Praha | Třinec | Jičín | Brno | Bratislava

Juniorská Liga 2022

ISMM Ostrava Steelers - Prague Black Panthers 25:49

blog

Neděle 4.9. | Juniorský tým ISMM Ostrava Steelers v letošní sezóně spojil své síly s třineckými Sharks a nastoupili do nejvyšší české ligy. Hned první zápas zavedl naše mladé "ocelové žraloky" do Prahy.

Jako první šli na míč naši hráči. Hned první akcí našel Patrik Puchala dlouhým passem Jakuba Řeháčka a povedený první drive zakončil zachycenou přihrávkou v endzóně Petr Škvára. ISMM Steelers se tak dostalo do vedení 6:0 Black Panthers však rychle kontrolvali a také během svého prvního drivu skórovali touchdown.

Během prvního poločasu se po přihrávkách Patrika Puchaly prosadili ještě Jakub Řeháček a Vít Němeček. Na poločasovou přestávku šli hráči Black Panthers s dvoubodovým vedením, které bylo způsobeno pouze lepším potvrzováním touchdownů.

Ve třetí čtvrtině se již začala projevovat úzká soupiska našeho týmu a Black Panthers převzali otěže zápasu. Většina hráčů musí hrát na obě strany a tak jim postupem času začaly docházet síly. Ještě na začátku čtvrté čtvrtině svým druhým touchdownem v zápase sice korigoval skóre Jakub Řeháček, ale závěr zápasu už patřil hráčům Black Panthers.

První zápas pro naše juniory vítězstvím nedopadl, ale zejména v prvním poločase mladí oceláři ukázali, že se letos v soutěži neztratí. Na další zápas týmu U21 se můžete těšit 17. září na hřišti v Porubě, kdy od 11:00 přivítají přerovské Mammoths.

text: steelers

Scoring summary

1st QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:6 - Petr Škvára, 8y pass od Patrik Puchala (kick neúspěšný); 9:42
Prague Black Panthers TD - 7:6 - Eduard Maličovský, 25y run (Ondřej Kyloušek kick); 9:06
Prague Black Panthers TD - 14:6 - Jakub Madej, 17y run (Ondřej Kyloušek kick); 7:03
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:12 - Jakub Řeháček, 47y pass od Patrik Puchala (kick neúspěšný); 2:26
Prague Black Panthers TD - 21:12 - Pavel Prokop, 28y run (Ondřej Kyloušek kick); 0:11
2nd QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 21:19 - Vít Němeček, 18y pass od Patrik Puchala (Tomáš Pour kick); 8:52
3rd QUARTER
4th QUARTER
ISMM Ostrava Steelers TD - 35:25 - Jakub Řeháček, 22y pass od Patrik Puchala (); 8:32
Prague Black Panthers TD - 49:25 - Matyáš Neckář, 4y run (Antonín Kvapil kick); 5:09

Dorostenecká Liga 2022

Třinec Sharks - Bratislava Monarchs 6:13

blog

Sobota 3.9. | Pro tuto sezónu se naši dorostenci připojili k třineckým Sharks a společně přihlásili tým do nejvyšší dorostenecké ligy. A hned první zápas v Třinci byl mezinárodní. Na hřiště Sharks přijeli bratislavští Monarchs.

Velmi mladý tým Sharks nastoupil s ostravským quarterbackem Amosem Ferancem. A ostravsko-třinecká spolupráce se projevila hned v první akci zápasu. Amos našel dlouhým pasem Jana Slowiaczeka, který skóroval 75-yardový touchdown.

Pak na hřišti vládly především obrany obou týmů a nesehranost na začátku sezóny. Bratislavským hráčům se podařilo vyrovnat stav až na konci prvního poločasu.

Celý druhý poločas byl ve znamení nepřesností a nemohoucností útoků posouvat se po hřišti. Až na začátku čtvrté čtvrtiny se podařilo útoku Monarchs přejít hřiště a odskočit o sedm bodů.

blog

Hráči Sharks se ještě nadechli k závěrečnému náporu, ale několik pokusů na dobití endzóny Monarchs se jim v závěru zápasu nepodařilo zkompletovat a tak se po sympatickém výkonu obou velmi mladých týmů radovali hráči ze Slovenska.

Už tuto neděli vyrážejí mladí žraloci do Ústí nad Labem, kde se v druhém kole nejvyšší dorostenecké ligy utkají s domácími Blades.

