Podzimní soutěže 2022

Ústí nad Labem | Praha | Ostrava

Dorostenecká Liga 2022

Ústí nad Labem Blades - Třinec Sharks 66:34

Neděle 11.9. | Ke svému druhému zápasu sezóny odcestovali mladí oceláři v dresech třineckých Sharks až do Ústí nad Labem, kde se utkali s místními Blades.

Hned začátek nebyl příliš povedený, když přihrávku Amose Ferance zachytil Pavel Hrdý a otevřel skóre z interception returnu. Našeho quarterbacka to však nezlomilo a hned v dalším drivu našel Jakuba Ermise v endzóně Blades. V první čtvrtině se pak prosadili ještě jednou hráči Blades, když Albert Vonka doběhl pro krátký touchdown.

I začátek druhé čtvrtiny partřil ústeckým hráčům, když passem přes půl hřiště zvýšili už na rozdíl dvou skórování.
Pak se však s touchdowny roztrhl pytel. Nejprve dvěma touchdowny snížili naši hráči, jmenovitě Filip Martínek a Jan Slowiaczek, po přihrávkách Amose Ferance. Pak vždy Blades na chvíli o jeden touchdown odskočili, aby Filip Martinek s Amosem Ferancem v zápětí Sharks zase dotáhli na dohled.
Těsně před odchodem na poločasovou přestávku pak Sharks vyrovnali na 34:34 a do druhého poločasu se šlo za vyrovnaného stavu.

V druhé půli zápasu už však opět začala doléhat na náš tým úzká soupiska a zranění si vybraly svou daň. Útok již nebyl schopen postupovat po hřišti a obrana nezastavovala výpady Blades. Ti tak navýšili skóre až na konečných 66:34 a utkání vyhráli.

Mladí oceloví žraloci však ukázali, že se každým kolem zlepšují a hlavně na začátku zápasů hrají velmi dobrý fotbal. Nyní čeká náš tým o víkendu zasloužené volno a opět se na ně můžeme těšit v sobotu 24.9. od 15:00, kdy se představí v Porubě na hřišti ISMM Steelers.

text: steelers

Ústí nad Labem Blades TD - 7:0 - Pavel Hrdý, 45y interception return (Václav Bartoš kick); 8:52
Třinec Sharks TD - 7:6 - Jakub Ermis, 28y pass od Amos Feranec (kick neúspěšný); 6:35
Ústí nad Labem Blades TD - 13:6 - Albert Vonka, 2y run (kick neúspěšný); 1:30
Ústí nad Labem Blades TD - 21:6 - Josef Adam Němeček, 57y pass od Pavel Herynek (Josef Adam Němeček 2pt pass od Pavel Herynek); 9:45
Třinec Sharks TD - 21:12 - Filip Martinek, 47y pass od Amos Feranec (2pt run neúspěšný); 5:03
Třinec Sharks TD - 21:19 - Jan Slowiaczek, 6y pass od Amos Feranec (Jan Slowiaczek kick); 3:22
Ústí nad Labem Blades TD - 28:19 - Josef Adam Němeček, 75y pass od Petr Herynek (Václav Bartoš kick); 2:54
Třinec Sharks TD - 28:26 - Filip Martinek, 8y pass od Amos Feranec (Jan Slowiaczek kick); 0:51
Ústí nad Labem Blades TD - 34:26 - Josef Adam Němeček, 75y pass od Petr Herynek (2pt run neúspěšný); 0:30
Třinec Sharks TD - 34:34 - Filip Martinek, 72y pass od Amos Feranec (Jan Slowiaczek 2pt pass od Amos Feranec); 0:00
Ústí nad Labem Blades TD - 40:34 - Pavel Hrdý, 5y pass od Pavel Herynek (2pt run neúspěšný); 8:01
Ústí nad Labem Blades TD - 46:34 - Pavel Herynek, 11y run (2pt run neúspěšný); 2:07
Ústí nad Labem Blades TD - 59:34 - Albert Vonka, 31y run (2pt run neúspěšný); 11:49
Ústí nad Labem Blades TD - 66:34 - Václav Bartoš, 2y run (Václav Bartoš kick); 11:12

Ženská Liga 2022

Prague Black Cats - Brno Amazons 9:0

Sobota 10.9. | Naše ženy v dresu brněnských Amazons vyrazily do Prahy, kde vyzvaly druhý neporažený tým z úvodního kola - Black Cats.

Byl to především souboj obran, když se v prvním poločase měnilo skóre jen po úspěšné field goalu Michaely Ďuriškové.

I ve druhém poločase byly v zápase vidět především obrany a jedinou chybu Amazons potrestala dlouhým během pro 6 bodů Karolína Molnárová.

Po těsné prohře tak má brněnský tým co napravovat a my se na amazonky můžeme těšit už tuto sobotu, kdy na našem hřišti v Porubě budou hostit Warsaw Sirens. Srdečně vás všechny zveme na tento mezinárodní zápas v rámci české ligy.

ISMM Ostrava Steelers II - ISMM Ostrava Steelers I 13:51

Neděle 11.9. | Tento víkend se na domácím hřišti představily oba naše flagové týmy. Turnaj doplnily týmy z Brna a Bratislavy.

V prvním zápase se utkal náš první tým proti brněnským Alligators. První tým stále na začátku podzimní části bojuje s útočnou fází hry, kdy se mu nedaří skórovat body. Proti Alligators jeden touchdown na vítězství nestačil.
Ani ve druhém zápase se útok prvního týmu příliš nezlepšil a na dobře hrající Monarchs to nestačilo.

To od druhého týmu se příliž bodů nečeká a nejmladší hráči nabírají hlavně zkušenosti. Náš druhý tým se však prosadil ve všech třech zápasech. Po dvou touchdownech si připsali Eliška Klimešová a Mikuláš Fojtík.

Poslední zápas turnaje sehráli oba naše týmy proti sobě a byla vidět velká převaha našeho prvního týmu. Dokonce se rozehrál i jejich útok a my jen doufáme, že jim forma zůstane i do dalšího víkendu. První tým vyráží v sobotu do Jedovnic na hřiště brněnských Sígrs a druhý tým pojede do Jihlavy, kde pořádá v neděli turnaj tým Vysočina Gladiators.