České soutěže 2022

Bratislava | Ostrava

blog

Neděle 12.6. | Tým ISMM Ostrava Steelers vyrazil do Bratislavy k důležitému zápasu o postup do playoff. Prohra by Steelers již vyřadila z bojů o playoff. Dalším problémem byla nemožnost nasadit největší hvězdu útoku, Bradleyeho Jonese, který nemohl být zapsán na soupisku z administrativních důvodů.

Útok tak vedl druhý quarterback Patrik Puchala. Na hřiště ale šla jako první obrana Steelers, které se sice nejprve nepodařilo zachytit dlouhý dlouhý pass Marka Pavloviče na Tomáše Januschkeho, ale z následné akce získal po špatném snapu míč Adam Kavický. Lépe se nevedlo ani útoku Steelers a obrany obou týmů dominovaly celé první čtvrtině.

Na začátku druhé čtvrtiny se poprvé prosadil bratislavský útok, když Marek Pavlovič našel Tomáše Januschkeho v endzóně Steelers. Pak opět převzaly nadvládu nad zápasem opět obě obrany.
Na konci druhé čtvrtiny se podařil pěkný drive i útoku Steelers. Patrik Puchala krátkými passy pomalu přecházel přes hřiště a zakončil povedený drive přihrávkou na Davida Manieckiho, který vyrovnal na poločasových 7:7.

Ve druhém poločase se útok Steelers probudil již naplno. Patrik Puchala se začal opírat především o Jiřího Šimečku, který dostal ostravské hráče až do redzóny Monarch. Tam dostal míč Jakub Březina, který překlopil skóre na stranu Steelers.
Hráči Monarchs se pokusili o rychlou odpověď, ale tu jim zkomplikovalo zranění prvního quaterbacka a i oni museli do zbytku zápasu nasadit svého druhého quarterbacka Petera Banika.

Ostravský útok pokračoval v dobré hře a rozběhal se především Jakub Březina, který dostal míč až hluboko na území Monarchs, kde se prosadil 29 yardovým field goalem Jiří Šimečka.

Na začátku čtvrté čtvrtiny tak ostravský tým vedl o deset bodů a Monarchs potřeboval rychle skórovat. A to se jim i podařilo, Peter Banik zvládl nacházet své receivery, kteří jej společně s runninbackem Matthew Firmentem, dostali na jeden yard od endzóny Steelers. Tam sice ocelová obrana dlouho držela, ale nakonec Peter Banik doběhl pro snížení.

Obrana Monarchs pak potřebovala rychle zastavit útok Steelers a to se ji i podařilo. Zejména úřadoval Matúš Radev, který na třetí down sackoval quarterbacka Steelers. Pak se však povedl Jiřímu Šimečkovi skvělý punt, který přišpendlil Monarchs až hluboko na jejich polovinu.

Poslední drive, i díky velkému množství faulů bratislavskému týmu, se podařilo ocelové obraně ubránit a nakonec Jan Telnar zachytil interception. První krok do playoff tak tým ISMM Ostrava Steelers udělal a nyní je čeká další krok v domácím zápase proti Přerovu Mammoths.

text: steelers

Scoring summary

2nd QUARTER
2.čtvrtina Bratislava Monarchs TD - 7:0 - Tomáš Januschke, 34y pass od Marek Pavlovič (Peter Brauner kick); 11:20
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:7 - David Maniecki, 22y pass od Patrik Puchala (Jiří Šimečka kick); 0:13
3rd QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:14 - Jakub Březina, 8y run (Jiří Šimečka kick); 4:44

blog

Sobota 11.6. | Třetí turnaj odehráli na svém hřišti žáci ostravských Steelers. Do Poruby přijely týmy s Brna a Bratislavy.

V úvodním zápase jsme nastoupili proti brněnským Alligators. Ty zastihl úvod turnaje v lepším rozpoložení a zejména první poločas, a začátek toho druhého, byl zcela v jejich režii. Odskočili našemu týmu až o tři touchdowny. Mladí oceláři se sice ke konci zápasu pokusili o návrat do zápasu, ale zvládli jen snížit na konečných 28:39

Ve druhém zápase, proti bněnským Sígrs, jsme hráli v první půli vyrovnanou partii. Ve druhém poločase však měli více ze hry mladí hráči Brna a náš tým, který pravidelně prostřídával všechny hráče sestavy, nakonec prohrál i tento zápas.

blog

Podařený zápas tak přišel až na závěr turnaje, kdy jsme si poradili s bratislavskými Monarchs. Už od začátku zápasu hrála velmi dobře ostravská obrana a v poločase jsme vedli 33:7. Nejmladší oceláři pak nepolevili ani po prostřídání sestavy a nakonec si připsali vysokou výhru 61:20.

Předposlední turnaj tak sice výsledkově nedopadl příliž povedeně, ale opět se ukázalo, že šířka kádru našeho týmů se rozrůstá a výkonnost mladých hráčů se každým turnaem zlepšuje. Nyní čeká mladé oceláře cesta do Kotrdovic, kde zakončí na hřišti Sígrs jarní část sezóny.