Přerov | Bratislava | Jihlava | Nymburk

Juniorská Liga 2022

Přerov Mammoths - ISMM Ostrava Steelers 13:31

blog

Neděle 2.10. | První říjnovou neděli vyrazili junioři ISMM Steelers do Přerova, kde odehráli odvetu zápasu proti místním Mammoths. Zápas před dvěma týdny na ostravském hřišti zcela ovládli naši borci a tak i v odvetě byli favority. Mladí mamuti však ukázali, že od minulého vzájemného zápasu nabrali dobrou formu vítězstvím nad Sígrs.

A byla to hlavně obrana Mammoths, která na začátku zápasu držela naše hráče daleko od své endzóny. Zlom nastal až na konci první čtvrtiny, kdy nastartoval ostravský útok dobrým returnem po puntu Jakub Řeháček. Následně Patrik Puchala našel Davida Manieckiho v endzóně Mammoths a naši mladíci se ujali vedení.

I přes první body na straně Steelers, byli na hřišti stále lepšími hráči Mammoths. Jejich povedený drive však zastavil Jakub Řeháček, který zachytil interception. Od té chvíle dominovaly na hřišti obě obrany. A když už se hráči chystali do šaten na poločasovou přestávku, udeřila ta ocelová. David Maniecki zachytil interception a donesl jej pro svůj druhý touchdown.

Do druhého poločasu vstoupili zcela vyměnění Steelers a dvěma dlouhými touchdowny Jakuba Řeháčka odskočili mladí oceláři už na 25 bodů. Pak se poprvé prosadili i domácí hráči, kteří v povedeném drivu zvládli zkompletovat 44 yardový pass na čtvrtý down a pro touchdown doběhl Dominik Zoubek.

blog

Ve čtvrté čtvrtině pak Dominik Zoubek přidal i druhý touchdown Mammoths, ale poslední slovo měl nejprve Jan Hlatký, který opět navýšil vedení Steelers. A utkání zakončil svým druhým interceptionem v zápase David Maniecki.

Oceloví junioři tak vyhráli třetí utkání v řadě a drží druhé místo v tabulce. Již tuto sobotu si můžete užít další zápas juniorského týmu ISMM Steelers. Pod umělým osvětlením na našem hřišti v Ostravě – Porubě od 18 hodin.

text: steelers

Scoring summary

1st QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:6 - David Maniecki, 9y pass od Patrik Puchala (kick neúspěšný); 0:17
2nd QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:12 - David Maniecki, 27y interception return (kick neúspěšný); 0:15
3rd QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:19 - Jakub Řeháček, 64y pass od Patrik Puchala (David Maniecki kick); 9:23
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:25 - Jakub Řeháček, 76y pass od Patrik Puchala (kick neúspěšný); 6:30
Přerov Mammoths TD - 7:25 - Dominik Zoubek, 7y run (Jakub Smolík kick); 3:05
4th QUARTER
Přerov Mammoths TD - 13:25 - Dominik Zoubek, 35y run (2pt run neúspěšný); 8:11
ISMM Ostrava Steelers TD - 13:31 - Jan Hlatký, 7y run (2pt pass neúspěšný); 2:09

Dorostenecká Liga 2022

Bratislava Monarchs - Třinec Sharks 45:24

blog

Neděle 2.10. | Dorostenecký tým Sharks, jehož dres oblékají i naši hráči, vyrazil do Bratislavy. I tento zápas byl odvetou zápasu, který týmy odehráli na severu Moravy. V zápase prvního kola se tehdy podařilo bratislavským Monarchs získat těsnou výhru 13:6 až v samotném závěru napínavého utkání.

V Bratislavě začali lépe oceloví žraloci, když povedený drive zakončil Amos Feranec přihrávkou na Jana Slowiaczka. Monarchs se však v útoku také dařilo, když hrozili hlavně běhy po zemi Samuela Kollátiho. Zejména ten se svými třemi touchdowny zasloužil o odskočení bratislavského týmu v prvním poločase.

Třineckým hráčům se sice podařilo skórovat v každé čtvrtině zápasu, ale obrana Sharks opět pustila více bodů a ani na čtvrtý pokus se nepodařilo dobrý výkon na hřišti přetavit v první letošní výhru.

