Paddock Liga 2019

Ostrava

Do Ostravy dorazilo léto a k souboji o první příčku ve skupině Východ Paddock ligy i tým z Vysočiny. Gladiators v minulém kole prohráli v prodloužení se Sígrs a tak bylo jasné, že vítěz zápasu se Steelers určí vedoucí celek po sedmi odehraných zápasech. První zápas těchto týmů skončil divokým výsledkem, kdy Steelers marně dotahovali náskok Gladiators a prohráli 53:48.

Za krásného počasí se opět čekaly bodové hody. A Gladiators vlétli do zápasu podobně jako v minulém střetnutí těchto dvou týmů. Reginald Langford našel Jana Dunovského a ten proběhl až hluboko na území Steelers. Tam však ocelová obrana, ubránila všechny pokusy o první body, včetně 28yardového pokusu o field goal, který z kopačky Petra Kodýma letěl příliš vlevo.

ONa míč se dostal útok Steelers a zejména běhovou hrou se posunul až do skórovací pozice. I obrana Gladiators však zabrala a tým Steelers se také musel spokojit „jen“ s field goalem. Jiří Šimečka se z 38 yardů nemýlil a domácí připsali body jako první.
I během druhého drivu se Gladiators podařilo projít až na půlku Steelers. Nebylo to však nějakými krásnými akcemi, většina yardů přišla za nedisciplinovanost obránců Steelers. Dlouhý drive však skončil na downy na 40 yardech Steelers.

Útok Steelers byl úspěšnější, také nastartován 15 yardy za nesportovní chování jednoho z obránců Gladiators, dotáhl své snažení k prvnímu touchdownu zápasu. Douglas Webster našel Jiřího Šimečku zcela volného uprostřed hřiště a Steelers vedli 10:0.

První touchdown jako kdyby shodil nervozitu z ramen Steelers. Obrana již začala šlapat na plné obrátky a nepovolila Gladiators žádné velké hry. Většina snažení hráčů z Vysočiny velmi rychle končila puntem. Navíc se na začátku druhé čtvrtiny zranil Joshua Purdie.

Útok Steelers také potvrzoval, že v Douglasovi Websterovi snad již v Ostravě našli toho pravého quarterbacka. Ostravští hráči hýbali míčem jak po zemi, tak vzduchem a po dalších 11 bodech Šimečky a jednom touchdownu Dvorského vedli Steelers dvě minuty před poločasem 27:0.

Poslední jiskřičku naděje na obrat se ještě snažil vykřesat krásným drivem těsně před poločasem Reginald Langford, který zejména ve spolupráci s Davidem Caltou a Petrem Čermákem opět dostali míč do pozice, kde mohl Petr Kodým připsat úspěšný field goal. Obrana Steelers byla však proti a Martin Hloušek zablokoval 29 yardový pokus kickera Gladiators.

Ve druhém poločase začali na míči hráči Steelers, dlouhý kickoff return Jakuba Březiny velmi rychle útok Steelers přetavil v další touchdown. Pro devátý touchdown v sezóně si doběhl Dominik Dvorský. Dvoubodové potvrzení spustilo tzv. mercy rule a utkání se prakticky již dohrávalo. Nic na tom nezměnil ani pěkný interception, který zachytil Jan Bavlovič. Útok Gladiators ani tento jediný turnover zápasu nebyl schopen přetavit v body.

Ve čtvrté čtvrtině přidali Steelers ještě další dva touchdowny a dokráčeli k výhře. Ostravský tým se tak letos poprvé dostal na první příčku své skupiny. Gladiators budou muset ještě o play off zabojovat se Sígrs.

text: steelers

Aquaponik Ostrava Steelers FG - 3:0 - Jiří Šimečka, 38y; 6:45
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 10:0 - Jiří Šimečka, 21y pass od Douglas Webster (Jiří Šimečka kick); 1:16
Aquaponik Ostrava Steelers FG - 20:0 - Jiří Šimečka, 32y; 5:33
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 27:0 - Dominik Dvorský, 18y run (Jiří Šimečka kick); 2:03
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 35:0 - Dominik Dvorský, 22y pass od Douglas Webster (Jan Musil 2pt run); 10:19
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 42:0 - Jan Vysloužil, 25y pass od Douglas Webster (Jiří Šimečka kick); 11:35
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 49:0 - Jiří Šimečka, 18y pass od Douglas Webster (Vojtěch Hlaušek kick); 3:50

Flagový tým U15 | Turnaj v Brně

Ostrava Steelers - Trutnov Rangers 20:2

Ostrava Steelers - Brno Alligators 26:34

Ostrava Steelers - Brno Sígrs 25:18

V sobotu vyrazili do Brna nejmladší oceláři. Flagový tým U15 zajel na hřiště v Jedovnicích, kde se utkal s brněnskými týmy Sígrs a Alligators a trutnovskými Rangers.

V prvním zápase proti Rangers skvěle zahrála obrana, když nepovolila ani jeden bod a nulu na kontě Rangers zachránilo až safety. Vítězství 20:2 bylo výborným vstupem do turnaje.

Ve druhém zápase hráli mladí oceláři velmi vyrovnanou partii s favoritem soutěře Brno Alligators. Ješte v poločase bylo skóre jen o jeden bod 14:13 pro brňáky, ale ti si nakonec celý zápas pohlídali a zvítězili. Poslední zápas byl i zápasem o druhé místo na tomto turnaji. Domácí Sígrs se zlepšují každým kolem a v poločase byl náskok Steelers pouze jeden touchdown. Tento rozdíl ve skóre naštěstí vydržel i na konci zápasu. Po touchdownech Agáty Ferancové, Jakuba Ermise a Rostislava Koloděje dokráčel tým Steelers k výhře a druhému místu na turnaji v Jedovnicích.

Flagový tým U19 | Turnaj v Praze

Ostrava Steelers - Prague Lions 33:46

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 27:26

Ostrava Steelers - Prague Mustangs 20:13

V neděli byl na pořadu velmi kvalitně obsazený flagový turnaj U19. Na ostravský tým čekali v Praze dva týmy z první trojky - Bobcats a Lions. Domácí tým - Mustangs - byl papírově spíše snadnějším soupeřem.

V prvním zápase proti Lions začali mladí oceláři velmi dobře a v poločase vedli 26:20. Druhý poločas však patřil pražským mladíkům a konečné skóre se zastavilo na 46:33 pro Lions. V druhém zápase nastoupili Steelers proti zatím neporaženým Bobcats a v poločase to vypadalo na debakl - skóre 6:20 nevěstilo nic dobrého. Ve druhém poločase ale začali Steelers šlapat naplno. Soupeři povolili jen jeden touchdown a sami přidali tři. Nakonec ostravský tým byl o jedno úspěšné potvrzení lepší a připravil příbramským Bobcats první porážku v letošním ročníku. Poslední zápas proti domácím Mustangs měl být povinnou výhrou, ale náročný turnaj si vybral svou daň a nakonec z toho bylo “jen” utrápené vítězství 20:13, kdy ještě na začátku druhého poločasu drželi domácí vyrovnaný stav.

Celkově to byla velmi povedená generálka na blížící se finálový turnaj (proběhne 30.června v Příbrami) a naši borci ukázali, že dokáží porazit kohokoliv. Máme se letos ještě na co těšit.