Podzimní soutěže 2022

Jihlava | Ostrava | Praha | Ostrava

Juniorská Liga 2022

Vysočina Gladiators - ISMM Ostrava Steelers 35:49

Neděle 25.9. | Juniorský tým ISMM Ostrava Steelers vyrazil do Jihlavy k důležitému zápasu v boji o Junior Bowl. Místní Gladitors jen těsně podlehli pražským Lions a tak se dal očekávat velmi těžký zápas pro naše juniory.

Naši svěřenci vstoupili do zápasu skvěle, když hned první drive přetavil v touchdown Jakub Řeháček, když zachytil dlouhou přihrávku od Patrika Puchaly. Ocelová obrana pak připravila další dvě skórování, když nejprve donutila hráče Vysočiny ke krátkému puntu, který potrestal Jan Hlatký. A hned poté se prosadil z pozice defensivního enda Petr Škvára, který zachytil pokus o přihrávku Jakuba Malláta a navýšil vedení Steelers už na 19:0. Na konci čtvrtiny se sice domácím podařil povedený drive. Ten však skončil intercepionem Jana Telnara.

I druhá čtvrtina začala razantním zastavením domácího útoku ocelovou obranou. Zákrokem Petra Škváry, který ukradl vypadnuvší míč Gladiators. A když i tento turnover potrestali mladí oceláři dalšími body, zdálo se, že zápas je rozhodnut.
Proti však byl domácí runningback Vojtěch Kolář, který přeběhl celé hřiště a snížil. Ostravský útok kontroval dvojící Puchal-Řeháček, která na dva passy také překonala celé hřiště a opět navýšila vedení Steelers.
Vojtěch Kolář byl však v této fázi zápasu zcela nezastavitelný. Opět hned prvním pokusem přeběhl celé hřiště a zavelel ke zlešení hry celého týmu z Vysočiny.

Po rychlém 3-a-ven ostravského útoku zkompletoval Vojtěch Kolář "hattrick", když skóroval svůj třetí touchdown během necelých 5 minut a snížil již na rozdíl pouhých deseti bodů. Patrik Puchala však zvládl odpovědět i na tyto body. Dlouhou přihrávkou našel Davida Manieckiho a následně doběhl pro uklidňující touchdown "do šatny".

Na začátku třetí čtvrtiny přidal svůj třetí i Patrik Puchala a mladí oceláři opět na bezpečných 22 bodů. Když následně vždy na touchdown Gladiators zvládli naši hráči odpovědět svýmy body, dokráčel tým Steelers k důležité výhře na hřišti v Jihlavě.
Tuto sobotu jedou naši mladíci do Přerova, kde se utkají s domácími Mammoths, kteří hrají každé kolo lépe. V posledním zápase si poradili s brněnskými Sígrs.

text: steelers

ISMM Ostrava Steelers TD - 0:6 - Jakub Řeháček, 42y pass od Patrik Puchala (2pt pass neúspěšný); 9:24
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:13 - Jan Hlatký, 7y pass od Patrik Puchala (David Maniecki kick); 4:33
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:19 - Petr Škvára, 15y interception return (kick neúspěšný); 4:24
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:25 - Patrik Puchala, 17y run (kick neúspěšný); 8:00
Vysočina Gladiators TD - 7:25 - Vojtěch Kolář, 70y run (Martin Tomečka kick); 7:45
ISMM Ostrava Steelers TD - 21:37 - Patrik Puchala, 6y run (2pt pass neúspěšný); 1:56
Vysočina Gladiators TD - 28:43 - Matěj Majerčák, 1y pass od Jakub Mallát (Martin Tomečka kick); 4:07
Vysočina Gladiators TD - 35:49 - Rostislav Opletal, 26y run (Martin Tomečka kick); 7:00

Dorostenecká Liga 2022

Třinec Sharks - Prague Lions 20:46

Sobota 24.9. | Třinecký tým, ve kterém nastupí i naši hráči, nastoupil proti pražským Lions na hřišti v Ostravě. Lions přijeli jako velký favorit a tyto papírové přepoklady začali plnit hned od samotného začátku.

V první čtvrtině by se dalo pražským hráčům vytknout pouze to, že nevyhráli úvodní los utkání. Sharks si zvolili pro první čtvrtinu obranu a ta hned z úvodního drivu inkasovala. Útok Sharks se také celý první poločas na ostravském umělém trávníku hledal a tak v první části zápasu skórovali jen Lions. Do šaten se šlo za nepříznivého stavu pro domácí 0:33.

Na začátku třetí čtvrtiny se však mladí oceloví-žraloci probudili a po ose Feranec - Slowiaczek se na výsledkovou tabuli zapsal i tým z Třince. Pražský tým ještě odpověděl touchdownovým passem Matyáše Bílého, který dělal třinecké obraně problémy jak vzduchem, tak i po zemi.

Ve čtvrté čtvrtině již byli lepší hráči Sharks, když přehrávali prostřídanou sestavu Lions. Ještě jednou se prosadil Jan Slowiaczek a vyražený míč Janem Hanusem, donesl pro body obrany Filip Martinek.

