Kittfort liga 2021

Ostrava

blog

Na hřiště ostravských Steelers přijel druhou srpnovou neděli tým Přerov Mammoths. V minulém kole Mammoths prohráli s Alligators, které o týden dříve Steelers jasně porazili.

Papírový favorit zápasu tak byl zcela jasný, ale Mammoths opět ukázali, že proti silnějším týmům hrají velmi dobře. I v Ostravě začali skvěle a hned první drive proměnili v první touchdown.

Stejně však odpověděl i ostravský útok, který především po zemi zásluhou Quevina Reddinga a Jiřího Košaře, vyrovnal na 7:7.

blog

Následující dva drivy se ukázaly především obrany obou týmů. Steelers donutili útok Mammoths po třech akcích k puntu a stejně se dařilo i přerovské obraně, kde dvěma sacky zastavil snažení ostravského útoku Jan Rada.

Pak udeřila dvojice Stoklásek-Novotný a dlouhým touchdownem překlopila skóre první čtvrtiny na stranu Mammoths.

Ve druhé čtvrtině však již převzali otěže zápasu hráči Steelers. Hned prvním útočným drivem se ostravští hráči dostali do jednobodového vedení a pak začala úřadovat ocelová obrana. Nejprve zblokovaný punt zalehl v endzóně Mammoths Ondřej Peňáz. Hned v následujícím drivu si připsal interception Ondřej Tröster, připravil výbornou pozici pro útok a Steelers odskočili na 15 bodů.

S Mammoths to začalo vypadat špatně a tak musel zapnout všechny své motory Michal Bock. Ten byl hlavním mužem dlouhého drivu a korigoval na přijatelný poločasový výsledek 28:20.

Ve druhém poločase však úřadoval hlavně Quevin Redding, který dvakrát utekl všem hráčům přerovské obrany a ještě přidal přesný pass na Jiřího Planého, který si připsal první touchdown v kariéře.

blog

Závěr rozhodnutého zápasu přinesl ještě po jednom touchdownu pro oba hvězdné runningbacky obou týmů - Michal Bock si připsal svůj druhý v zápase a prosadil se i Jakub Březina, který se pomalu vrací po zranění kotníku do sestavy Steelers.

Mammots tak letos nevyhráli ani na čtvrtý pokus. A Steelers živí alespoň teoretickou naději na Czech Bowl, když se po špatném vstupu do sezóny již dostali na bilanci 2-2.

text: steelers

Scoring summary

1st QUARTER
Přerov Mammoths TD - 0:7 - Adam Žouželka, 7y run (Jaroslav Ulica kick); 8:40
Ostrava Steelers TD - 7:7 - Jiří Košař, 23y run (Jiří Šimečka kick); 6:32
Přerov Mammoths TD - 7:13 - Filip Novotný, 70y pass od Michal Stoklásek (kick neúspěšný); 1:22
2nd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 14:13 - Jan Vysloužil, 6y pass od Quevin Redding (Jiří Šimečka kick); 9:14
Ostrava Steelers TD - 21:13 - Ondřej Peňáz, 0y fumble return (Jiří Šimečka kick); 8:06
Ostrava Steelers TD - 28:13 - Jiří Košař, 1y run (Jiří Šimečka kick); 5:12
Přerov Mammoths TD - 28:20 - Michal Bock, 21y run (Jaroslav Ulica kick); 1:30
3rd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 35:20 - Quevin Redding, 41y run (Jiří Šimečka kick); 1:34
Ostrava Steelers TD - 42:20 - Jiří Planý, 9y pass od Quevin Redding (Jiří Šimečka kick); 0:25
4th QUARTER
Ostrava Steelers TD - 49:20 - Quevin Redding, 43y run (Jiří Šimečka kick); 10:07
Ostrava Steelers TD - 56:20 - Jakub Březina, 46y run (Jiří Šimečka kick); 7:53
Přerov Mammoths TD - 56:26 - Michal Bock, 7y run (2pt run neúspěšný); 3:00