Podzimní soutěže 2021

Brno | Příbram | Ostrava

blog

V sobotu 25. září vyrazil juniorský tým do Brna ke svému třetímu zápasu letošní sezóny. Jednalo se o odvetu prvního zápasu sezóny, ve kterém Steelers vyhráli 28:14. Naši hráči si mohli výhrou zajistit postup do Junior Bowlu.

A mladí oceláři začali dobře. Během prvního drivu se prosadil David Maniecki, který zachytil přihrávku Patrika Puchaly. Další body přidala dobře hrající obrana, když zatlačila Sígrs až k jejich endzóně a tam se podařilo zalehnout fumble Ondřejovi Trösterovi. První čtvrtinu zcela ovládli hráči Steelers.

Ale od druhé čtvrtiny začali přebírat otěže zápasu hráči Sígrs a podařilo se jim 4 touchdowny otočit utkání na svou stranu. Utkání tak skončilo stejným výsledkem jako v Ostravě, jen s jiným vítězem a Steelers a Sígrs mají po svém dvojzápase vyrovnané skóre.

foto: steelers
text: steelers

Scoring summary

1st QUARTER
Ostrava Steelers TD - 0:7 - David Maniecki, 16y pass od Patrik Puchala (David Maniecki kick); 5:38
Ostrava Steelers TD - 0:14 - Ondřej Trőster, 0y fumble return (David Maniecki kick); 5:33
2nd QUARTER
Brno Sígrs TD - 7:14 - Miloň Mlčák, 15y run (Filip Kotek kick); 11:42
Brno Sígrs TD - 13:14 - Jakub Vacenovský, 44y pass od Jan Hampl (kick neúspěšný); 1:52
4th QUARTER
Brno Sígrs TD - 21:14 - Jan Hampl, 8y run (Jan Hampl 2pt run); 9:55
Brno Sígrs TD - 28:14 - Lukáš Korim, 40y pass od Jan Hampl (Jan Hampl kick); 5:47Ženská flagová Liga

Ostrava Steelers - Prague Black Panthers 6:38

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 19:19

Ostrava Steelers - Jičín Hurricanes 13:7

Ženský tým vyrazil ke svému druhému turnaji v sobotu 25.9. do Příbrami. Jako první se utkal s týmem Black Panthers a hráčky z Prahy byly o něco lepší, zvítězily 38:6.

Ve druhém zápase vyzvaly naše hráčky domácí tým Bobcats a jednalo se o velmi vyrovnaný a napínavý zápas. Steelers vyrovnaly až v poslední vteřině zápasu a zápas skončil 19:19.

Ostravské hráčky pak zakončily turnaj výhrou nad Jičínem. Po dvou turnajích tak naše hráčky drží třetí pozici a chystají se na finálový turnaj, který se odehraje na konci října.Flagová Liga U15

Ostrava Steelers 1 - Brno Alligators 39:13

Ostrava Steelers 1 - Příbram Bobcats 1 25:14

Ostrava Steelers 1 - Trutnov Rangers 49:12

Ostrava Steelers 2 - Prague Lions 0:68

Ostrava Steelers 2 - Pilsen Patriots 0:46

Ostrava Steelers 2 - Prague Black Panthers 0:102

blog

V neděli 26.9. pořádaly oba naše týmy turnaj na hřišti Steelers. Na čtyřech hřištích se odehrálo hned 12 zápasů flagové ligy U15.

Náš první tým potvrdil roli jednoho z favoritů ligy a porazil všechny své soupeře, včetně velmi kvalitních výběrů z Brna a Příbrami.

Druhý tým Steelers měl smůlu na těžký los turnaje, když narazil na tři týmy, které bojují o postup na finálový turnaj. Nepodařilo se mu skórovat ani jeden bod a navíc proti pražským Black Panthers utrpěl porážku o více než 100 bodů. Ale i to je úděl našeho týmu nejmladších ocelářů, kteří se často střetávají s hráči o 5 a více let staršími. I přijmout vysokou porážku a pokračovat ve zlepšování se na každém dalším tréninku a turnaji jednou vychová z našich hráčů a hráček výborné sportovce a lidi obecně.

Příští týden čeká na naše týmy daleká cesta do Příbrami, kde domácí Bobcats pořádají další turnaj žákovské flagové ligy.

foto: steelers
text: steelers

Juniorský tým U21
Nejlepší výkony

  • 4.0 Tackles, 1 FR, 1 TD

    Ondřej Tröster

  • 7.5 Tackles, 2 PDef

    Ondřej Vršan

  • 126 Rushing Yards

    Adam Žouželka