnov Rangers U16 37:0


Proti domácímu týmu Rangers, který nastoupil do turnaje pouze se 7 hráči, šlo především o to, aby se náš tým dobře sehrál do dalších zápasů sezóny.

blog

Prosadili se všichni receiveři Steelers - po dvou touchdownech skórovali David Maniecki a Vít Němeček. Obrana udržela nulu a navíc se podařilo po sacku Petra Zahnaše získat body za safety.
Jedinou stinnou stránkou přesvědčivého vítězství tak bylo zranění Adama Stibora, který si v závěru utkání pochroumal koleno.

S bilancí jedné výhry a jedné remízy se tým Steelers vyhoupl na druhé místo v tabulce dorostenecké ligy.
Další turnaj hostí Ostrava a můžeme se na mladé oceláře těšit v neděli 1.10. na stadionu SAP v Porubě.

Foto: Rostislav Stibor


Turnaj v Praze

blog

Z důvodu nabitého programu týmů Steelers, a vidinou jisté účasti v playoff, se flagový tým U15 vydal do Prahy ve velmi okleštěné sestavě, kde chyběla většina hráčů, která hraje i za tým U16.

Sedmička statečných vyzvala na souboj týmy z Příbrami, Prahy a Plzně. Nejmladší oceláři bojovali, ale na vítězství nedosáhli. Nejblíže výhře byli v zápase proti domácím Black Panthers, kde prohráli pouze o jeden jediný bod.
V dalším kole již se flagový tým bude moci spolehnout na "posily" z týmu U16 a můžeme se těšit na ještě lepší výkony. Před hráči, kteří jeli do Prahy a odehráli náročné 4 zápasy, je ale nutné smeknout klobouk - je vidět, že v Ostravě vyrůstají talenty s ocelovým srdcem.

Foto: Merlina Damiana Salvatore

Nejlepší výkony

  • 2 Touchdowns

    Jakub Březina | Tým U19

  • 4 Touchdowns

    David Maniecki | Tým U16

  • 2 Touchdowns

    David Hopp | Tým U15

Ohlasy po zápase