Zlepšující výkony jsou však výbornou pozvánkou na sobotní zápas proti pražským Black Panthers, které se odehraje od 14 hodin na hřišti v Ostravě – Porubě. V sobotu 8.10. se tak na hřišti Steelers odehrají hned dva zajímavé zápasy mládežnických týmů. A aby to nebylo vše – jako „předskokani“ vystoupí nejmladší oceláři na turnaji flagové žákovské ligy. A to vše na hřišti v areálu SAP v Ostravě – Porubě. První zápasy začínají již v 10:00 a my se na vás všechny těšíme.

1st QUARTER
Třinec Sharks TD - 0:6 - Jan Slowiaczek, 10y pass od Amos Feranec (kick neúspěšný); 7:54
Bratislava Monarchs TD - 7:6 - Samuel Kolláti, 1y run (Kryštof Doležal kick); 2:58
2nd QUARTER
Bratislava Monarchs TD - 14:6 - Martin Melich, 35y run (Kryštof Doležal kick); 11:42
Bratislava Monarchs TD - 20:6 - Samuel Kolláti, 8y run (kick neúspěšný); 9:09
Bratislava Monarchs TD - 26:6 - Samuel Kolláti, 10y run (2pt pass neúspěšný); 5:18
Třinec Sharks TD - 26:12 - Filip Martinek, 52y pass od Amos Feranec (2pt pass neúspěšný); 4:29
3nd QUARTER
Třinec Sharks TD - 26:18 - Amos Feranec, 6y run (2pt pass neúspěšný); 6:55
4th QUARTER
Bratislava Monarchs TD - 39:18 - Martin Melich, 4y run (kick neúspěšný); 9:16
Třinec Sharks TD - 39:24 - Jan Slowiaczek, 63y pass od Amos Feranec (2pt pass neúspěšný); 8:25
Bratislava Monarchs TD - 45:24 - Leonard Kollati, 15y pass od Martin Melich (2pt pass neúspěšný); 3:23

Žákovská Flagová Liga 2022

ISMM Ostrava Steelers I - Vysočina Gladiators I 0:55

ISMM Ostrava Steelers I - Vysočina Gladiators II 46:6

ISMM Ostrava Steelers I - Bratislava Monarchs 20:41

blog

Sobota 24.9. | Nejmladší oceláři vyrazili v neděli 2.10. na Vysočinu, kde odehráli turnaj na hřišti Gladiators. Náš první tým zde čekaly oba týmy Gladiators a bratislavští Monarchs.

Hned první zápas odehrál tým ISMM Steelers proti prvnímu týmu Gladiators. Do turnaje se našim mladým hráčů nepodařilo vstoupit dobře a to zejména v útoku, když nezvládli skórovat žádné body. Vysokou prohru zařídil domácí Tomáš Škoda, který si připsal hned čtyři touchdowny.

Ve druhém zápase, proti druhému týmu Gladiators, si naši hráči spravili chuť. Skvěle hrál Richard Hess, který skóroval čtyři touchdowny. Další dva touchdowny přidal Jan Dluhoš a jednou se prosadil Ondřej Kramný.

V poslední zápase jsme se střetli s Bratislavou Monarchs, se kterou soupeříme o poslední postupové místo do playoff. Zápas jsme však nezačali dobře a první poločas prohráli 21:6. Ve druhém poločase jsme sice s Monarchs hráli vyrovnanou partii, ale ztrátu se nám snížit nepodařilo.

Nyní čeká naše týmy domácí turnaj. V sobotu 8.10. od 10:00 přivítáme soupeře z Vysočiny a Brna.

Mužská reprezentace 2022

Mistrovství Evropy

blog

Víkend 1.-2.10. | O víkendu proběhlo také soustředění národního týmu mužů, ve kterém má zastoupení i ISMM Ostrava Steelers. Hned 8 našich odchovanců se chystalo s českou reprezentací na blížící se zápas proti Finsku.

Zápas proti Finsku se uskuteční 16.10. v Ústí nad Labem a jedná se o zápas v rámci Mistrovství Evropy, kde se letos střetněme ještě na konci října s Dánskem.