Podzimní soutěže 2022

Ústí nad Labem | Jedovnice | Jihlava

Mistrovství Evropy

Česko - Finsko 10:42

Neděle 16.9. | Český národní tým zahájil zápasem v Ústí nad Labem svou účast v Mistovství Evropy. V českém dresu se představili i hráči ostravských Steelers. Do základní sestavy se dostal Teodor Reinhold, který doplnil čtveřici hráčů pražských Black Panthers na offensivní lajně. A druhým odchovancem ISMM Steelers, který naskočil do zápasu jako starter, byl runningback Jakub Březina. Jakub táhl český útok v prvním poločase a byl nejlepším runningbackem s naběhanými 90 yardy proti výborné finské obraně.

Český tým dokázal první poločas vzdorovat jasnému favoritovi v úvodním zápase Mistrovství Evropy v Ústí nad Labem. Nadějné poločasové skóre 10:14, ale Češi nedokázali využít a ve druhém poločase skórovali už pouze Finové. Soupeř si z Česka odvezl vysokou výhru 42:10 a zajistil si první místo v Divizi C. Finové tak opět budou mít šanci bojovat o medaili.

FIN TD - 10:28 - M.Seppanen 4 yd pass od A.Urjansson (A.Pulkkinen kick); 3:39
FIN TD - 10:35 - J.Juahiainen 10 yd pass from A.Urjansson (A.Pulkkinen kick); 9:27

ISMM Ostrava Steelers I - Brno Alligators 21:41

Sobota 15.9. | Druhý tým vyrazil do Jedovnic, kde domácí Sígrs pořádali turnaj žákovské flagové ligy. Vedle domácího týmu čekaly na náš nejmladší další dva těžcí soupeři.

V prvním zápase se mladí oceláři střetli s bratislavskými Monarchs a úvod turnaje se příliš nepovedl. Zejména obrana nebyla schopna zastavovat slovenské hráče, ale ani útok nezvládl skórovat body. Tím pádem přišla hned na úvod vysoká prohra.

Do druhého zápasu však hráči ISMM Steelers vstoupili s lepší energií a zejména se podařilo skórovat útoku. První touchdown v sezóně si připsali Josef Bogocz a Markéta Hrabinská.

Třetí zápas jsme nastoupili proti domácímu týmu, který je navíc i lídrem naší tabulky. Opět se ukázalo, že druhý tým na turnají především sbírá zkušenosti. I přes nelichotivý výsledek nás však může těšit zlepšený výkon celého týmu.

Neděle 16.9. | První tým vyrazil v neděli do Jihlavy.

Hned v úvodním utkání pomstil své mladší spoluhráče a druhému týmu Gladiators uštědřil vysokou porážku. Hlavní zápas turnaje však přišel v zápětí, kdy náš tým vyzval brněnské Alligators. Našim hráčům však utekl první poločas, který prohráli 27:7. A i přes zlepšený výkon v druhém poločase, který skončil smírně 14:14, jsme s Alligators prohráli.

O překvapení turnaje se následně postaral domácí druhý tým Gladiators, který zaskočil brněnské Alligators a zaslouženě je porazil.

Oba naše týmy zakončí letošní sezónu tuto neděli na našem hřišti. Od 11h se na vás všechny těšíme, že přijdete povzbudit mladé oceláře v turnaji a poděkovat jim za skvělé výkony celý rok.

text: steelers