Paddock Liga 2020

Brno

Víkendový duel brněnských Alligators a ostravských Steelers měl s týdenním rozestupem ukázat, zda-li v domácím prostředí Aligátoři vrátí Ostravě porážku z minulého víkendu, kdy prohráli 45:6. K tomu jim měla dopomoci i změna startujícího quaterbacka, kde vsadili na Mexičana Alejandra Arceho. U Steelers opět nastoupil všestranný Alvaro Fadini.

Od začátku utkaní měli zápas v režii hosté, když je prvním útokem poslala do vedení staronová posila Dominik Dvorský. Brněnským hráčům se na úspěšný běh nepodařilo navázat a po interceptionu se několikrát bránili na vlastní polovině hřiště. V těchto příležitostech Steelers přidali další tři touchdowny a po první čtvrtině vedli nad domácími 26:0.

Ve druhé čtvrtině se útoku Alligators sice dařilo posouvat míč po hřišti, žádný drive však nezvládli dotáhnout do konce a jejich znavená obrana nedokázala zastavit rozjetý útok Ostravy. Ta v druhé čtvrtě donesla míč do endzóny ještě dvakrát, pokaždé zásluhou Jakuba Březiny. Domácí tak v poločase odcházeli s vysokou ztrátou 0:40.

Po poločasové pauze se kvůli velkému bodovému rozdílu přistoupilo k mercy rule, tedy hře bez zastavování času. Se změnou quarterbacka na domácího Tomáše Fortelného se Alligators v druhé půlce probrali a hrou po zemi ukrajovali hřiště yard po yardu, převážně díky běhům Ondřeje Šimonka. Takto se dokázali dostat až do redzóny Steelers, kde na Šimonkovy drivy navázal David Kilian a dvakrát protlačil míč do ostravské endzóny. V obou případech touchdown potvrdil kickem Jan Nestr a Brno snížilo na 14:40. Pro hosty zůstala třetí čtvrtina bez skórování.

Ze začátku poslední čtvrtiny se domácí obraně nepřestávalo dařit a po interceptionu v ostravské redzóně navázal Jan Nestr na svoje přesné kopy field goalem a pro Brno snížil na 17:40. Tam ale úspěchy Alligators skočily a konec měli pod taktovkou opět Steelers. Nejprve Alvaro Fadini 15yardovým passem na Ondřeje Chmelu navýšil vedení hostů na 17:46. Další body si připsal Vojtěch Žerava, který vrátil fumble Fortelného, a celý zápas zakončil minutu před koncem svým runem Dvorský. Steelers tak porazili Alligators vysoko 60:17.

text: Ondřej Mareček

Ostrava Steelers TD - 0:6 - Dominik Dvorský, 59y run (kick neúspěšný); 11:32
Ostrava Steelers TD - 0:13 - Jakub Březina, 3y run (Jiří Šimečka kick); 9:47
Ostrava Steelers TD - 0:19 - Jiří Šimečka, 17y pass od Alvaro Fadini (kick neúspěšný); 2:44
Ostrava Steelers TD - 0:26 - Adam Král, 11y pass od Alvaro Fadini (Jiří Šimečka kick); 0:31
Ostrava Steelers TD - 0:32 - Dominik Dvorský, 2y run (2pt run neúspěšný); 5:37
Ostrava Steelers TD - 0:40 - Jakub Březina, 3y run (Ondřej Chmela 2pt pass od Alvaro Fadini); 2:28
Brno Alligators TD - 7:40 - David Kilian, 4y run (Jan Nestr kick); 4:18
Brno Alligators TD - 14:40 - David Kilian, 6y run (Jan Nestr kick); 3:15
Brno Alligators FG - 17:40 - Jan Nestr, 33y; 11:52
Ostrava Steelers TD - 17:46 - Ondřej Chmela, 15y pass od Alvaro Fadini (kick neúspěšný); 7:01
Ostrava Steelers TD - 17:53 - Vojtěch Žerava, 38y fumble return (Jiří Šimečka kick); 6:11
Ostrava Steelers TD - 17:60 - Dominik Dvorský, 29y run (Jiří Šimečka kick); 1:25