Snapbacks liga 2022

Přerov

Druhé kolo Snapbacks ligy hostil tým ISMM Ostrava Steelers tým z Ústí nad Labem. Domácí zápas Steelers se odehrál na stadionu v Přerově.

Hráči Steelers narozdíl od minulého zápasu, kdy vlétli na Lions, začali proti Blades velmi špatně. První čtvrtinu ovládli hráči Ústí nad Labem, kteří si naopak potřebovali napravit reputaci po prvním nepovedeném zápase proti Alligators. Ocelová obrana měla velký problém zastavovat runny Tonyho Browna a Jakuba Imra a pustila Blades do dvanácti bodového vedení.

Druhou a třetí čtvrtinu již ovládl tým Steelers, rozběhal se Jakub Březina a quarterback Bradley Jones začal neomylně nacházet hlavně Jiřího Šimečku. Ostravskému týmu pomohlo také několik získaných fumblů, které vyprodukovala obrana. Pěti touchdowny otočili stav zápasu na 34:12.

Ve čtvrté čtvrtině si opět vzali slovo hráči Blades. A začali dotahovat. Nejprve Tony Brown našel v endzóně dlouhým passem Jakuba Vrecka. A následně po úspěšném onside kicku snížil na rozdíl jednoho touchdownu Jakub Imr.

Blades se pro druhý onside kick nerozhodli. Čtyři a půl minuty před koncem odevzdali míč útoku Steelers a věřili své obraně. Té se však útok Steelers zastavit nepodařilo a zápas skončil vítěznou formací ostravského týmu jeden yard před endzónou Blades.

ISMM Ostrava Steelers navázala na svůj dobrý výkon proti Lions jen ve dvou čtvrtinách. Na vítězství to však stačilo. Ústí nad Labem Blades sice předvedlo zlepšený výkon, ale na své první vítězství v tomto ročníku si bude muset ještě počkat.

text: steelers

Ústí nad Labem Blades TD - 0:6 - Tony Curtis Brown, 7y run (kick neúspěšný); 4:46
Ústí nad Labem Blades TD - 0:12 - Jakub Imr, 5y run (kick neúspěšný); 0:40
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:12 - Jakub Březina, 2y run (Jiří Šimečka kick); 8:56
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:12 - Jan Vysloužil, 0y fumble return (Jiří Šimečka kick); 3:30
ISMM Ostrava Steelers TD - 20:12 - Petr Škvára, 2y pass od Bradley Jones (kick neúspěšný); 10:05
ISMM Ostrava Steelers TD - 27:12 - Jiří Šimečka, 18y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 8:46
Ústí nad Labem Blades TD - 34:20 - Jakub Vrecko, 28y pass od Tony Curtis Brown (Tony Curtis Brown 2pt run); 8:19
Ústí nad Labem Blades TD - 34:26 - Jakub Imr, 4y run (kick neúspěšný); 4:29

Flagová Liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Bratislava Monarchs 13:20

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators 26:28

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs 14:51

V neděli 17.4. vyrazil náš nejmladší tým ke svému prvnímu turnaji žákovské flagové ligy do Brna. Náš tým je sice úřadujícím mistrem ČR, ale většina hráčů vítězného týmů odešla do vyšší věkové kategorie a tak nám opět začíná hledání nových talentů a tahounů žákovského týmu.

Hned v prvním zápase jsme se utkali s bratislavskými Monarchs. Soupeř byl pro nás velkou neznámou, protože slovenský tým se poprvé připojil do české ligy až letos. A začali jsme dobře, když jsme skórovali jako první. Prosadil se Marco Troncalli. Druhý poločas se nám bohužel nepovedl a na touchdown Ondry Šimkoviče, odpověděli hráči Monarchs hned třemi touchdowny a zápas vyhráli.

Nejvyrovnanější souboj jsme odehráli proti domácím Alligators. S brněnským týmem jsme hráli vyrovnanou partii a nakonec rozhodly pouze dvě potvrzení po touchdownu, které se nám nepodařilo proměnit. V zápase se třikrát prosadil Marco Troncalli a čtvrtý touchdown skóroval Ondřej Kramný.

V posledním zápase jsme narazili na favorita turnaje - brněnské Sígrs. Ti svou formu potvrdili a vysoko náš mladý tým přehráli. Za náš tým zvládli pouze korigovat skóre Ondrové Šimkovič a Kramný.

Po prvním turnaji jsme zatím bez výhry, ale určitě jsme nezanechali špatný dojem z předváděné hry. Je stale co zlepšovat a my se již těšíme na další turnaj - tentokrát bude v Ostravě a budeme rádi, když příjdete naše mladé naděje podpořit.