Naši dorostenci opět předvedli velmi povedený výkon, ale opět to na vítězství nestačilo. Pro tento mladý tým jsou to ale velmi cenné zkušenosti a věříme, že brzy se své první výhry dočká. Zda to bude už o tomto víkendu, když zamíří na Slovensko, kde v Bratislavě vyzve domácí Monarchs... Budeme držet palce!

Prague Lions TD - 0:7 - Filip Kažmír, 21y pass od Matyáš Bílý (Matyáš Bílý kick); 10:17
Prague Lions TD - 0:14 - Matyáš Bílý, 1y run (Matyáš Bílý kick); 7:02
Prague Lions TD - 0:21 - Štěpán Rech, 15y pass od Matyáš Bílý (Dawid Joksz kick); 0:00
Prague Lions TD - 0:27 - Matyáš Bílý, 23y run (kick neúspěšný); 6:07
Prague Lions TD - 0:33 - Matyáš Bílý, 11y run (2pt pass neúspěšný); 0:46
Třinec Sharks TD - 8:33 - Jan Slowiaczek, 7y pass od Amos Feranec (Jan Slowiaczek 2pt pass od Amos Feranec); 8:36
Prague Lions TD - 8:39 - Štěpán Rech, 23y pass od Matyáš Bílý (kick neúspěšný); 5:32
Třinec Sharks TD - 14:39 - Jan Slowiaczek, 76y pass od Amos Feranec (2pt pass neúspěšný); 11:15
Třinec Sharks TD - 20:39 - Filip Martinek, 24y fumble return (2pt run neúspěšný); 6:39
Prague Lions TD - 20:46 - Broderik George Thompson, 14y pass od Ondřej Vít (Dawid Joksz kick); 4:46

Ženská Liga 2022

Prague Harpie - Brno Amazons 45:27

Neděle 25.9. | Také v letošní sezoně o vstupenku do Rose Bowlu bojuje trojice Black Cats, Harpies a Amazons. První letošní zápas Harpies s Amazons měl ukázat, kdo z této trojice bude ve druhé polovině základní části tahat za kratší provaz.

Do důležitého zápasu vstoupily mnohem lépe domácí Harpies. Po touchdownech Malické, Pajmové a Dung Ta se Harpies ujaly vedení 20:0.

Dva touchdowny Amazons v rozmezí 13 vteřin vrátily hosty do zápasu. Na další tři skórování Harpies už ale Amazons nenašly adekvátní odpověď a na začátku závěrečné čtvrtiny Dung Ta navyšovala svým třetím touchdownem v zápase na 45:21. Amazons už dokázaly minutu před koncem zápasu pouze snížit na konečných 45:27 pro Harpies.

text: čaaf

Prague Harpies TD - 7:0 - Hana Malická, 3y run (Tereza Jedličková kick); 8:12
Prague Harpies TD - 14:0 - Adéla Pajmová, 0y fumble return (Tereza Jedličková kick); 6:48
Prague Harpies TD - 20:0 - Thuy Dung Ta, 27y pass od Hana Malická (kick neúspěšný); 1:27
Brno Amazons TD - 20:7 - Barbora Novotná, 44y pass od Petra Pejšková (Tamara Ryšánková kick); 0:45
Brno Amazons TD - 20:14 - Ivana Schmiedová, 21y interception return (Tamara Ryšánková kick); 0:32
Prague Harpies TD - 28:14 - Monika Křemenová, 5y pass od Hana Malická (Thuy Dung Ta 2pt pass od Hana Malická); 0:28
Prague Harpies TD - 35:14 - Thuy Dung Ta, 80y pass od Hana Malická (Tereza Jedličková kick); 11:02
Prague Harpies FG - 38:14 - Tereza Jedličková, 30y; 3:42
Brno Amazons TD - 45:27 - Tereza Kubicová, 15y pass od Andrea Jílková (kick neúspěšný); 1:10

Žákovská Flagová Liga 2022

ISMM Ostrava Steelers II - Brno Alligators 13:48

ISMM Ostrava Steelers II - Brno Sígrs 6:45

Sobota 24.9. | Flagový turnaj žákovské ligy se uskutečnil před zápasem dorosteneckých týmů Sharks a Lions. Náš druhý tým přivítal dva týmy z Brna. Do Ostravy přijeli Alligators a Sígrs, tedy týmy, které jsou na samé špičce naší skupiny.

V prvním zápase se naši mladí hráči utkali s brněnskými Alligators. Náš tým podal velmi dobrý výkon, prosadil se v obou poločasech, ale na zkušenější tým z Brna ještě výkonostně nemá.

I ve druhém zápase, proti Sígrs, se podařil dílčí úspěch a mladí oceláři zvládli skórovat v obou poločasech. Navíc přidali ještě o jeden touchdown více.

Náš druhý tým tak stále sbírá cenné zkušenosti, které zúročí zejména v dalších letech. Nyní má druhý tým volno, ale náš první tým vyráží v neděli do Jihlavy. Takže o porci víkendového flagu nepříjdeme.