1st QUARTER
Třinec Sharks TD - 6:0 - Jan Slowiaczek, 75y pass od Amos Feranec (kick neúspěšný); 11:50
2nd QUARTER
Bratislava Monarchs TD - 6:6 - Adam Hurajt, 8y pass od Martin Melich (kick neúspěšný); 5:42
4th QUARTER
Bratislava Monarchs TD - 6:13 - Adam Janovčík, 6y pass od Martin Melich (Martin Melich kick); 11:20

Ženská Liga 2022

Brno Amazons - Jičín Windstorms 47:7

blog

Neděle 4.9. | Naše ženy se letos připojili k týmu Brno Amazons, který je pravidelným účastníkem nejvyšší ženské ligy a letos pomýšlí na mistrovský titul.

V úvodním zápase proti Jičín Windstorms velmi rychle amazonky splnily roli favoritek. Hned třemi touchdowny se ujaly vysokého vedení v první čtvrtině. Pak sice hráčky Jičína snížily, ale dvěma dalšími touchdowny odskočil brněnský tým už na 33:7.

Ve druhém poločase se zapsala na výsledkovou listinu i hráčka ISMM Steelers. Markéta Fojtíková Vybíhalová zachytila pass od Andrei Jílkové a zvýšila na 40:7.

Když potom Amazons přidaly ještě jeden touchdown, rozběhl se čas dle pravidel mercy rule. Brno Amazons si tak dokráčely pro první vítězství. Tuto sobotu čeká na brněnský tým soupeř z nejtěžších - Prague Black Cats, na jijich hřišti.

Na naše hráčky se pak můžete těšit už 17. září, kdy se v 16:00 představí na hřišti v Porubě. Na ostravském hřišti se utkají Brno Amazons s Varšavou Sirens.

1st QUARTER
Brno Amazons TD - 0:7 - Kristýna Drmotová, 4y run (Tamara Ryšánková kick); 8:52
Brno Amazons TD - 0:14 - Tereza Kubicová, 9y run (Tamara Ryšánková kick); 6:10
Brno Amazons TD - 0:21 - Tereza Kubicová, 27y run (Tamara Ryšánková kick); 1:24
2nd QUARTER
Jičín Hurricanes TD - 7:21 - Kamila Slatinská, 27y pass od Martina Machová (Klára Kalinová kick); 8:49
Brno Amazons TD - 7:27 - Tereza Kubicová, 10y run (kick neúspěšný); 3:03
Brno Amazons TD - 7:33 - Ivana Schmiedová, 48y run (kick neúspěšný); 0:13
3rd QUARTER
Brno Amazons TD - 7:40 - Markéta Fojtíková Vybíhalová, 8y pass od Andrea Jílková (Tamara Ryšánková kick); 8:43

blog

Sobota 3.9. | V sobotu vyrazil náš první tým do Brna, kde odehrál tři zápasy v rámci východní skupiny žákovské ligy.

V prvních dvou zápasech proti brněnským Alligators a Sígrs sice ocelová obrana našich nejmladčích hráčů velmi dobře fungovala, ale útoku se nepodařilo najít najít pohodu. Ani v jednom z těchto zápasů se nepodařilo skórovat body a tak přišly dvě porážky.

Až ve třetím zápase se útok probudil. Proti prvnímu týmu Vysočiny Gladiators se podařilo skórovat 35 bodů. Dvakrát se prosadili Martin Sládeček s Ondřejem Kramným a jeden touchdown přidal Marek Výskala. Hráči Gladiators však byli ještě úspěšnější a i ze třetího zápasu tak odešli naši hráči s porážkou.

Nepovedený start do podzimní části se pokusí napravit náš první tým již tuto neděli na našem hřišti v Porubě, kde se představí i náš druhý tým. Ten vyrazil o prvním víkendu do Bratislavy.

Neděle 4.9. | Druhý tým ISMM Steelers vyrazil ke svému prvnímu turnaji v sezóně na Slovensko.

blog

Hned v úvodním zápase se náš nejmladší tým utkal s druhým týmem Gladiators. První poločas byl vyrovnaný a skončil 6:6. Ve druhém poločase již skórovali převážně hráči ISMM Steelers. Dvěma touchdowny přispěl Matěj Dluhoš, kterého si s jeho bratrem Honzou (ten skóroval jeden touchdown) zapůjčil druhý tým z našeho prvního týmu. Poslední touchdown pak skórovala Eliška Klimešová, která zachytila přihrávku Matěje Fojtíka.

Ve druhém zápase již náš tým nestačil na domácí Monarchs. Jediný touchdown skóroval po interceptionu Matěj Dluhoš. Náš nejmladší tým tak odjel s bilancí jedna výhra - jedna prohra a start do podzimní soutěže se jim povedl nad očekávání.