Mládežnické soutěže 2019

Víkend 19.-20.října

K odvětě prvního kola juniorské ligy odjeli naši hráči na hřiště slovenského juniorského výběru, který hraje pod názvem Bratislava Outlaws. První zápas skončil po velké bitvě, na hřišti v Ostravě, vítězstvím Outlaws 14:9. Slovenský celek od té doby prohrál dva zápasy. Ostravský tým po zaváhání v prvním zápase drží velmi dobrou formu a vyhrál poslední tři zápasy.

I do zápasu proti Outlaws vstoupili mladí oceláři velmi dobře a v první čtvrtině se ujali vedení po povedeném běhu Tobiáše Hrnčíře.
Druhá čtvrtina se nesla ve znamení obou obran a útoky se probudily až těsně před poločasem. Nejprve doběhl pro další touchdown Steelers Patrik Puchala. Ale následně se dvakrát prosadili slovenští hráči a jen díky bezchybným kopům Jakuba Kročka šli na přestávku ve vedení hráči Steelers. V důležitém zápase tak naši borci v poločase vedli nejtesnějším rozdílem 14:13.

I na začátku druhé půlky se dařilo oboum týmům držet své soupeře daleko od svých endzón. A tak musel vzít míč do ruky opět Patrik Puchala a svým šestým a sedmým touchdownem v sezóně (v pátém zápase) získal pro ostravský tým potřebné vedení a klid do závěru zápasu.

Ve čtvrté čtrtině se prosadila i obrana, když získala již třetí safety v této sezóně. A poslední touchdown si připsal druhý QB Steelers - Jakub Kroček.
Steelers tak udělali další krok k Junior Bowlu. Příští sobotu vyzve v posledním kole základní části neporaženou Vysočinu Gladiators v boji o finále. Vítěz pojede do Prahy, kde se o trofej utká s domácími Black Panthers.

1st Quarter
Ostrava Steelers TD - 0:7 - Tobiáš Hrnčíř, 5y run (Jakub Kroček kick); 6:44
2nd Quarter
Ostrava Steelers TD - 0:14 - Patrik Puchala, 9y run (Jakub Kroček kick); 4:39
Bratislava Outlaws TD - 7:14 - Tomáš Záriš, 42y pass od Mario Melich (Norbert Jaďuď kick); 3:43

text: steelers

I dorostenecký tým potřeboval vyhrát oba své zápasy, aby se probojoval do finále Dorostenecké ligy.
Ale hned úvod prvního zápasu proti Gladiators se však mladým ocelářům nepovedl. Hned první akce zápasu skončila fumblem, který hráč Gladiators zalehl v endzóně Steelers. A i v následujících minutách se útok Steelers velmi pomalu rozehrával.
Útok Gladiators hrál velmi dobře a rychle si vybudoval rozhodující náskok. Na konci poločasu už stihl pouze korigovat Ondřej Kolmáš, který zachytil míč soupeřova quaterbacka a donesl jej pro první body Steelers.

Na začátku druhého poločasu předvedl nadherný běh Vojtěch Kolář, kdy přeskočil několik hráčů Steelers a opět navýšil rozdíl ve skóre na 30 bodů.
Útok Steelers stále tápal a tak se opět předvedla ocelová obrana - respektive Tomáš Jadrný, který zvládl vrátit pro touchdown nejprve fumble a následně i interception. Tři touchdowny obrany však na vítězství nestačily a Gladiators si zajistili, na úkor Steelers, místo ve finále.
Pro Steelers to znamenalo konec nadějí a v letošním ročníku skončí na třetím místě.

Druhý zápas tak již do postupové matematiky zasáhnout nemohl a to nejspíše pomohlo i samotným ostravským hráčům.
Zlepšeným výkonem velmi potrápili brněnské Sígrs. Oba poločasy začali velmi dobře. Nejprves v tom prvním opět zaúřadoval Tomáš Jadrný a připsal si svůj třetí touchdown v turnaji. A ve druhém poločase se činil prozměnu útok, kdy David Hopp našel svého receivera, Marka Adolfa, který přes celé hřiště utekl až do endzóny.

Steelers však vedení neudrželi a na domácím turnaji nakonec nepřipsali ani jednu výhru.
Naše dorostence čeká ještě jeden turnaj na hřišti Gladiators, kam cestují tuto sobotu.

Scoring summary vs. Gladiators

1st HALF
Vysočina Gladiators TD - 0:6 - Matěj Pěnkava, 0y fumble return (1pt pass neúspěšný); 10:53
Vysočina Gladiators TD - 0:12 - Matyáš Krátký, 12y pass od Adam Emmer (2pt run neúspěšný); 7:21
Vysočina Gladiators TD - 0:24 - Vojtěch Kolář, 34y run (2pt run neúspěšný); 4:48
Vysočina Gladiators TD - 0:30 - Rostislav Opletal, 18y interception return (2pt run neúspěšný); 3:12
Ostrava Steelers TD - 6:30 - Ondřej Kolmáš, 16y interception return (2pt pass neúspěšný); 0:17
2nd HALF
Ostrava Steelers TD - 12:36 - Tomáš Jadrný, 19y fumble return (2pt pass neúspěšný); 6:18
Ostrava Steelers TD - 18:36 - Tomáš Jadrný, 23y interception return (2pt run neúspěšný); 4:50

Scoring summary vs. Sígrs

1st HALF
Ostrava Steelers TD - 0:7 - Tomáš Jadrný, 0y fumble return (Pavel Uličný 1pt pass od David Hopp); 9:45
Brno Sígrs TD - 8:7 - Jan Novák, 26y run (Daniel Pečinka 2pt pass od Tomáš Hemmer); 5:03
2nd HALF
Ostrava Steelers TD - 8:13 - Marek Adolf, 45y pass od David Hopp (2pt run neúspěšný); 10:49
Brno Sígrs TD - 14:13 - Vojtěch Hrazdíra, 28y pass od Tomáš Hemmer (2pt run neúspěšný); 7:15
Brno Sígrs TD - 20:13 - Tomáš Peterka, 27y run (2pt pass neúspěšný); 1:15