České soutěže 2022

Ostrava | Ostrava | Brno

Neděle 22.5. | Před televizními kamerami na ostravských Bazalech dohrávalo 3.kolo Snapbacks ligy mezi Brnem Alligators a Ostravou Steelers. Oba týmy nutně potřebovaly vyhrát, aby se přiblížily bojům o playoff.

Jako první šli na míč hráči Alligators, ale byli velmi rychle zastaveni obranou Steelers a po nepovedeném puntu, byla před ostravským útokem pouze necelá polovina hřiště k prvním bodům. Ty také velmi rychle přišly, když se o posun míče až do endzóny Alligators postaral runningback Steelers Jakub Březina.

Ani druhý drive brněnského týmu nepřinesl zlepšení. Sice po přihrávce Noaha Suszckiewicze získal Ondřej Mareček první down, ale Alligators po dalších třech akcích opět jen odkopávali. Ve druhém útočném drivu Steelers si vzal hlavní slovo quarterback Bradley Jones a tentokrát se ostravští hráči dostali do endzóny vzduchem, když touchdownový pass zachytil druhý ostravský runningback Jiří Košař.

Za stavu 14:0 se po dalším nepovedeném útočné drivu pokusili hráči Alligators vykřesat jiskřičku naděje na vyrovnání „fake“ puntem, který se však nepodařil. Útok Steelers opět chybu velmi rychle potrestal touchdownem Petra Škváry. Kdy v následném drivu zachytil Jan Telnar přihrávku brněnského quaterbacka Suszckiewicze a Bradley Jones našel na začátku druhé čtvrtiny Jana Vysloužila v endzóně Alligators, bylo již skoro po zápase.

Z následného kickoffu navíc, po další chybě speciálních týmů Alligators, získali hráči Steelers opět míč v blízkosti brněnské endzóny. Bradley Jones našel Jiřího Šimečku a skóre se posunulo na 34:0 pro ostravský tým.

Pak už se konečně začal probouzet i útok Alligators. Rozházel se Noah Suszckiewicz, ale podařilo se mu se svými spoluhráči posunout míč pouze na polovinu hřiště, kde opět byli nuceni puntovat. Ostravský útok byl však v prvním poločase nezastavitelný a i tentokrát si dokráčel pro body, když přihrávku zachytil David Maniecki a doběhl pro svůj druhý touchdown v sezóně. Konec poločasu již patřil útoku Alligators, ten se začal úspěšně posouvat po hřišti, aby povzbudil své spoluhráče na poločasovou přestávku touchdownem Ondřej Mareček.

Druhý poločas se pokusili brněnští hráči zahájit onside kickem, aby rychle získali míč, ale ani tentokrát při nich štěstí nestálo. Steelers si z dobré pozice přišli pro další 3 body po field goalu Jiřího Šimečky. A to byly poslední body, které ostravský tým skóroval.

Během čtvrté čtvrtiny zvládli hráči Alligators ještě dvěma touchdowny korigovat výsledek, ale zlepšený výkon v druhém poločase už na větší zdramatizování zápasu nevedl. Ostravský tým tak po pěti letech prolomil prokletí televizních zápasů, kdy nebyl schopen ani jeden zvítězit a navíc si připsal první výhru na ostravských Bazalech. Brněnští Alligators se budou muset rychle otřepat z vysoké prohry, navázat na výkon v druhém poločase a pokusit se porvat o místo v playoff v druhé půlce sezóny.

text: steelers

ISMM Ostrava Steelers TD - 0:7 - Jakub Březina, 7y run (Jiří Šimečka kick); 9:02
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:14 - Jiří Košař, 7y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 5:22
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:21 - Petr Škvára, 25y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 1:44
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:27 - Jan Vysloužil, 42y pass od Bradley Jones (kick neúspěšný); 10:22
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:34 - Jiří Šimečka, 13y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 9:28
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:41 - David Maniecki, 23y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 2:15
Brno Alligators TD - 6:41 - Ondřej Mareček, 3y pass od Noah Suszckiewicz (kick neúspěšný); 0:00
ISMM Ostrava Steelers FG - 6:44 - Jiří Šimečka, 30y; 2:25
Brno Alligators TD - 12:44 - Noah Suszckiewicz, 2y run (kick neúspěšný); 8:37
Brno Alligators TD - 20:44 - Ondřej Mareček, 32y pass od Noah Suszckiewicz (Tomáš Robíšek 2pt pass od Noah Suszckiewicz); 4:07

Žákovská Flagová Liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators 32:30

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators II 46:12

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators 31:20

Neděle 22.5. | Prvním týmem, který okusil naše nové hřiště, byl úplně ten nejmladší. Žákovský tým ISMM Steelers hostil na krásném hřišti v Porubě brněnské Alligators a dva týmy Gladiators z Vysočiny.

