Paddock Liga 2020

Plzeň

Ostrava Steelers TD - 0:6 - Dominik Dvorský, 8y run (kick neúspěšný); 8:23
Pilsen Patriots TD - 7:6 - Patrik Vainer, 20y pass od QB nezadán (Martin Vojtěchovský kick); 3:54
Ostrava Steelers TD - 7:12 - Jiří Šimečka, 9y pass od Alvaro Fadini (2pt pass neúspěšný); 0:27
Ostrava Steelers TD - 7:19 - Jan Vysloužil, 9y pass od Alvaro Fadini (Jiří Šimečka kick); 8:32
Pilsen Patriots TD - 14:19 - William Young, 81y pass od Quevin Redding (Martin Vojtěchovský kick); 5:18
Ostrava Steelers TD - 14:26 - Dominik Dvorský, 7y run (Jiří Šimečka kick); 1:17
Pilsen Patriots TD - 20:26 - David Hlaváček, 14y pass od Quevin Redding (2pt run neúspěšný); 9:25
Ostrava Steelers TD - 20:33 - Jakub Březina, 9y run (Jiří Šimečka kick); 6:49
Ostrava Steelers TD - 20:40 - Jakub Březina, 9y run (Jiří Šimečka kick); 2:51

Juniorská Liga U21

Budweis Hellboys - Ostrava Steelers 39:19

Juniorský tým Steelers vyrazil ke svému prvnímu zápasu sezóny do Českých Budějovic. Po příjezdu na stadion jsme provedli klasické přípravy a… z šatny domácích vyšlo 13 nebo 14 statečných s vlajkou a velkou chuti se rvát.

Mohlo to vypadat, že zápas bude formalitou, ale brzy bylo jasné, ze lehké to nebude. V očích budějovických byla vidět velká motivace zvítězit na domácím hřišti a nedat nic zadarmo.

Hned v úvodu zápasu sice domácí ztratili míč a opět už se skoro zdálo, že to bude procházka růžovou zahradou, ale opak byl pravdou. Byla to cesta peklem...

Za celý zápas se zkompletovalo jen velmi malé množství passů, pekelnici pekelníci jeden interception za druhým, turnover střídal turnover.

Navíc se Matěj Bártek nechal vyloučit po nesportovním chování. Flag střídal flag a my tak ztráceli těžce získané yardy a nebo jsme budějovickému útoku yardy darovali.

QB Hellboys měl prakticky nevyčerpatelnou energii a bojoval o každý yard hrajíc na obě strany.

V poločase vedli domácí jen o jeden touchdown. A stále byla velká chuť se o vítězství poprat.

Nicméně nedisciplinovanost a zranění několika hráčů stálo proti nám. Ve tříhodinovém zápase neunavitelní hráči Hellboys vybojovali zaslouženou výhru a respekt všech našich hráčů.

text: František Blažek

Budweis Hellboys TD - 6:0 - Vít Bezecný, 11y run (kick neúspěšný); 6:08
Ostrava Steelers TD - 6:6 - Patrik Puchala, 2y run (kick neúspěšný); 7:39
Ostrava Steelers TD - 6:13 - Jakub Fryčka, 75y pass od Patrik Puchala (Jakub Puchalka kick); 5:10
Budweis Hellboys TD - 14:13 - Jan Leština, 2y run (Adam Pexa 2pt pass od Vít Bezecný); 1:48
Budweis Hellboys TD - 20:13 - Adam Pexa, 28y pass od Vít Bezecný (2pt run neúspěšný); 0:14
Budweis Hellboys TD - 27:13 - Adam Pexa, 26y pass od Vít Bezecný (Adam Pexa kick); 9:00
Budweis Hellboys TD - 33:13 - Jan Leština, 4y run (kick neúspěšný); 0:18
Ostrava Steelers TD - 33:19 - Jakub Fryčka, 29y pass od Patrik Puchala (kick neúspěšný); 9:46
Budweis Hellboys TD - 39:19 - Vít Bezecný, 5y run (kick neúspěšný); 8:31

Dorostenecká Liga U18

Ostrava Steelers - Brno Alligators 14:0

Ostrava Steelers - Pilsen Patriots 14:6

V neděli 6.září odehráli svůj první domácí turnaj dorostenci Steelers, kteří letos zápolí v druhé dorostenecké lize. Do Ostravy přijely týmy z Brna a Plzně.

