Semifinále Snapbacks Ligy 2022

Jihlava

Snapbacks Liga 2022

Vysočina Gladiators - ISMM Ostrava Steelers 49:6

Snapbacks liga míří do své závěrečné části - play-off. Vysočina Gladiators, obhájci loňského titulu, přivítali na domácím hřišti v boji o Czech Bowl ostravské Steelers. Oba týmu se už letos jednou potkaly, v 5. kole základní části byli po dramatické koncovce šťastnější domácí Glads, kteří zvítězili těsně 24:23. Právě díky lepší bilanci v základní části měl výhodu domácího prostředí opět klub z Vysočiny. Vzhledem k probíhajícím rekonstrukcím městského stadionu a stadionu Na Stoupách se Gladiators svým fanouškům nezvykle představili na stadionu na Bedřichově.

Úvodní los vyhráli domácí a zvolili volbu ve 2. poločase a svou útočnou formaci tak na hřiště poslali Steelers. Ostrava začala po špatném výkopu Gladiators na 35 yardech, obrana Gladiators ale úvodní snažení ostravských zarazila ještě před polovinou hřiště, Steelers tak nezbylo nic než puntovat. To ofenzíva Gladiators si počínala o poznání lépe. Dundáček rozdával míče mezi Majerčáka, Dunovského, Čermáka a celý bezchybný drive završil 20yardový touchdown Mašity.

Ani druhé útočné snažení Ostravě nevyšlo podle představ a po 3 akcích se vrátili zpět na side line. David Calta povedeným returnem určil hranici 48 yardů jako výchozí bod pro svou offense. Útok Gladiators navázal na povedený vstup do utkání a druhý touchdown v zápase si připsal Mašita, tentokrát pro 34 yardů.

Ve druhé čtvrtině pokračovala dominance Gladiátorů a další změnu skóre měl na svědomí Stanislav Benc, který krásným 54yardovým během zaskočil obranu hostů a přidal další touchdown pro Gladiators. Steelers se vstoupit do zápasu nepovedlo ani v následném útočném snažení, Puchalovu přihrávku zachytil na 40 yardech Jakub Čížek, který míč donesl až do end zóny - pick six a 28:0 pro Gladiators.

Ostrava se poprvé dostala na scoreboard až před koncem poločasu. Šimečka nejprve po 58yardové přihrávce Puchaly dostal míč na vzdálenost 4 yardů od endzóny a následně zachytil další přihrávku pro čtyřyardový touchdown. Steelers se pokusili Gladiators zaskočit onside kickem, ten jim ale těsně nevyšel a domácí lepší pozici na hřišti využili. Nejprve si dlouhý zisk připsal Mašita a následně po free play zachytil 32yardový passový touchdown Petr Čermák. Týmy tak odcházely do šaten za stavu 35:6.

Druhý poločas začal útok Gladiators především běhovou hrou. Benc i Dundáček dokázali posunout míč až na polovinu soupeře. Odtud další, tentokrát vzdušné yardy přidal Mašita a Beran. Útočný drive a de facto i zápas ukončil 12yardovým během Jan Dundáček, když připsáním dalších 6 bodů a potvrzením Kodýma aktivoval mercy rule.

Ostrava ještě hrozila běhy Březiny, ale ty většinou neměly dlouhého trvání. Na druhé straně se do hry zapojil i třetí running back domácích Dan Harčarik. Právě on ziskem dvou prvních downů po sobě dostal ofenzívu Glads do redzóny. Na listinu skórujících se po zachycení 16yardové přihrávky zapsal i Tomáš Hlach, který zaznamenal sedmý a poslední touchdown zápasu. Ostrava se ještě snažila skóre alespoň kosmeticky upravit, Maniecki nejprve zachytil 40yardový pass Puchaly a Březina si následně připsal 16 behových yardů. Steelers byli rázem 4 yardy od endzóny. Po faulu obrany se pozice Steelers ještě o 2 yardy vylepšila, ale ani na 4 pokusy nedokázali Steelers překonat dominantní obranu domácích.

Gladiators zaslouženě zvítězili 49:6 a za dva týdny vyzvou v repríze loňského Czech Bowlu Prague Lions, kteří si místo ve finále zajistili vítězstvím nad Přerov Mammoths.

text: Martin Rygl

Vysočina Gladiators TD - 7:0 - Vojtěch Mašita, 22y pass od Jan Dundáček (Petr Kodým kick); 6:00
Vysočina Gladiators TD - 21:0 - Stanislav Benc, 54y run (Petr Kodým kick); 9:20
Vysočina Gladiators TD - 28:0 - Jakub Čížek, 41y interception return (Petr Kodým kick); 7:16
ISMM Ostrava Steelers TD - 28:6 - Jiří Šimečka, 3y pass od Patrik Puchala (kick neúspěšný); 3:22
Vysočina Gladiators TD - 42:6 - Jan Dundáček, 12y run (Petr Kodým kick); 6:34
Vysočina Gladiators TD - 49:6 - Tomáš Hlach, 16y pass od Jan Dundáček (Petr Kodým kick); 11:11