Hned první zápas svedl naše mladé oceláře s prvním týmem Gladiators, kteří se pohybují na předních místech tabulky.
Papírově tak měl náš tým tahat za kratší konec, ale nakonec jsme byli svědky neustálých změn vedení. Zejména Marco Troncalli létal po hřišti, jak v útoku, kdy skóroval všech 5 touchdownů. Tak i v obraně, kde zachytil dva interceptiony. První zápas Steelers na novém hřišti tak dopadl nad očekávání.

Ve druhém zápase dostali proti druhému týmu Gladiators příležitost taky mladší hráči našeho týmu, ale ani to nezastavilo náš tým a ten si dokráčel pro vysokou výhru. Třikrát se prosadil Jan Dluhoš, dvakrát Marek Výskala a pojednou touchdownu přidali Martin Sládeček a Ondřej Kramný.

Se dvěmi výhrami se nejmladší oceláři vrhli na souboj proti prvnímu týmu v naší skupině. Brněnští Alligators letos prohráli jen svůj úplně první zápas a od té doby je nikdo (13 zápasů) neporazil. Na závěr domácího turnaje tak na náš výběr čekal soupeř úplně nejtěžší.

První poločas se hrál vyrovnaný flag fotbal, ale druhou půli zcela ovládli naši hráči. Ocelová obrana zcela uzavřela svou endzónu a dvěma touchdowny Marca Troncalliho a Ondry Šimkoviče otočili naši nejmladší borci utkání na svou stranu.

Poprvé v sezóně tak náš tým dosáhl na perfektní skóre tří výher a navíc vyhrál domácí turnaj. Jde vidět, že se s naším týmem musí začít počítat. Sezóna je ještě dlouhá a již příští týden v Brně se můžeme těšit na další výborné výkony našich nejmladších ocelářů.

Ženská Flagová Liga

ISMM Ostrava Steelers - Prague Harpies 18:18

ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 7:28

ISMM Ostrava Steelers - Brno Amazons 32:7

Sobota 21.5. | Ženský tým vyrazil na svůj předposlední turnaj základní části do Brna.

Hned v prvním zápase se utkaly naše ženy s pražskými Harpies a byl to vyrovnaný souboj od začátku až do konce. Když necelou minutu před koncem skórovala Agáta Ferancová touchdown, který Steelers posunul do vedení 18:12, vypadalo to na důležité vítězství v boji o play-off. Hráčky Harpies však zvládly přejít během poslední minuty celé hřiště a srovnat. Infarktový závěr zápasu však tím ještě nekončil. Poslední přihrávku zápasu zachytila Markéta Fojtíková a její sprint přes celé hřiště zastavily pražské hráčky jeden yard před endzónou. Zápas tak skončil spravedlivou remízou.

Ve druhém zápase jsme narazily na dominantní tým příbramských Bobcats. A zvládly jsme vzdorovat pouze na začátku zápasu, když Evelína Adámková vyrovnávala na 7:7. Pak už skórovaly jen hráčky Bobcats a tak jsme vysoko prohrály.

A pak přišel zápas proti domácím Amazons. Brněnský tým zvládl během turnaje porazit nejen pražské Harpies, ale i příbramské Bobcats. Naše ženy tak nastupovaly v pozici velkých outsiderů. S touto rolí se však nesmířily a brněnské hráčky tahaly celý zápas za kratší konec, už první poločas skončil vysoko ve prospěch Steelers - 19:7. Ve druhém poločase již úřadovala ocelová obrana, nepovolila ani bod. Navíc stále řádila Agáta Ferancová, která v zápase skórovala 4 touchdowny, a zrodilo se tak jedno z největších překvapení ženské ligy.