Jihlava | Příbram | Jedovnice

Snapbacks Liga 2022

Vysočina Gladiators - ISMM Ostrava Steelers 24:23

blog

Po tří týdenní pauze vyrazil tým ISMM Ostrava Steelers na hřiště úřadujícího mistra ČR - Vysočiny Gladiators. Vysočina sází v letošním ročníku, po zranění amerického QB, na nestárnoucí hvězdu českého fotbalu Jana Dundáčka. Tento bývalý český reprezentant převzal kormidlo útoku Gladiators po prohře s pražskými Lions a od té chvíle tým z Jihlavy nepoznal porážku.

Zápas začal v sobotní podvečer na dobře zaplněném městské stadionu v Jihlavě. Na míč šli Gladiators a hned první drive se jim podařilo přetavit v body. Pro touchdown si doběhl již zmiňovaný Jan Dundáček.

I ostravskému útoku se v první drivu dařilo a došel až na polovinu Gladiators, kde se však zasekl a byl nucen puntovat. Následně si oba týmy vyměnily fumbly, když nejprve vyrazil Ondřej Tomáš míč Matěji Majerčákovi, aby následně vrátil míč Gladiators, svým zákrokem na Jiřího Košaře, Roman Fiala. První čtvrtina tak skončila vedením Galdiators 7:0.

blog

Ve druhé čtvrtině se prosadil i útok Steelers, především vzduchem dokráčeli ostravští hráči až k endzóně Gladiators. Tam našel Brad Jones Jana Vysloužila a bylo vyrovnáno. Následný drive Gladiators zastavil Jan Telnar, který zachytil přihrávku Jana Dundáčka. Ostravský útok, ale opět kontroval stejnou chybou, když v endzóne Gladiators našel Brad Jones pouze ruce obrance gladiátorů Jakuba Čížka.

A pak přišla první velká akce zápasu, když Jan Dundáček našel Petr Čermáka, který doběhl přes půl hřiště až do touchdownu. S pokusem o rychlo odpověď vyběhl na hřiště ostravský útok, ale rychle opět hřiště opustil, když po třech nepovedených pokusech musel míč odpuntovat. Opět se ale ukázala ocelová obrana, při sacku na Jana Dundáčka získal Adam Kavický míč pro Steelers hluboko na polovině Gladiators. Z tohoto místa už se Brad Jones nemýlil. Našel podruhé Jana Vysloužila a bylo opět vyrovnáno.
Útok Gladiators se ještě na konci poločasu pokusil o jeden povedený drive, ale i ten zkončil na ocelové zdi, respektive v rukách Gabriela Fröhlicha. Na poločasovou přestávku se šlo za vyrovnaného stavu 14:14.

blog

Druhý poločas začali na míči hráči Steelers. Ale útočný drive skončil pouze puntem. Stejně se vedlo na druhé straně útoku pod vedením Jana Dundáčka. A tak se na další změnu skóre muselo čekat až na konec třetí čtvrtiny, kdy dlouhý drive, ve kterém se zaskvěl krásnými runny Jakub Březina, zakončil Jiří Šimečka 29 yardovým field goalem. Ostrava tak poprvé v zápase vedla.

Ale radost Ostravě nevydržela dlouho. Hned na začátku čtvrté čtvrtiny doběhl Jan Dundáček pro svůj druhý touchdown v zápase a překlopil skóre na stranu Gladiators - 21:17. A aby to nebylo málo, po nepovedeném útoku Steelers, přidali hráči Vysočiny i field goal, který z 34 yardů kopl Petr Kodým. Rozdíl mezi týmy byl 7 bodů a do konce zápasu zbývalo sedm minut.

Steelers tedy potřebovali alespoň touchdown a úspěsný kop při potvrzení na remízu a případné prodloužení. A útočný drive se dařil, dobrá kombinace passů a runnů posunula hráče Steelers až na polovinu hřiště. Následný dlouhý běh Jakuba Březiny však skončil dalším fumblem. Na hřiště tak opět vyběhl útok Gladiators s cílem doběhat zápas do vítězného konce. Proti však byla výborně hrající obrana Steelers, která útok Vysočiny rychle vyprovodila ze hřiště a dvě a půl minuty před koncem dala míč opět útoku Steelers.

blog

A poslední drive se ostravským hráčům vydařil. Zejména po ose Jones - Šimečka se Steelers dostali až do redzóny Gladiators, kde svůj třetí touchdown v zápase zachytil Jan Vysloužil. A nyní, minutu před koncem čtvrté čtvrtiny, byla chvíle na nejdůležitější volbu v zápase. Kopnout potvrzení za 1 bod a očekávat prodloužení. Nebo si jít ještě pro jeden touchdown a získat 2 body, které by ostravskému týmu vyhrály zápas. Hlavní kouč Gabriel Martinez se rozhodl pro agresivnější variantu a šel se svým týmem pro dva body. Útočnou akci postavenou na překvapivém motionu Jiřího Šimečky však obrana Gladiators zvládla skvěle pokrýt.
Nervydrásající zápas před skvělou kulisou v Jihlavě tak nejtěsnějším možným rozdílem vyhráli hráči Gladiators. Ostravský tým však ukázal, že skvělý zápas z prvního kola, kdy hrál vyrovnanou partii s pražskými Lions, nebyl jen náhodou. Svým sobotním výkonem proti Gladiators se zařadil mezi nejlepší týmy v letošním ročníku.

