České soutěže 2022

Ostrava | Brno | Brno

Neděle 29.5. | Ostravský tým přivítal na svém novém hřišti v Porubě slovenský tým Nitra Knights. Oba týmy jako by byly zaskočeny umělou trávou s lajnováním přímo na americký fotbal a v první čtvrtině nikdo neskóroval. Blízko prvním bodům byli hráči Knights, ale ani na čtyři pokusy se jim v redzóně nepodařilo dotáhnout dlouhý drive.

Prvním skórujícím hráčem na novém hřišti tak byl domácí Jan Vysloužil. Na začátku druhé čtvrtiny zužitkoval přihrávku Bradleyeho Jonese a ostravský tým se ujal vedení 6:0. Potvrzení po touchdownu se nepodařilo, protože spolehlivého exekutora těchto situací Jiřího Šimečku, nepustilo do zápasu zranění.

Hráči Knights, kteří přijeli do Ostravy v menším počtu, i během druhé čtvrtiny pokračovali v úspěšné taktice, kdy útok vedený zkušeným quarterbackem Borisem Bútorou, ukrajoval minuty zápasu a nechával odpočívat svou obranu. Tak zvládali držet těsný výsledek a navíc na konci prvního poločasu jim vyšla dlouhá přihrávka, kdy Boris Bútora našel Michaela Kapustu, který skoro přes celé hřiště skóroval.

Na začátku druhého poločasu se zdálo, že se probudil ostravský útok. Jones našel dlouhou přihrávkou Davida Manieckieho a Ostrava šla opět do vedení. Odpověď Knights však na sebe nenechala dlouho čekat a dlouhou přihrávkou se opět předvedl Bútora. Tentokrát našel Mária Bíra.

Následně útok Steelers přešel celé hřiště, ale snaha v redzóně skončila pouze interceptionem. Útok Knights dále úspěšně tahal čas a čekal na svou šanci. Ta přišla na konci čtvrté čtvrtiny, kdy Bútora našel Bíra v endzóně Steelers a Knights odskočili na rozdíl jednoho touchdownu.

Steelers ještě zvládli v posledních 4 minutách přejít celé hřiště, ale ani na čtvrtý down, z vypršením času zápasu, nedokázali dostat míč do soupeřovy endzóny. I další napínavou koncovku tak ostravský tým nebyl schopen překlopit na svou stranu a velmi výrazně si zkomplikoval cestu do play-off. Nitra Knights odehrála velmi dobře takticky zvládnuté utkání a díky využití všech příležitostí v útoku a heroického výkonu v obraně veze z Ostravy zasloužené vítězství.

text: steelers

ISMM Ostrava Steelers TD - 6:0 - Jan Vysloužil, 29y pass od Bradley Jones (kick neúspěšný); 8:18
Nitra Knights TD - 6:7 - Michael Kapusta, 92y pass od Boris Bútora (Gorazd Lazorik kick); 0:02
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:7 - David Maniecki, 56y pass od Bradley Jones (Jan Vysloužil 2pt pass od Bradley Jones); 10:39
Nitra Knights TD - 14:14 - Mário Bíro, 87y pass od Boris Bútora (Gorazd Lazorik kick); 9:50

Žákovská Flagová Liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Bratislava Monarchs 53:6

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators 32:20

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators II 28:21

Neděle 29.5. | Po vydařeném domácím turnaji, kdy poprvé v této sezóně vyhrál náš nejmladší tým všechny zápasy, vyrazili mladí oceláři do Brna.

Jako první na náš tým čekal tým z Bratislavy. Nejmladší oceláři navázali na své skvělé výkony z minulého turnaje a na Monarchy ze Slovenska vlétli a rychle si vytvořili velký náskok. Už v poločase vedli 33:6. Matěj Dluhoš, který nastoupil jako startující quarterback, rozdělil tochdownové přihrávky mezi všechny své spoluhráče v útoku a navíc si doběhl pro jeden touchdown i sám. První zápas tak náš tým zvládl úspěšně a vysoko vyhrál.

Ve druhém zápase jsme se utkali s domácími Alligators, které jsme zvládli překvapivě porazit na našem domácím turnaji. Byla to teprve druhá prohra brněnského týmu v sezóně. A i v Brně se našim nejmladším ocelářům podařilo brněnské aligátory porazit. O výsledku rozhodl zejména druhý poločas, kde zlepšená obrana a dva touchdowny Ondřeje Šimkoviče zajistily konečný výsledek 32:20.

V posledním zápase, ve značně prostřídané sestavě, kdy si zahráli hlavně naší úplně nejmladší hráči a nováčci, jsme narazili na druhý tým Gladiators. Nakonec byl tento zápas tím nejvyrovnanějším a bylo vidět, že i mladí hráči z Vysočiny se každým turnajem lepší. Těsné vítězství 28:21 nakonec ocelová obrana v poslední minutě uhájila a žákovský tým ISMM Steelers vyhrál i třetí zápas.

Podruhé v řadě se našemu týmu podařilo vyhrát všechny zápasy na turnaji žákovské flagové ligy a to i když nám chyběl nejlépe skórující hráč této sezóny Marco Troncalli. Zdatně jej nahradili další hráči a zejména oba Ondřejové - Kramný a Šimkovič, kteří shodně skórovali 5 touchdownů.

Nyní má nás žákovský tým o víkendu pauzu a představí se v předposledním kole jarní části sezóny v sobotu 11.6. od 11h na domácím hřišti v Porubě. Budeme velmi rádi, když naše mladé naděje přijdete povzbudit.

Dorostenecká Flagová Liga U18

ISMM Ostrava Steelers - Trutnov Rangers 19:6

ISMM Ostrava Steelers - Ústí nad Labem Blades 0:19

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators 36:26

Sobota 28.5. | V sobotu 28.května vyrazil dorostenecký tým ISMM Steelers do Brna, kde odehrál svůj poslední turnaj základní části.

V prvním zápase se utkal Trutnovem Ranger a rychle odskočil na rozdíl dvou touchdownů. Oba si připsal Jan Hanus. Ve druhém poločase se prosadily oba týmy už jenom jednou. Touchdown Steelers skóroval Šimon Mučka a naši mladí oceláři vyhráli úvodní zápas turnaje.

Ve druhém zápase jsme se utkali s týmem Blades, který přijel z Ústí nad Labem. Obrana Blades působila našim mladým hráčům velké problémy a nepodařilo se nám ani jednou skórovat. Zápas tak skončil prohrou 19:0.

Ve třetím zápase jsme se utkali s domácími Alligators a šlo o důležitý zápas pro nasazení ve finálovém turnaji. Zápas začali lépe domácí hráči, kteří také těsně vedli v poločase. Ve druhé půlce se však probudila ocelová obrana a dovolila brněnským hráčům jen jeden touchdown. Naši útočníci si připsali hned tři a zápas vyhráli. Po třech touchdownech shodně skórovali Jan Hanus a Filip Martinek.

Po posledním turnaji tak máme v tabulce vyrovnaný počet výher a proher. Na domácím finálovém turnaji se tak v semifinále utkáme s Blades, na které v poslední době nějak nemůžeme najít recept, hlavně v útoku. Finálový turnaj je však speciální událost a navíc před vlastními fanoušky budeme věřit, že ústecké hráče zvládneme porazit.

Již teď si můžete napsat do diářů datum 19.6. kdy proběhne od 11h finálový turnaj dorostenecké flagové ligy! Následovat bude zápas mužů ISMM Steelers proti Mammoths. Takže fotbalová neděle jak se sluší a patří. Budeme se na vás těšit!