Kittfort liga 2021

Ostrava

O druhém červencovém víkendu se rozběhla Kittfort liga. Po televizním zápase Mammoths – Gladiators se proti sobě postavily dva týmy, které byly účastníky posledního Czech Bowlu. Ostrava Steelers hostila posledního českého mistra, pražské Lions.

Lions dorazili do Ostravy velmi dobře naladěni a na začátku zápasu na nich vůbec nebylo vidět, že už skoro dva roky nehráli soutěžní zápas. Právě naopak, pražský tým vletěl na ostravské oceláře a hned z první drivu se prosadil jejich americký quarterback Shazzon Mumphrey. Ten prolomil několik tacklů a doběhl pro první body zápasu.

Hráči Steelers působili v první čtvrtině velmi rozpačitě jak v obraně, kde právě slabší tacklování pomáhalo postupu pražských hráčů, tak i v útoku. Tam se velmi pomalu rozehrával americký quarterback Quevin Redding, který přišel do Ostravy z Plzně, kde minulý rok působil. První čtvrtina tak vyzněla zcela ve prospěch Lions, vedením 21:0.

Ve druhé čtvrtině se hra lehce vyrovnala, ale stále byli na hřišti lepší hráči pražského týmu, kteří přidali do poločasu ještě jeden touchdown po dlouhém běhu Filipa Ječného. Ten po celý zápas velmi zaměstnával obranu Steelers, jak po zemi, tak vzduchem při screenech.

Do druhého poločasu nastupovali na míč jako první hráči Steelers a na hřišti se objevil úplně jiný tým. Útok Steelers začal konečně hrát tak, jak si ostravští fanoušci přáli a hned z prvního drivu druhého poločasu skóroval. Probudila se i ocelová obrana a po druhém interceptionu Ondřeje Tröstera v zápase, dotáhl útok Steelers zápas na rozdíl dvou touchdownů. To začínala čtvrtá čtvrtina a domácí tým i jeho fanoušci začali věřit v obrat.

Proti byl ale pražský tým. Hned v následujícím drivu se opět činil Filip Ječný, když posunul míč až hluboko na polovinu Steelers. A tam našel Mumphrey svého nejvyššího recevera Jiřího Kohuta v endzóně a Lions opět odskočili.

Zápas se nakonec zlomil po interceptionu ostravského útoku. Ve slibně probíhajícím drivu Redding nenašel přesně svého receivera a míč ukořistil Charun Jachjajev. Útok Lions okamžitě skóroval, svůj druhý běhový touchdown dal Mumphrey, a bylo po zápase.

ANa hřiště se pak už podívali převážně náhradníci, včetně náhradních quarterbacků obou týmu. A i z tohoto souboje vyšli lépe hráči Lions, kteří přidali ještě jeden touchdown.

text: steelers

Prague Lions TD - 0:20 - Shazzon Mumphrey, 20y run (kick neúspěšný); 10:54
Prague Lions TD - 0:14 - Josef Janota, 37y pass od Shazzon Mumphrey (Josef Janota 2pt pass od Shazzon Mumphrey); 6:30
Prague Lions TD - 0:21 - Josef Janota, 82y pass od Shazzon Mumphrey (Kámel Eltifi kick); 0:28
Prague Lions TD - 0:27 - Filip Ječný, 83y run (kick neúspěšný); 10:05
Ostrava Steelers TD - 7:27 - Jakub Březina, 36y pass od Quevin Redding (Jiří Šimečka kick); 9:38
Ostrava Steelers TD - 14:27 - Quevin Redding, 1y run (Jiří Šimečka kick); 11:56
Prague Lions TD - 14:33 - Jiří Kohut, 16y pass od Shazzon Mumphrey (2pt run neúspěšný); 10:37
Prague Lions TD - 14:39 - Shazzon Mumphrey, 16y run (2pt run neúspěšný); 7:53
Prague Lions TD - 14:45 - Ricardo Ruiz, 3y run (kick neúspěšný); 1:19