Hned v neděli 22.5. se ostravský tým ISMM Steelers představí na Bazalech, kde od 13 hodin před televizními kamerami vyzve brněnské Alligators. Zveme všechny příznivce amerického fotbalu, věříme, že se bude na co dívat.

text: steelers

Scoring summary

1st QUARTER
Vysočina Gladiators TD - 7:0 - Jan Dundáček, 2y run (Petr Kodým kick); 6:46
2nd QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:7 - Jan Vysloužil, 2y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 10:58
Vysočina Gladiators TD - 14:7 - Petr Čermák, 56y pass od Jan Dundáček (Petr Kodým kick); 3:15
3rd QUARTER
ISMM Ostrava Steelers FG - 14:17 - Jiří Šimečka, 29y; 2:28
4th QUARTER
Vysočina Gladiators TD - 21:17 - Jan Dundáček, 20y run (Petr Kodým kick); 10:39
Vysočina Gladiators FG - 24:17 - Petr Kodým, 34y; 6:54
ISMM Ostrava Steelers TD - 24:23 - Jan Vysloužil, 11y pass od Bradley Jones (2pt run neúspěšný); 1:01

Dorostenecká flagová liga U18

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators 26:18

ISMM Ostrava Steelers - Ústí nad Labem Blades 7:39

ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 12:51

blog

V neděli 15. května se konal třetí turnaj dorostenecké ligy ve flag fotbale. Ostravský tým vyrazil na dlouhou cestu do Příbrami, kde se utkal s týmy z Brna, Ústí nad Labem a s domácími Bobcats. Mladí oceláři vyrazili na druhou stranu republiky bez tří hráčů základní sestavy, které nepustily zdravotní potíže.

V prvním zápase proti brněnským Alligators se však ukázali i hráči, kteří v prvních turnajích tolik příležitostí nedostávali. Dvakrát se prosadil Adam Závodný, po jednom touchdownu přidal Rostislav Koloděj a Jakub Kubisz. Hned v prvním zápase tak oslabený tým splnil cíl, se kterým do Příbrami vyrážel - přivést alespoň jednu výhru.

Ve druhém zápase už se začala projevovat úzká soupiska a ústečtí Blades byli nad síly našeho týmu. Ve třetím zápase proti zatím neporaženým Bobcats se ve velkém vedru na umělé trávě naši mladíci nezmohli na více než dva touchdowny a ty nestačili na další úspěch.

Náročný výjezd na druhou stranu republiky již tedy máme za sebou a před námi je poslední turnaj základní části, který se hraje za dva týdny v Brně.

Žákovská Flagová Liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators 26:38

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators 44:6

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs 15:21

blog

Již v sobotu vyrazil náš nejmladší flagový tým na svůj turnaj do Jedovnic. Na hřišti Sígrs se odehrál turnaj žákovské flagové ligy.

V prvním zápase jsme narazili na mladé hráče Alligators. Vyrovnaný zápas se rozhodoval až v úplném závěru, kde nakonec byli šťastnější hráči Alligators. Velmi dobrý zápas zahráli oba naši quarterbaci - Jan Dluhoš a Matěj Fojtík. Ti zvládli nacházet své receivery a touchdowny rozdělili hned mezi 3 své spoluhráče. Nejlepší akci zápasu předvedl Marek Výskala, který zachytil interception a vrátil míč až do endzóny brněnského týmu.

Ve druhém zápase se náš tým utkal s druhým týmem Gladiators a s přehledem vyhrál, když tým z Vysočiny korigoval až v úplněm závěru. Na hřišti zářil hlavne Marco Troncalli, který skóroval hned tři touchdowny.

V posledním zápase jsem silně potrápili domácí Sígrs. Po safety Marca Troncalliho, kdy sackoval quarterbacka Sígrs v jeho endzóně, šel náš útok za stavu 15:21 do útoku. Jeden touchdown chyběl, abychom porazili jeden z nejlepších týmů letošní sezóny. Poslední krůček se však nepovedl a ostravský tým odjíždí sice jen s jednou výhrou, ale za svůj výkon se vůbec nemusí stydět.

Pokud chcete naše nejmladší hvězdy vidět naživo - neváhejte dorazit na nové hřiště na stadionu SAP v Porubě již tuto neděli. Zde od 10h začíná turnaj žákovské ligy a náš tým se utká s týmy Alligators a Gladiators. Lepší "předkrm" před odpoledním zápasem našeho mužského týmu na Bazalaech si ani nemůžete přát.