Flagová Liga U18

ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 32:40

ISMM Ostrava Steelers - Trutnov Rangers 35:42

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators 25:13

V neděli 8. dubna vyrazil tým ISMM Steelers na turnaj dorostenecké flagové ligy do Trutnova. Po prvním turnaji, kdy ostravští mladíci získali pouze jednu výhru, jeli si napravit reputaci na hřiště Rangers.

V prvním zápase narazili na ústecké Blades, pro které to byl první zápas v letošní sezóně. Blades vždy patřili k lepším týmům v soutěži a potvrdili to i tentokrát. Vyrovnaný první poločas vyhráli 18:12 hráči ISMM Steelers.
A vyrovnaný průběh pokračoval až do konce zápasu. V dresu ocelářů řádila hlavně dvojice Feranec - Martinek. Amos Feranec neomylně nacházel Filipa Martinka a ten skoroval pět touchdownů. Těsné vedení se hráčům Steelers nakonec podařilo udržet a připsali si první důležitou výhru na turnaji.

Ve druhém zápase se ISMM Steelers setkali s příbramskými Bobcats, kteří na začátku soutěže hrají ve velmi dobré formě. A v tomto zápase hráči Příbrami potvrdili, že budou patřit k velkým favoritům soutěže. Ostravským hráčům rychle odskočili a vedení si udrželi až do konce zápasu.

V posledním zápase se mladí oceláři utkali s domácími Rangers, kterým vzládli oplatit prohru, kterou trutnovští hráči ISMM Steelers uštědřili v Ostravě.
V tomto zápase se prosadil celý útok Steelers a každý s hráčů si připsal minimálně jeden touchdown. Amos Feranec navíc zvládl zachytit interception a donést jej až do endzóny.

Druhý turnaj dopadl nejen výsledkově, ale i herně daleko lépe než ten první a my se můžeme těšit, že forma našeho týmu bude stále stoupat. Příští týden vyráží mladí oceláři do Příbrami.

text: steelers

Ženská flagová liga

ISMM Ostrava Steelers - Prague Black Cats 6:21

ISMM Ostrava Steelers - Prague Harpies 33:27

ISMM Ostrava Steelers - Brno Amazons 7:20

V neděli 8. května se konal druhý turnaj ženské ligy ve flag fotbale. Ostravský tým vyrazil do Brna, kde se utkal s týmy z Jičína, Příbrami a s domácími Amazons.

V prvním zápase začaly naše hráčky velmi dobře a po prvním poločase vedly touchdowny Agáty Ferancové 12:6. Ve druhém poločase se však útok zasekl a hráčky Jičína otočily stav utkání na svou stranu. Velký tlak našeho týmu přišel na konci zápasu pozdě a první zápas turnaje jsme prohrály.

Ve druhém zápase se ocelářky utkali s neporaženými favoritkami soutěže - příbramskými Bobcats. A v tomto zápase se nedařilo vůbec nic a dobře hrající soupeř zcela zaslouženě zvítězil.

V posledním zápase jsme vyzvaly domácí Amamzons. Ale těch jsme se zvládly držet pouze první poločas, který skončil 14:12. Problémy dělala brněnským hráčkám hlavně Evelína Adámková, která skórovala dva touchdowny.
Druhý poločas se nám již nepovedl a vysoko prohrály.

Druhý turnaj ukázal, že stále je před ženským týmem ISMM Steelers hodně práce, ale sezóna je teprve na začátku a stále máme šanci porvat se o postup do playoff.

Flagová Liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs 0:33

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators 0:56

ISMM Ostrava Steelers - Bratislava Monarchs 18:54

Již v sobotu vyrazil náš nejmladší flagový tým na svůj turnaj do Jihlavy. Na hřišti Gladiators se odehrál turnaj žákovské flagové ligy.

V prvním zápase jsme narazili na mladé hráče Monarchs. Bratislavský tým je naším přímým konkurentem o postup do playoff a tak i zápasy jsou vždy velmi napínavé. Bohužel jsme i napotřetí s mladými monarchy tahali za kratší konec. V prvním poločase se skóre přelévalo ze strany na stranu a bodově povedenou polovinu vyhráli těsně bratislavští hráči 28:21.
Ve druhém poločase oba týmy zvládly přidat už jen po jednom touchdownu a tak jsme velmi těsně prohráli 34:29. Za ISMM Steelers se dvakrát prosadili Marco Troncalli a Ondřej Šimkovič.

I ve druhém zápase jsme předvedli velmi ovedený výkon a potrápili brněnské Alligators. Tentokrát se dvakrát prosadil Martin Sládeček a jeden touchdown přidal opět Ondřej Šimkovič.

V posledním zápase nám již trochu došli síli po dlouhé cestě a náročném turnaji. Zejména obrana již nebyla schopna zastavovat domácí Gladiators. Naše dva touchdowny Honzy Dluhoše tak nestačili a vysoko jsme prohráli.

Náš tým si prochází hráčskou obměnou a tak neočekáváme, že hned budeme útočit na nejvyšší příčky. Je však velmi pozitivní, že tým zvládá skórovat v každém zápase a můžeme se těšit, že se budeme zlepšovat i v obraně.