Bitters Liga 2017

Ostrava

Ve stínu Bitters Doubleheaderu, který se odehrál na pražském Žižkově, se v Ostravě odehrál zápas Ostrava Steelers - Trnava Bulldogs. Slovenský tým se po podařené minulé sezóně v té letošní velmi trápí - což je způsobeno velkou marodkou a i do Ostravy přijeli Buldoci ve velmi okleštěné sestavě. Tým Steelers, který prožívá povedenou sezónu, tak byl velkým favoritem.

Bulldogs vyhráli los a šli jako první na míč. Obrana Steelers je jednou z nejlepších v ČR a to bylo vidět i na hřišti - trnavský útok musel po třech akcích odkopávat. Dobrý return ostravského speciálního týmu, připravil míč velmi hluboko na polovině Bulldogs. Na hřiště tak poprvé v zápase vyrazil útok Steelers, který se však na trávníku dlouho neohřál. Dominik Dvorský totiž doběhl hned první akcí až do endzóny a Steelers se ujali vedení 7:0.

Podobně vypadalo i druhé snažení Bulldogs. Útok šel rychle ze hřiště a obrana nechala skórovat Steelers hned z první akce. Tentokrát zafungovala finská spolupráce v dresu ocelářů Drocklia-Rantanen. A když z následného interceptionu skóroval Lukáš Česlík - bylo skóre zápasu po necelých čtyřech minutách 21:0 pro Steelers.

Poté se již konečně probudil i útok Bulldogs. A začal se prosazovat zejména vzduchem. Nestačilo to však na posun ze své půlky hřiště a tak se na polovinu Steelers podíval míč až po puntu, kdy ostravský tým začínal na svých 45 yardech. Během pár akcí však už se vše důleažité odehrávalo na území Bulldogs. Dominik Dvorský pak vytáhl jeden ze svých dlouhých běhů a uzavřel první čtvrtinu na 28:0.

Ve druhé čtvrtině zastavovala obrana Steelers slovenské hráče na zajímavých pozicích pro ostravský útok a ten zvýšil až na 49:0. Pak si konečně vybral svůj lepší okamžik i útok Bulldogs. Dlouhým passem a následným field goalem Marka Zabáka se i trnavský tým dostal na výsledkovou tabuli. Ostravský tým však odpověděl hned z následného kickoffu - Dominik Dvoský si doběhl pro svůj třetí touchdown v zápase a uzavřel první poločas na skóre 56:3.

V druhé půli již na straně Steelers vyběhli na hřiště hráči druhého sledu a hra začala být vyrovnaná. Bulldogs dokázali, že je velká škoda, že se letos potýkají s velkým množstvím zranění, jelikož disponují kvalitním kádrem. Necelá čtyřstovka diváků se změny skóre již nedočkala a zápas tak nakonec skončil 56:3.

Steelers si tak upevnili druhou pozici v tabulce a kvalitně se připravili na zápas "prvního s druhým" proti Black Panthers příští neděli. Bulldogs se těší na zasloužený bye week, kde naberou síly, aby se pokusili ještě zahýbat miskama vah české ligy.

text: Jan Klimeš

Ostrava Steelers TD - 7:0 - Dominik Dvorský, 23y run (Jiří Šimečka kick); 11:25
Ostrava Steelers TD - 14:0 - Teemu Rantanen, 24y pass od Oskar Drockila (Jiří Šimečka kick); 8:40
Ostrava Steelers TD - 21:0 - Lukáš Česlík, 16y interception return (Jiří Šimečka kick); 8:30
Ostrava Steelers TD - 28:0 - Dominik Dvorský, 46y run (Jiří Šimečka kick); 4:28
Ostrava Steelers TD - 35:0 - Oskar Drockila, 3y run (Jiří Šimečka kick); 11:10
Ostrava Steelers TD - 42:0 - Luke Wildung, 1y run (Jiří Šimečka kick); 10:00
Ostrava Steelers TD - 49:0 - Jiří Šimečka, 2y run (Jiří Šimečka kick); 4:32
Trnava Bulldogs FG - 49:3 - Marek Zabák, 20y; 1:41
Ostrava Steelers TD - 56:3 - Dominik Dvorský, 82y kick-off return (Jiří Šimečka kick); 1:18