Podzimní soutěže 2021

Ostrava | Trutnov

blog

V Ostravě se v neděli 5.9. rozehrála juniorská soutěž. Na hřiště Steelers přijeli brněnští Sígrs. Ti letos nepostavili mužský tým a soustředili se hlavně na mládežnické soutěže, kde mají své týmy v nejvyšších ligách všech věkových kategorií - od U15 až po U21. Ostravský tým U21 se však může opírat o hráče, kteří mají zkušenosti s mužskou soutěží. A navíc se v dresu Steelers představila hned čtveřice hráčů z Přerova Mammoths, kteří také odehráli letošní ročník nejvyšší mužské soutěže.

A jedna z přerovských akvizic Steelers byla u většiny touchdownů ostravského týmu. Runningback Martin Žouželka zúročil dobrou formu a skóroval tři touchdowny, včetně 80-yardového touchdownu ve třetí čtvrtině, který zcela zlomil vyrovnaný zápas na stranu Ostravy.

foto: steelers
text: steelers

Scoring summary

1st QUARTER
Ostrava Steelers TD - 7:0 - Adam Žouželka, 11y run (David Maniecki kick); 5:08
Brno Sígrs TD - 7:6 - Albert Kindl, 4y run (kick neúspěšný); 0:53
2nd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 14:6 - Patrik Puchala, 11y run (David Maniecki kick); 6:31
Ostrava Steelers TD - 21:6 - Adam Žouželka, 6y run (David Maniecki kick); 2:35
3rd QUARTER
Brno Sígrs TD - 21:14 - Jan Kulhánek, 29y run (Jan Hampl 2pt run); 9:44
Ostrava Steelers TD - 28:14 - Adam Žouželka, 80y run (David Maniecki kick); 2:30Dorostenecká Liga U18

Ostrava Steelers - Prague Lions 35:0

Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators - anulováno

Dorostenecký tým měl vyrazit na turnaj druhé ligy do Prahy, ale domácí tým Lions turnaj neuspořádal. Proto byl zápas proti Lions kontumován ve prospěch Steelers. Zápas proti Gladiators byl anulován a dohráván nebude.Flagová Liga U15

Ostrava Steelers 1 - Trutnov Rangers 46:6

Ostrava Steelers 1 - Vysočina Gladiators 61:0

Ostrava Steelers 1 - Ostrava Steelers 2 21:6

Ostrava Steelers 2 - Trutnov Rangers 16:26

Ostrava Steelers 2 - Vysočina Gladiators 25:22

blog

V neděli 5.9. vyrazily oba týmy našeho flagového týmu do Trutnova, kde začala podzimní část žákovské ligy 2021.

Náš první tým se musel obejít bez dvou důležitých hráčů - Filip Martínek a Ámos Feranec byli na kempu národního týmu, kde se připravovali na blížící se ME v Itálii. Jako záložní quaterback musel naskočit Šimon Mučka, který zahrál skvěle a společně se svými spoluhráči udržel neporazitelnost našeho týmu. Již 11 zápasů v řadě vyhrám náš první tým a drží první místo v tabulce.

Druhý tým Steelers má zcela jiné cíle v této sezóně. Poté co nebyla ani na podzim otevřena liga mladších žáků U12 - soupeří naši nejmladší hráči se staršími soupeři. Takže každý zápas je pro ně skvělou školou a tréninkem pro další roky. A když jednou za čas příjde výhra - je to odměna za tvrdou práci našich nejmladších ocelářů. Druhý tým Steelers si z Trutnova odvezl jednu výhru a spoustu zkušeností.

Druhý tým Steelers má zcela jiné cíle v této sezóně. Poté co nebyla ani na podzim otevřena liga mladších žáků U12 - soupeří naši nejmladší hráči se staršími soupeři. Takže každý zápas je pro ně skvělou školou a tréninkem pro další roky. A když jednou za čas příjde výhra - je to odměna za tvrdou práci našich nejmladších ocelářů. Ta se podařila v napínavém zápase proti Gladiators.

foto: steelers
text: steelers

Juniorský tým U21
Nejlepší výkony

  • 224 Rushing Yards, 3 TD

    Adam Žouželka

  • 6.5 Tackles

    Ondřej Tomáš

  • 5.5 Tackles

    Ondřej Vršan