Podzimní soutěže 2021

Praha | Nová Paka | Příbram | Ostrava

blog

Juniorský tým vyrazil do Prahy k posledním zápasu základní části juniorské sezóny. V neděli 24. října vyzval domácí Lions. Postup do finále měl ostravský tým již jistý, ale hrálo se o velmi cenou druhou výhru nad silným pražským týmem.

Mladí oceláři se ničeho nezalekli a hned od začátku zápasu na pražské lvi vlétli. Povedený drive zakončil během pro první touchdown Patrik Puchala. Ocelová obrana potom udržela nebezpečný útok Lions a na konci první čtvrtiny zvýšil na 14:0 Adam Žouželka.

Ve druhé čtvrtině na hřišti úřadovaly hlavně obě obrany a tak se diváci žádné změny skóre nedočkali.

Až na konci třetí čtvrtiny se opět prosadil Adam Žouželka. Svým 5-yardovým touchdownem již navýšil na 21:0 a utkání bylo velmi překvapivě pod jasnou nadvádou hráčů z Ostravy. Ocelová obrana si připsala svou první nulu v sezóně a ostravský tým potvrdil svou oprávněnost k účasti v Junior Bowlu.

6. října tak mladí oceláři zamíří opět do Prahy, kde se pokusí zaskočit favorizované Black Panthers, kteří skončili základní část bez jediné prohry.

Scoring summary

1st QUARTER
Ostrava Steelers TD - 0:7 - Patrik Puchala, 13y run (David Maniecki kick); 6:56
Ostrava Steelers TD - 0:14 - Adam Žouželka, 4y run (David Maniecki kick); 0:34
3rd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 0:21 - Adam Žouželka, 5y run (David Maniecki kick); 3:03Dorostenecká Liga U18

Ostrava Steelers - Prague Lions 14:40

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 0:41

blog

V neděli 24.10. odehrál poslední turnaj základní části i náš dorostenecký tým. Ten dorazil do Prahy oslaben o starting quarterbacka, Jakuba Kubisze, kterého nepustila na turnaj viróza. A protože se přidalo i několik dalších hráčů, kteří nemohli odjet, přijeli do Prahy pouze v 6 hráčích.

První zápas proti domácím Lions se naší mladí oceláři drželi jen první poločas, který skončil 18:14 pro Lions. Ve druhém poločase se bohužel zranili dva ostravští hráči a turnaj tak naši dorostenci už jen dohráli. Od Lions dostali oslabeni o jednoho hráče 22 bodů ve druhé půli a prohráli vysoko 40:14

Druhý zápas na turnaji již bylo nutné poze dohrát bez dalších zranění a příbramští Bobcats byli nad síly našeho oslabeného týmu. Dvě vysoké prohry však mrzet nemusí, naši hráči již měli zajištěný postup do finále.

Za čtrnáct dní se naši dorostenci utkají v Jihlavě o vítězství ve své soutěži. Jejich soupeřem bude tým Vysočina Gladiators. Oba týmy se spolu střetli dvakrát a bilace vítězství je 1 ku 1. Bude tak zajímavé, kdo vyhraje jejich třetí vzájemný zápas a stane se vítězem druhé dorostenecké ligy. Těšit se můžeme na velmi vyrovnaný a zajímavý souboj.
Ženská flagová Liga

Semifinále: Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 0:28

o 3.místo: Ostrava Steelers - Jičín Hurricanes 20:27

blog

Ženský tým postoupil na finálový turnaj, který se hrál v sobotu 23.10. v Nové Pace, ze třetího místa. V semifinále je tak čekal tým Příbram Bobcats.

Na hráčky z Příbrami se našemu týmu však v poslední době nedařilo a ani finálový turnaj bohužel nebyl výjimkou. Ostravským hráčkám se nepodařilo an jednou skórovat a tak na ně zbyl pouze souboj o třetí místo.

V něm nastoupily hráčky Steelers proti Jičínu Hurricanes. Ani zde se však našim hráčkám nepodařilo dosáhnout na vítězství. V těsném zápae prohrály 20:27.

První sezóna našeho flagového týmu žen sice nebyla zcela výsledkově úspěšná, ale naše ocelové ženy ukázaly svůj potenciál a v dalších letech se můžeme těšit na zajímavé zápasy. Děkujeme všem hráčkám, trenérům a členům realizačního týmu za uplynulou sezónu a přejeme úspěšnou přípravu.

Pokud jsi dívka či žena, která by chtěla flag fotbal či americký fotbal vyzkoušet - neváhej nám napsat. Rádi tě mezi námi přivítáme!Flagová Liga U15

Ostrava Steelers 1 - Prague Lions 18:30

Ostrava Steelers 1 - Příbram Bobcats 1 14:20

Ostrava Steelers 1 - Příbram Bobcats 2 51:0

Ostrava Steelers 2 - Brno Alligators 19:53

Ostrava Steelers 2 - Brno Sígrs 0:40

Ostrava Steelers 2 - Vysočina Gladiators 9:12

blog

V neděli 24. října se cesty našich dvou flagových týmu opět rozešly. Náš nejmladší tým pořádal domácí turnaj. A náš první tým vyrazil do Příbrami.

Pro náš náše nejmladší hráče to byl poslední turnaj letošní sezóny a bohužel se nim nepodařilo vyhrát ani jeden zápas. Proti Vysočině Gladiators jim výhra utekla jen o 3 body. Sezónu však náš druhý tým musí hodnotit jen pozitivně. Často totiž nastupovali nasi nejmladší oceláři proti starším protihráčům a tak jakékoliv pozitivní výsledky byly spíše překvapením. Tři výhry jsou tak velmi dobrým výsledkem a množství zkušeností, které naši hráči a hráčky načerpali, jsou k nezaplacení.

První tým už jen z povinnosti dohrál turnaj v Příbrami. Svou účast na finálovém turnaji již si zajistil s předstihem a ani špatný výsledek v posledním kole jej nemohl srazit z první příčky po základní části. Ve velmi ořezané sestavě nastoupil proti dvěma finalistům letošní soutěže - Lions a Bobcats - a podle očekávání na ně nestačil, i když s oběma týmy hrál v prvním poločase vyrovnanou partii. Zápas proti druhému týmu Bobcats pak s přehledem naši hráči zvládli a mohou se teď začít chystat na vyvrcholení své sezóny.
Příští neděli nastoupí na domácím finálovém turnaji v Semifinále proti Prague Black Panthers. Začíná se ve 13:00 na hřišti SAP v Porubě.

Nejlepší výkony

  • 249 Rushing Yards, 2 TD

    Adam Žouželka | U21

  • 5 Receptions, 47 Yards

    Marek Havlíček | U21

  • 4.5 Tackles

    Matěj Bártek | U21  • Steelers U21 - Black Panthers U21