Juniorská Liga 2019

Ostrava

Týden po výhře nad Sígrs, přivítali Steelers v Ostravě další brněnský tým - Alligators. Mladí oceláři byli favority tohoto utkání.

Do útoku šli jako první hráči Alligators. Postupným útokem přešli přes celé hřiště a ukázali, že kvalita na jejich straně je. Po passu Lukáše Bělíka na Adama Pařízeka se dokonce ujali vedení.
Ostravský útok však odpověděl také ze svého prvního drivu. Poprvé se prosadila naše posila z Třince Sharks. Pavel Ševeček zachytil míč z rukou Patrika Puchaly a skóroval první touchdown Steelers v tomto zápase. A jelikož Vít Němeček přidal další dva body, první čtvrtina skončila těsným vedením ostravského týmu.

Druhá čtvrtina rozhodla zápas. Brněnský tým, který přijel ve velmi malém počtu hráčů, již začal pomalu ztrácet síly a toho využila dvojice Puchala - Maniecki. Ti se postarali hned o 16 bodů na začátku druhé čtvrtiny. Pak naskočil do zápasu i druhý quarterback Steelers - Jakub Kroček. Ten začal zásobovat přesnými passy své receivery, především Williama Bendinhu, který se postaral o dva touchdowny.
Novou roli si vyzkoušel Jan Martínek, který se posunul na pozici runningbacka a hned v prvním zápase na tomto postu skóroval touchdown. Prosadil se i special team Steelers, když Jan Telnar donesl soupeřův punt z půlky hřiště pro touchdown.

Ocelová obrana hrála velmi dobře a vybrala si slabou chvilku už jen na začátku druhé půlky, když jim po passu Lukáše Bělíka utekl přes celé hřiště Adam Pařízek.
Na hřiště se ještě na konci utkání podíval i Patrik Puchala, který uzavřel utkání touchownem.
Nyní má juniorský tým Steelers volno a může se tak nachystat na další důležitý souboj - proti Outlaws - v Bratislavě.
Již tuto sobotu však jedou k dalšímu turnaji naši dorostenci, kteří v Praze zabojují o další výhry.

text: steelers

Brno Alligators TD - 0:6 - Adam Pařízek, 28y pass od Lukáš Bělík (2pt run neúspěšný); 7:21
Ostrava Steelers TD - 8:6 - Pavel Ševeček, 7y pass od Patrik Puchala (Vít Němeček 2pt pass od Patrik Puchala); 5:48
Ostrava Steelers TD - 16:6 - David Maniecki, 10y pass od Patrik Puchala (David Maniecki 2pt pass od Patrik Puchala); 11:22
Ostrava Steelers TD - 32:6 - William Bendinha, 46y pass od Jakub Kroček (Pavel Ševeček 2pt pass od Jakub Kroček); 1:33
Ostrava Steelers TD - 38:12 - Jan Martínek, 14y run (kick neúspěšný); 3:54
Ostrava Steelers TD - 45:12 - William Bendinha, 11y pass od Jakub Kroček (Jakub Kroček kick); 0:25
Ostrava Steelers TD - 52:12 - Jan Telnar, 68y punt return (Jakub Kroček kick); 11:38
Ostrava Steelers TD - 59:12 - Patrik Puchala, 40y run (Jakub Kroček kick); 6:05