Jako první se utkali hráči Steelers s brněnskými Alligators. Na podmáčeném hřišti, které bylo poznamenáno silnými bouřkami v noci ze soboty na neděli, měli oba týmy ze začátku zápasu lehčí problém s pohybem. Brzy se ale všichni hráči přizpůsobili a o první rozruch se postaral Václav Stibor, který prokličkoval celým hřištěm a už se zdálo, že otevře bodový účet zápasu ve prospěch Steelers. Pár yardů před endzónou však začal nesmyslně oslavovat, brněnský hráč mu vyrazil míč a místo šesti bodů pro ostravské, šlo na míč Brno.

Ostravská obrana však držela Alligators na uzdě. Během prvního poločasu se hrálo převážně před enzónou Brna. A když v polovině první části našel David Hopp ruce Pavla Uličného - bylo z toho těsné poločasové vedení 8:0. Pavel Uličný si svůj touchdown totiž potvrdil dalšími dvěmi body.

V druhém poločase jsme mohli vidět zlepšený výkon brněnského týmu, ale ocelová obrana byla neprostupná a udržela v tomto zápase nulu. Navíc Lukáš Trefný, který si v ostatních týmech plní zejména blokovací povinnosti, přidal ještě jeden touchdown a Steelers vyhráli úvodní zápas letošní sezóny 14:0.

Čtrnáct bodů stačilo Steelers také k výhře nad plzeňskými Patriots. Obrana tentokrát svému soupoeři povolila jedno skórování, když na konci prvního poločasu vyrovnával na 6:6 Jiří Černý.Dva touchdowny receiverů Steelers - Tomáše Husaka a Jakuba Švédy - a safety Tomáše Zgubiše tak nakonec stačilo. Steelers si připsali dvě cenné výhry.

Ve třetím zápase turnaje, mezi Alligators a Patriots, si přišli na své i milovníci útočnějšího fotbalu. Patrioti sice vyhráli jednoznačně 42:18, zejména díky pěti touchdownům Vojtěcha Mužíka, ale až do poločasu se skóre přelévalo ze strany na stranu. Až ve druhé půli měli hráči Patriots více sil a vybojovali si své vítězství.

text: steelers

1st HALF
Ostrava Steelers TD - 8:0 - Pavel Uličný, 2y pass od David Hopp (Pavel Uličný 2pt run); 6:31
2nd HALF
Ostrava Steelers TD - 14:0 - Lukáš Trefný, 45y pass od David Hopp (2pt run neúspěšný); 3:40

1st HALF
2nd HALF
Ostrava Steelers TD - 0:6 - Tomáš Husak, 15y pass od David Hopp (2pt pass neúspěšný); 9:03
Pilsen Patriots TD - 6:6 - Jiří Černý, 2y pass od Lukáš Bouda (2pt pass neúspěšný); 7:12
Ostrava Steelers TD - 6:12 - Jakub Švéda, 45y pass od David Hopp (2pt pass neúspěšný); 6:59
Ostrava Steelers SAF - 6:14; 6:49

Flagová Liga U15

Ostrava Steelers - Bratislava Monarchs Royal 33:6

Ostrava Steelers - Trutnov Rangers 51:6

Ostrava Steelers - Brno Sígrs 20:33

V sobotu 5.9.2020 se vydal flagový tým Ostrava Steelersdo Trutnova na svůj první turnaj sezóny. Cesta byla dlouhá a únavná, aleostravští hráči ji zvládli na jedničku.

První zápas hráli s bratislavskými nováčky v lize.Ostravský tým měl plno energie, a proto dával jeden touchdown za druhým. Prvnízápas skončil 33:6.
Po krátké přestávce nastoupili oceláři proti TrutnovuRangers. I přes to, že se trutnovští snažili naše mladé hráče vykolejit, tak seodradit nenechali a vyhráli s přehledem 51:6.
Poslední zápas dne byl proti Brnu Sígrs. V prvnímpoločase se jednalo o vyrovnaný souboj, mladí oceláři se drželi zuby nehty abránili, co to šlo. Ve druhém poločase se však zranila Tereza Pampuriková a našihráči těsně prohráli 20:33.

Ostravský tým vstoupil do letošního ročníku úspěšně, kdyžsi  odvezl domů dvě vítězství a jednuprohru.

text: Jana Ermisová