Podzimní soutěže 2021

Ostrava | Praha | Brno

V neděli 19.9. přijel do Ostravy tým pražským Lions. Jednalo se o druhý zápas juniorského týmu Steelers v letošní sezóně. Pro Lions to byl teprve první zápas, když první dvě kola kontumovali a nenastoupili proti druhému pražskému týmu - Black Panthers.

Lions tak byli pro domácí tým lehkou neznámou a oba týmy se první čtvrtinu spíše oťukávali a obrany obou týmů držely čisté konto. Jediný světlejší offensivní moment zaznamenal Josef Janota, který po přihrávce od Volodymyra Hrynkiva přeběhl přes celé hřiště a byl zastaven na dvou yardech od endzóny Steelers. Tam se však vyznamenala ocelová obrana a nedovolila skórování. První čtvrtina tak skončila 0:0.

Druhá čtvrtina začala povedeným puntem ostravského týmu, který přišpendlil pražské Lions u jejich endzóny. Quaterback Lions následně pod tlakem našel pouze ruce Ondřeje Tröstera a jeho "pick six" otevřel skóre zápasu.

Steelers šli do vedení, ale defensivní bitva stále pokračovala. Útoky se sice zvládli lehce pohybovat po hřišti, ale jejich snažení vždy končilo bez bodů.

Bodou smršť začal až povedený drive ostravského útoku, kdy skóroval Patrik Puchala. Z následného kickoff returnu získal dobrou pozici na hřišti Josef Janota, který s míče doběhl až na polovinu Steelers. Tam jej o pár akcí později našel dlouhým pasem Volodymyr Hrynkiv a Lions snížili. Do konce prvního poločasu zbývalo něco málo přes minutu a ostravský útok se pokusil navýšit své vedení, ale přihrávku Patrika Puchaly zachytil lionský Daniel Feuereisel a pražský útok byl rázem v dobré pozici dostat se do vedení.

A to se jim také podařilo. Quarterback Hrynkiv poslal přihrávku do endzóny Steelers a tam jí zachytil Matěj Budka. Lions tak vedli 14:12, protože, narozdíl od ostraského týmu, potvrdili oba touchdowny úspěšným kopem.

Útok Steelers se ještě jednou pokusil převrátit skóre na svou stranu, ale hned první přihrávku Patrika Puchaly opět zachytil hráč Lions - tentokrát Martin Korba. A minutu hrůzy pro domácí tým završil svým druhým touchdownem Jakub Janota. Na poločasovou přestávku se tak šlo za stavu 21:12 pro Lions a momentum zápasu bylo na straně pražského týmu.

Druhý poločas začali hráči Steelers na míči a povedeným drivem opět začali získávat lehkou kontrolu nad zápasem. Skórovat se jim sice nepodařilo, ale zatlačili hráče Lions na jejich polovinu. Tuto převahu nakonec mladí oceláři přetavili ve snížení, když Patrik Puchala našel v endzóně Lions Davida Manieckiho. A zápas se zlomil hned v následujícím útoku Lions, když si na přihrávku Hrynkiva počíhal Martin Tvaróg a ocelová obrana skóroval druhý touchdown po intercetionu.

Lions opět prohrávali a pusitli se do razantní ofenzívy. Dlouhý pass však opět sebral ze vzduchu obránce Steelers - tentokrát Jan Telnar. A když hned v následující akci utekl Jan Martínek - byl už rozdíl ve skóre 10 bodů.

Ocelová obrana již Lions k ničemu nepustila a Steelers se radují z druhé výhry v letošní sezóně. Příští týden vyráží náš juniorský tým do Brna, kde budeme bojovat o třetí výhru, což by byl veliký krok do Junior Bowlu.

text: steelers

Ostrava Steelers TD - 6:0 - Ondřej Trőster, 2y interception return (kick neúspěšný); 9:46
Ostrava Steelers TD - 12:0 - Patrik Puchala, 5y run (kick neúspěšný); 1:41
Prague Lions TD - 12:7 - Josef Janota, 48y pass od Volodymyr Hrynkiv (Lukáš Kadlec kick); 1:15
Prague Lions TD - 12:14 - Matěj Budka, 24y pass od Volodymyr Hrynkiv (Lukáš Kadlec kick); 0:38
Ostrava Steelers TD - 18:21 - David Maniecki, 24y pass od Patrik Puchala (2pt run neúspěšný); 0:14
Ostrava Steelers TD - 24:21 - Martin Tvaróg, 23y interception return (2pt run neúspěšný); 10:42
Ostrava Steelers TD - 31:21 - Jan Martínek, 66y run (David Maniecki kick); 6:41

Ženská flagová Liga

Ostrava Steelers - Jičín Hurricanes 25:12

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 18:26

Ostrava Steelers - Prague Black Panthers 0:45

Poprvné v historii klubu Steelers se ženský tým zúčastní flagové soutěže. Poté co se neotevřela druhá ženská liga, které měl být náš tacklový tým součástí, soustředí se naše hráčky na tuto dynamickou verzi amerického fotbalu. A jde jim to velmi dobře - hned v prvním zápase si připsaly první výhru, když porazily hráčky z Jičína.

Ve druhém zápase se našim hráčkám také dařilo, ale nakonec byly šťastnější hráčky příbramských Bobcats, které skórovaly o jeden touchdown více. Poslední zápas turnaje se našemu týmu příliš nepovedl, když proti dobře hrajícímu domácímu týmu Black Panthers neskóroval ani bod a vysoko prohrál.

Ženský tým míří příští víkend do Příbrami, kde pokračuje ženská flagová liga druhým turnajem.

Ostrava Steelers 2 - Prague Lions 0:40

Tento víkend se cesty našich dvou žákovský flagových týmu rozdělily. Druhý tým vyrazil v sobotu do Prahy a první tým jel zápolit v neděli do Brna.

Oba týmy splnily očekávání - druhý tým sice všechny zápasy prohrál, ale opět předvedl velmi povedené výkony a proti Trutnovu sahal dokonce po výhře, ale nakonec byli šťastnější hráči Rangers.

První tým jel do Brna potvrdit svou neporazitelnost a všechny zápasy zvládl na výbornou. Jen tým Alligators se chvíli držel a v poločase prohrával jen o touchdown, ale ve druhém poločase mladí oceláři odskočili i brněnskému týmu a letos jsou stále neporaženi.

O nadcházejícím víkendu - přesněji v neděli 26.9. se oba flagové týmy představí na domácím hřišti, kde budeme hostit flagový turnaj. Přijede hned 6 týmů z celé České republiky a jistě se bude na co dívat. Turnaj začíná v 11:00 a budeme rádi, když přijdete podpořit naše mladé naděje.

Dorostenecká Liga U18

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 0:35

Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators 0:35

O tomto víkendu se měl představit i náš dorostenecký tým, který měl cestovat do Příbrami k turnaji své soutěže. Tým však nebyl schopen pro onemocnění několika hráčů naplnit soupisku a musel svou účast na turnaji zrušit. Utkání budou nejspíše kontumovány v náš neprospěch.