Paddock Liga 2019

Brno

Sobotní zápas Paddock ligy mezi Sígrs a Steelers se uskutečnil ve dvaatřiceti stupňovém vedru. Jako první se na míč dostáli Sígři. Jejich držení míče bylo brzy překaženo Ostravou, která vzápětí po pár útočných hrách dala první touchdown. Na ten se povedlo domácím odpovědět, ale Ocelářům se nakonec podařilo úvodní čtvrtinu vyhrát o 7 bodů.

Do druhého poločasu opět přišli lépe hosté, jelikož hned v prvním držení míče se jim provedlo skórovat další touchdown. Zanedlouho díky dobrému punt returnu v podání Garretta Griffetha měli Steelers ideální pozicí opět navýšit vedení a to se jim i povedlo. Steelers si tak vybudovali komfortní vedení 34:7.

Domácí o sobě dali zase vědět v podání passu Craiga Coffmana na Igora Mašlanku. Následně měl brněnský quarterback opět možnost předvést se jako kicker. Jak už to bylo téměř ve všech jeho kopech v tomto zápase i tento skončil v endzoně soupěře.

Začátek poslední čtvrtiny byl pro brněnský útok lepší. Tyronovi Clarkovi se povedlo doběhnout pro další brněnský touchdown. To byly však poslední body, které si Sígrs připsali. V posledních dvou minutách zápasu si Steelers připsali poslední body 18yardovým během Jakuba Březiny.

text: ČAAF

Aquaponik Ostrava Steelers TD - 0:7 - Lukáš Sokol, 19y pass od Douglas Webster (Vojtěch Hlaušek kick); 6:19
Brno Sígrs TD - 7:7 - Tyrone Clark, 1y run (Craig Coffman kick); 2:40
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:14 - Ondřej Chmela, 48y pass od Douglas Webster (Vojtěch Hlaušek kick); 0:10
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:21 - Radek Warchol, 4y pass od Douglas Webster (Vojtěch Hlaušek kick); 3:45
.čtvrtina Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:28 - Jan Musil, 2y run (Vojtěch Hlaušek kick); 8:48
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:34 - Dominik Dvorský, 17y run (kick neúspěšný); 6:15
Brno Sígrs TD - 13:34 - Igor Mašlanka, 22y pass od Craig Coffman (kick neúspěšný); 2:39
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 13:42 - Radek Warchol, 28y pass od Douglas Webster (Lukáš Sokol 2pt pass od Douglas Webster); 1:18
Brno Sígrs TD - 20:42 - Tyrone Clark, 6y run (Craig Coffman kick); 9:05
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 20:49 - Jakub Březina, 18y run (Vojtěch Hlaušek kick); 1:54

Flagový tým U15 | Turnaj v Ostravě

Ostrava Steelers - Brno Alligators 27:42

Ostrava Steelers - Prague Black Panthers 0:53

Ostrava Steelers - Brno Sígrs 39:26

Domácí turnaj flagového týmu Steelers se uskutečnil v neděli 16.června. Do Ostravy přijely týmy z Brna a Prahy.

První dva zápasy postavily do cesty týmu Steelers dva velké favority celé soutěže - Black Panthers a Alligators. Dle očekávání z toho byly pouze dvě prohry. V zápase proti Alligators se čtyřmi touchdowny blýsknul Fabián Foldyna.

Po dvou prohrách tak byl poslední souboj proti Sígrs bojem o třetí místo na turnaji.
Začátek se ostravskému týmu příliž nepovedl a v poločase prohrával 13:19. Ve druhém poločase však zapnuly na plné obrátky naše ocelové dívky a byla z toho výhra 39:26. Agáta Ferancová a Jana Ermisová daly obě shodně 3 touchdowny.

Před prázdninami na tým U15 čeká ještě jeden turnaj - v Praze - tam by se měl představit i náš tým U12. Pak již nejmladší oceláři zahájí zasloužený odpočinek a na druhou část sezóny se mužeme těšit od září.