Paddock Liga 2020

Ostrava

V neděli 23.8. odehráli ostravští Steelers svůj první domácí zápas letošní sezóny. Na hřiště v Porubě přijeli Alligators. Oba týmy v prvním kole prohrály svá utkání a zejména Ostrava vstupovala do zápasu s cílem nechat zapomenout na nečekanou porážku od přerovských Mammoths..

Utkání zahájili na míči hráči Ostravy, ale první drive nebyl povedený a na hřiště se tak rychle dostal útok Alligators. Ani ten však nezískal první down. Trochu více ze hry měli ve zbytku první čtvrtiny hráči Steelers, kteří však vždy ztroskotali v redzóně Alligators. Nejprve na downy a následně po nedorozumění a interceptionu. První čtvrtina skončila bez bodů.

Body přišly až na začátku druhé čtvrtiny. Dobrý punt ostravského týmu přišpendlil brněnský útok až k jejich endzóně a po sacku Martina Mušálka na Tomáše Fortelného se konečně pohnulo skóre. Safety za 2 body nastartovalo i ostravský útok, který skóroval hned v zápětí. Dominik Dvorský, který se ve druhém zápase opět vrátil do sestavy Steelers, doběhl pro 50yardový touchdown.

Po tomto světlém okamžiku však vše zapadlo opět zpět do starých kolejí. Obrana Steelers držela brněnský útok daleko od své endzóny a ostravský útok sice hýbal s míčem, ale u redzóny soupeře vždy narazil.

Změnu skóre tak musela opět nastartovat obrana Steelers. V situaci, kdy se brněnští hráči snažili v poslední minutě poločasu snížit na rozdíl jednoho skórování, zachytil Jakub Troster interception a útok Steelers měl něco málo přes 30 sekund na zvýšení stavu. Povedeným drivem se to s uplynutím času první poloviny povedlo a ostravský tým šel na přestávkovou pauzu s vedením 16:0.

Druhý poločas začali Alligators povedeným returnem Ondřeje Šimonka až na půlku hřiště. Útok ale hned narazil na ocelovou obranu a na 4 downy nepřekonal 10 yardů. Nepomohla ani změna quarterbacka, kdy Tomáše Fortelného pro druhý poločas nahradil Alejandro Arce. I útok Steelers se stále hledal, ale s postupem času začal jejich quarterback Alvaro Fadini nacházet své spoluhráče a do konce třetí čtvrtiny připsali body Steelers Jiří Šimečka a Ondřej Chmela.

Ve čtvrté čtvrtině již oba týmy začaly více točit své hráče a i brněnskému útoku se podařilo skórovat. David Kilián doběhl pro první body Alligators. Více toho však brněnský tým nepředvedl a po dalších dvou touchdownech ostravského týmu, skončil zápas jasný vítězstvím Steelers 45:6.

Za necelý týden se oba soupeři střetnou znovu na hřišti brněnského týmu.

text: steelers

Přerov Mammoths TD - 6:0 - Michal Bock, 85y run (2pt run neúspěšný); 11:42
Ostrava Steelers SAF - 2:0; 7:57
Ostrava Steelers TD - 9:0 - Dominik Dvorský, 50y run (Jiří Šimečka kick); 7:43
Ostrava Steelers TD - 16:0 - Jiří Šimečka, 5y pass od Alvaro Fadini (Jiří Šimečka kick); 0:00
Ostrava Steelers TD - 29:0 - Ondřej Chmela, 20y pass od Alvaro Fadini (2pt run neúspěšný); 0:37
Brno Alligators TD - 29:6 - David Kilian, 1y run (2pt run neúspěšný); 10:07
Ostrava Steelers TD - 37:6 - Dominik Dvorský, 29y run (Jiří Lička 2pt pass od Alvaro Fadini); 9:04
Ostrava Steelers TD - 45:6 - Jiří Lička, 6y pass od Alvaro Fadini (Dominik Dvorský 2pt run); 3:22