Paddock Liga 2020

Ostrava

V Ostravě se v neděli 4.října odehrál očekávaný souboj dvou přesezónních favoritů ligy. Vysočina Gladiators zatím v letošní ročníku neprohrála, zato ostravský tým prochází složitým obdobím, po zranění starting quaterbacka si sice dokázal zajistit postup do playoff, ale proti silnějším týmům se útoku nedaří. Navíc v tomto zápase byl útok Steelers oslaben o zraněného RB Dominika Dvorského a polovina ofensivní lajny se koukala na zápas v domácí karanténě. Hráči Vysočiny tak byli jasnými favority.

Zápas začali útokem hráči Gladiators. Na podmáčeném povrchu se však daleko nedostali a nepodařil se jim protlačit ani krátký čtvrtý down na jejich polovině. Útok Steelers tak dostal hned na začátku zápasu dobrou výchozí pozici a dotáhl svůj drive až k pokusu o field goal, který se však nepodařilo proměnit.

I další drive Gladiators zastavila ocelová obrana na půlce Vysočiny, ale ostravský útok opět nezvládl dojít pro body. Tentokrát na downy skončil v redzóně Gladiators.

Po dalším nespěšném snažení útoku Vysočiny se na své polovině pustil do útoku tým Steelers. Hned první přihrávka mířila na receivera, který však podklouzl a interception zachytil jeden z hráčů obrany, který míč donesl až do těsné blízkosti endzóny Steelers. Tam se již podařilo Gladiators skórovat, svůj návrat po zranění oslavil touchdownem Jan Dunovský.

Ve zbytku prvního poločasu oslabený útok Steelers nenacházel recept na dobře hrající obranu Gladiators a QB Vysočiny, Joseph Bradley, začal nacházet své receivery. Zejména se mu dařila spolupráce s Janem Beranem. Stav se tak pomalu navyšoval, až v poločase svítilo na výsledkové tabuli skóre 0:21.

Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první, rychlým „tři a ven“ ostravského útoku. I útok Gladiators navázal na výkon z předešlé části a po passu Bradleyeho na Caltu navýšil vedení na 28:0. Do konce třetí čtvrtiny pak převzali nad rozbahněným hřištěm nadvládu obrany obou týmů a žádné skórování nedovolily.

Na začátku čtvrté čtvrtiny opět předvedl pěkný drive útok Gladiators, kdy přesnými passy přesel celé hřiště, aby nakonec našel Bradley v endzóně Steelers opět Davida Caltu a navýšil skóre již na 35:0.

Až v samém závěru se probudil i útok Steelers a alespoň korigoval na konečných 6:35. Oba týmy se tak utkají letos ještě jednou – tentokrát na Vysočině. Bude to bitva o postup do Czech Bowlu.

text: steelers

Vysočina Gladiators TD - 0:7 - Jan Dunovský, 1y run (Jan Bavlovič kick); 10:50
Vysočina Gladiators TD - 0:14 - Jan Beran, 15y pass od Joseph Bradley (Jan Bavlovič kick); 6:44
Vysočina Gladiators TD - 0:28 - David Calta, 29y pass od Joseph Bradley (Jan Bavlovič kick); 9:00
Ostrava Steelers TD - 6:35 - Jiří Šimečka, 4y pass od Martin Štěpáník (2pt run neúspěšný); 0:06

Flagová Liga U15

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 33:82

Ostrava Steelers - Pilsen Patriots 25:40

V sobotu 3. října vyrazili mladí flagisti na svou nejdelší cestu letošního ročníku, do Příbrami. Po odstoupení bratislavského týmu z důvodů omezení pohybu přes hranice, zbývaly na náš tým pouze dva zápasy.

Jako první čekal na náš tým tým Bobcats. Nakonec jsme se v zápase dočkali více než 100 bodů. Bodovou přestřelku nakonec zvládli lépe mladí hráči z Příbrami. Ocelová obrana se ještě trochu zapomněla ve vlaku a nakonec povolila přes 80 bodů. Ani pěkných 33 bodů na výhru nestačilo.

Ve druhém zápase již šlo o vyrovnanější bitvu, kde ale opět byl úspěšnější náš soupeř. Mladí oceláři se drželi do poločasu, kdy byl stav 20:18, ale druhý poločas vyšel lépe hráčům z Plzně.
Dvě prohry a velké množství zkušeností nabrali naši mladí hráči na turnaji v Příbrami. Příští týden vyrážejí do Brna, kde budou hrát na hřišti Alligators.